Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Ojačevalec, kretnica, mikser problem?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Ojačevalniki, predojačevalniki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
soundexplode
Novinec


Pridružen/-a: Pet Maj 2006 9:02
Prispevkov: 1

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 19, 2006 9:31 am    Naslov sporočila: Ojačevalec, kretnica, mikser problem? Odgovori s citatom

Pozdravljeni. Imam eno vprašanje:


Imel sem zvočnike ločene - visoke in base- vsake v svoji škatli. Vezane sem imel tako, da sem povezal cd player na mixer. Iz mikserja (v mikserju mislim, da je vgrajen tudi predojačevalec ) na kretnico ločeno visoke in nizke tone ter potem iz kretnice nizke na en ojačevalec, visoke na druge. Ob tem moram še povedat, da zvočniki prej niso igrali že več kot 10 let. Pa tudi oprema je starejša od 15 let.
Nekaj časa je vse lepo igralo dokler se mi niso skurila oba bass zvočnika. Najprej sem zamenjal mikser z drugim (tudi starejšim) pa se je isto zgodilo še enkrat. Nazadnje sem pomislil, da je mogoče kriva kretnica zato sem vezal nove zvočnike (trosistemske z vgrajeno kretnico)le na ojačevalec in mikser. Zdaj me pa zanima če mogoče kdo ve kaj bi lahko povzročalo, da so se mi skurili zvočniki. Potem sem pomisli, da je mogoče napaka tudi v samem mikserju in sem mislil vezat cd-player direkt na ojačevalec in potem iz ojavčevalca na zvočnike z že vgrajeno kretnico, a je mogoče kaj narobe s tem?
Vsaka info bi mi prišla prav, ker nočem ponovno uničiti zvočnikov...

P.S. Se opravičujem za tako dolgo vprašanje...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Ojačevalniki, predojačevalniki Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group