Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

krmiljenje releja
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 12, 2004 6:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živio Mamba!
Malo več napiši o tem, prosim, kakšna je dušilka, jedro, navoji, induktivnost?
Hvala

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gavran
Mojster


Pridružen/-a: Pon Mar 2004 11:42
Prispevkov: 24

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 15, 2004 11:50 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na shemi nisem opazil bloirnega kondenzatorja na napjanju procesorja. Priporočam ti, da dirktno na nogice napajanja procesorja prispajkaš multilayer kondenzator 220nF. Elektroliti imajo sicer veliko kapacitivnost, so pa počasni (hitrih konic ne "požrejo"). Tudi sicer je pravilo v vezjih, da mora vsako integrirano vezje čim bliže napajalnih pinov imeti blokirni kondenzator (100 - 220 nF) po možnosti multilayer (nakj bi bili najhitrejši).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:44
Prispevkov: 181
Kraj: Mozirje

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 15, 2004 6:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dušilko sem jaz pobral kar iz odsluženege tiskanega vezja tako da ne vemvrednosti. Ampak z 100uH do 470uH ne moreš zgrešit.

Blokirni kondenzator blizu nogic uC-ja je tudi nuja.

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Štrom: http://www.red-mamba.com & http://www.red-mamba.biz
Prosti čas: http://www.maddogs-clan.org
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
marcelo
Novinec


Pridružen/-a: Tor Okt 2004 12:07
Prispevkov: 9

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 05, 2004 12:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če kdo med vami ima probleme s krmiljenjem releja naj mi piše. Zadevo sem sam rešaval pol leta. Na koncu se je izplačalo. Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 05, 2004 2:34 pm    Naslov sporočila: bodi tako dober in opiši svoja dognanja Odgovori s citatom

Marčelo, bodi tako dober in opiši svoja dognanja kar tukaj,
gotovo nas je več, ki bi nas to zanimalo.

Vilko

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marcelo
Novinec


Pridružen/-a: Tor Okt 2004 12:07
Prispevkov: 9

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 19, 2004 11:20 am    Naslov sporočila: vrnitev Odgovori s citatom

SE opravičujem za redne obiske. Glede krmiljenja releja z atmeli vam za enkrat lahko pomagam če uprabljate Protel99 se.Pošljem vam svojo shemo PCB iSch. Ko bom imel več časa bom napisal par besed o svojih ifkušnjah
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RokR
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:45
Prispevkov: 127
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 23, 2004 7:50 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj. Jaz imam protel99se in se priporocam: rok.rodic@mf.uni-lj.si
_________________
Home automation / pametna hiša / inteligentni dom / interaktivna hiša, medicina, urologija, elektronika, homemade, članki...
http://www.rodic.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 25, 2004 6:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Marcelo,

predlagam, da shemo v PDF obliki pripneš na Forumu in bo najelegantnejše za vse.

Če nimaš možnosti narediti PDF jo naredi v EPS in jo bom jaz pretvoril v PDF.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
marcelo
Novinec


Pridružen/-a: Tor Okt 2004 12:07
Prispevkov: 9

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 26, 2004 9:14 pm    Naslov sporočila: sheme za krmiljenje releja Odgovori s citatom

V priponki vam pošiljam shemo el. povezav in izgled tiskanega vezja
Upam da bo v pomoč. Edino kar manjka je plata za transformator. Jaz sem uporabil 1x12V-266mA. Kupljen v JUST-u. Se opravičujem za malo reklame. Saj veste, če začnete z enim in da stvar deluje, je težko delati spremembe. V primarju je med fazo in nulo 0.1mikroF /300v, potem dušilka(?majhen trfo ) iz primarja videorekorderja ali televizorja in spet enak kondenzator. Trafo je ločen da z svojim sevanjem ne moti delovanje uP. Naprava ki je priložena v priponki krmili tro fazne motorje in vakumske črpalke preko kontaktorjev( 220V), Ventile za vodo, grelec in tako naprej. V treh letah se mi ni zgodilo da bi resetiralo procesorja, čeprav imam montiranih kar nekaj naprav po Sloveniji. Napravo sem hotel A-testirati ampak je precej drag šport (4000 eurov). Niti ni bilo zainteresiranih podjetij da bi začeli z skupno proizvodnjo in distribucijo po evropi. Žal je domača pamet nezaželena. Vse zahvale gospodu Juretu da objavlja članke o atmelih in spodbuja mlade za napredek.Fantje ne obupajte vse je še pred vami.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marcelo
Novinec


