Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

ECAN protokol

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ciko
Novinec


Pridružen/-a: Pon Jul 2006 14:10
Prispevkov: 8

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 10, 2006 2:28 pm    Naslov sporočila: ECAN protokol Odgovori s citatom

Pozdravljeni!!

Delam na projektu in se čist na novo učim o picih. Mi lahko kdo po domače pove kako funkcionira protokol ECAN, namreč v slovenskem jeziku je bolj malo napisanega, v angleškem pa se nisem najbolje znašel. Saj toliko, da bom lažje razumeu kaj berem kar je že napisanga o tem (v angleškem jeziku). Na netu sem že našeu vse fukncije, ki jih potrebuješ, samo ne vem kako se jih uporablja.
Kaj je fora filtrov, kaj moraš nastaviti na začetku-inicializacija, ali tudi tukaj dobiš acknolage bit, tako kot I2C, ali poteka drugače, ..., stvari da se lahko saj malo začenš razmišljati. Že celi dan iščem po netu, pa nisem nič pametnega našel.

Uporabljam pa PIC18F8585, podpira ECAN, programiram pa v c-ju, uporabljam pa tudi inline assambler

Hvala za kakršno koli pomoč

Lep pozdrav

Peter
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ciko
Novinec


Pridružen/-a: Pon Jul 2006 14:10
Prispevkov: 8

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 11, 2006 11:50 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam se počasi prebijam čez literaturo, študeram iz data sheet za PIC18F8x8x.
Ali mogoče kdo ve kako je s situacijo, če imaš čip v sleep mode in dobiš sporočilo po CAN bus-u? Če sem prav razumel je možnost da se bo podatek oz več podatkov izgubilo, preden se čip spet aktivira. Ali je tako?
Kako se pa CAN bus obnaša, ko se generira error ali ponovno pošlje sporočilo, ali samo sporoči da je biu error in sporočilo je izgubljeno, ali se potem proces izvaja naprej, ko se je enkrat že zgodil error ali čaka, da se pobrišejo flag-i in potem lahko spet pošiljaš?

Še to me zanima, ali je sploh kdo kaj delou s CAN bus-om, ker drugače se bom preusmeril na Microchipovo stran, pa tam poizkušal kaj izvedeti.

Hvala za pomoč

Lep pozdrav

Peter
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group