Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

RC Stikalo

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Tanov
Novinec


Pridružen/-a: Sre Jun 2006 13:34
Prispevkov: 9

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 08, 2006 11:45 pm    Naslov sporočila: RC Stikalo Odgovori s citatom

Zivjo!

Rad bi izdelal stikalo za radijsko vodeno letalo.Sprejemnik je napajan z 4,8 do 6 V. Stikalo bi vtaknil v sprejemnik na kanal kjer je navadno servomotorček, in ko bi na oddajniku premaknil stikalo bi skozi vezje na sprejemniku spustilo teh 4,8 do 6 V. Gre zato, da mi nebi bilo treba uporabiti servomotorja kateri bi vklopil mikrostikalo itd .. ampak bi to storilo vezje skozi katero bi stekla kar sprejemniška napetost....
Pogledal sem že na internetu in je kar nekaj stvari ampak vsi ponujajo samo stikala pri katerih potrebuješ dodatno napajanje itd...

Imate kakšno idejo?

Hvala, T
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Apr 2004 5:02
Prispevkov: 52
Kraj: Hoče

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 09, 2006 7:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pojdi na to stran, ali pa v googlu vpiši "servo switch" pa se bo našlo na tone tega.
Išči.....našel sem še tole. Mogoče ti bo kaj pomagalo.
Sicer pa mislim da je kar nekaj forumov (slovenskih) o daljinskih komandah in modelarstvu.
Pozdrav!
Branko
Modelarski forum
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 10, 2006 8:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Stvar je cisto enostavna, vse kar potrebujes je en mikrokontrolercek in en primeren tranzistor ter nekaj drobiza da bo vse skupaj delovalo (odvisno od tega pac kaj konkretno bi rad preklapljal s to napravo - zahtevan tok). Aplikacijo prikljucis na enega od kanalov sprejemnika (namesto servo motorja), tranzistor pa bo preklapljal zeljeno napetost. MCU dekodira izhod iz sprejemnika in se odloci ali je potrebno tranzistor (npr. kaksen logic level FET) odpreti ali zapreti.

1 dan dela Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lado
Novinec


Pridružen/-a: Sre Dec 2005 14:05
Prispevkov: 9
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 14, 2006 12:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaki dve leti nazaj sem naredil okoli 20 kos takšnih stikal.Najprej sem enega naredil zase (vklop žarilne svečke za zagon ali pa da je bila svečka vklopljena tudi pri min. vrtljajih,ker večji motorji radi crkujejo) in ker se je stikalo dobro obneslo sem jih naredil še za ostale člane v klubu
Bom pogledal če imam še kakšno tis vezje . Narejeno je bilo v smd tehniki tako da je bila stvar majhna in lahka .Uporabil pa si lahko tranzistor ali pa majhen relejček.velikost je bila cca 20x10x8mm!
če te zanima ...povej
lp

lado

_________________
Če ne gre-uporabimo večje kladivo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group