Pridružen/-a: Tor Okt 2004 12:07
Prispevkov: 9

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 26, 2004 9:21 pm    Naslov sporočila: dodatek Odgovori s citatom

Pozabil sem napisati da sta elektrolita v napajalnem delu In to,za Prvim 12 voltnim napetostnim stabilizatorjem 220uF in drugim 5 voltnim samo 100uF.
. Če je še kako vprašanje napišite Upam da bom lahko odgovoril.
Lep pozdarav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smatjaz
Mojster


Pridružen/-a: Čet Apr 2004 20:49
Prispevkov: 25
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 27, 2004 10:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vilko,

tudi jaz sem imel podobne težave z relejem in Atmelovim mikrokontrolerjem. Vedno, ko sem hotel kaj vključiti se je kontroler resetiral. Poskusil sem z različnimi izvedbami in vsakič sem imel podobne težave. Priključil sem dvojno napajanje ( na kontroler posebej, za rele posebej) Na koncu sem uporabil MOC vezje in triac, pa se je podobno dogajalo. Mislim, da je ves problem v tiskanem vezju. Najbolje je, da narediš dvoslojno vezje, prazna področja pokoviniš in povežeš na maso. Včasih je dovolj, da element (v našem primeru rele) zavrtiš na tiskanini za 90 stopin. Mogoče ni odveč, da uporabiš tudi blokirne kondenzatorje, za diodo D3 pa uporabiš neko hitro diodo. AVR za reset potrebuje zelo kratek impulz. Motnja pa se pojavi v napajanju, ko preklopi rele.

Delal sem nek termostat, ki je bil v kotlovnici (poleg so bili položeni tudi energetski kabli), za temperaturni senzor pa sem uporabil DS1820 povezava do sonde pa je bila cca 10m. Ker je priklop sonde asimetričen, sem uporabil koaksialni kabel 50 Ohm. Ko sem upošteval vse zgoraj našteto je bilo delovanje zadovoljivo ob dejstvu, da se je tudi po tem zgodil kakšen reset.


LP Matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marcelo
Novinec


Pridružen/-a: Tor Okt 2004 12:07
Prispevkov: 9

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 28, 2004 7:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdaj pa rabim jaz pomoč
Rabim program za atmela ki bo imel na izhodu dve frekvence.
1. Na enem izhodu se mora stanje spreminjati vsakih 122us(+ - nekaj us)
2. Na drugem rabim impulz vsake 4 sekunde dolžine okrog 50 us

Vnaprej hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 02, 2004 7:22 am    Naslov sporočila: Marcelo, za kakšnega atmela gre? Odgovori s citatom

Ali je AVR ali 8051 arhitekture.
Pri 8051 ti lahko pomagam, pri AVR ne.
Pozdrav
Vilko

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marcelo
Novinec


Pridružen/-a: Tor Okt 2004 12:07
Prispevkov: 9

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 02, 2004 8:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Program rabim za at89c2051, torej 8051 arhitektura.
Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 02, 2004 6:23 pm    Naslov sporočila: Torej, Odgovori s citatom

Torej, če sem prav razumel,
na enem pinu bi rad kvadratno napetosto 122 usec +5v in 122 usec 0V
na drugem pinu pa vsake 4 sekunde kratek impulz

daj mi malo časa, in kar mi bo ratalo, ti pošljem.

Vilko

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 2 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group