Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Izdelava tuljave

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mi3ha
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 15:13
Prispevkov: 51
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 14, 2006 8:32 am    Naslov sporočila: Izdelava tuljave Odgovori s citatom

Delam switcher in sem prišel do problema s tuljavo. Bil sem že v iskra feritih in HT elektronics. Zanima me ker ne najdem jedra če bi lahko to sam kako nadomestil in navil. Rabim pa 150uH 2,5 A. Ali kdo kaj ve kako narediti to?
_________________
Miha
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Miran J.
Mojster


Pridružen/-a: Sre Dec 2004 1:38
Prispevkov: 49
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 01, 2006 10:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo,

Sam sem veliko na tem poskušal naviti swich transformator. Vedno je prišlo do velikih težav. Tu ni bistvo samo število navojev in debelina žice, namreč tudi geometrija navitja in preplet sec. s primarjem.
Enako je prišlo tudi to težave, če se sem samo odvil in nazaj navil isto število navojev, je prišlo do motenj. Tako, da sem na koncu kar popustil.
Me pa še vedno zanima, če komu uspe to rešiti.

L.P.

MIRAN

_________________
Če srečaš v soboto princa na belem konju, še ne pomeni, da je nedelja!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
b0j3
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jan 2006 12:44
Prispevkov: 54
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 02, 2006 10:06 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem naročil tuljavo pri firmi Eljan (zastopajo www.microdis.net).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Miran J.
Mojster


Pridružen/-a: Sre Dec 2004 1:38
Prispevkov: 49
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 03, 2006 10:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

b0j3 je napisal/a:
Jaz sem naročil tuljavo pri firmi Eljan (zastopajo www.microdis.net).


Živjo,

Ta povezava se ne odziva, vsaj danes ne. Če imate še kakšne podatke od podjetja Ejan, mi prosim če lahko sporočite.

l.p.

MIRAN
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
b0j3
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jan 2006 12:44
Prispevkov: 54
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 04, 2006 4:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Miran J. je napisal/a:
b0j3 je napisal/a:
Jaz sem naročil tuljavo pri firmi Eljan (zastopajo www.microdis.net).


Živjo,

Ta povezava se ne odziva, vsaj danes ne. Če imate še kakšne podatke od podjetja Ejan, mi prosim če lahko sporočite.

l.p.

MIRAN


www.eljan.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group