Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Cene TIV v podjetjih
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
RokR
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:45
Prispevkov: 127
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 10, 2006 7:17 am    Naslov sporočila: Cene TIV v podjetjih Odgovori s citatom

Hoj.
Nazadnje sem dal svoje tiskanine izdelat v www.lingva.si, pa imajo minimalno narocilo 15000 sit, kar je ogromno. Zanima me pri katerih firmah vi izdelujete TIVe in koliko je minimalno narocilo oz. koliko imajo ceno za kvadratni cm (Lingva preracunano nazaj ima za dvoslojni TIV v Gerber RS274X ceno 21.25 sit / cm2).

Se mi pa mudi...

lp Rok Rodic

_________________
Home automation / pametna hiša / inteligentni dom / interaktivna hiša, medicina, urologija, elektronika, homemade, članki...
http://www.rodic.si


Nazadnje urejal/a RokR Pon Apr 10, 2006 8:16 am; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
MarE
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Nov 2004 23:38
Prispevkov: 177

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 10, 2006 7:26 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

www.olimex.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RokR
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:45
Prispevkov: 127
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 10, 2006 7:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Olimex -> ca 40sit / cm2 + ptt + nimam VISA idr. kartice. Kaj je tu sploh ugodnega, nisem se postudiral? Kaksen stavek vec o Olimexu? V mislih sem sicer imel kaksno Slovensko firmo, ki bi znala narediti dvostranski TIV. Lahko se javite tudi posamezniki, ki doma carate TIVe...
_________________
Home automation / pametna hiša / inteligentni dom / interaktivna hiša, medicina, urologija, elektronika, homemade, članki...
http://www.rodic.si


Nazadnje urejal/a RokR Pon Apr 10, 2006 8:13 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 10, 2006 7:59 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

~21 SIT/dm^2 je dobesedno zastonj. 21 SIT/cm^2 je zelo razumna cena za dvostransko vezje, sploh ce to vkljucuje vie in metalizirane pade. Ce ta firma (za ucenje tujih jezikov) res izdeluje po taki ceni, bos tezko prisel cenejse skozi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RokR
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:45
Prispevkov: 127
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 10, 2006 8:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prvo, da se opravicim za zgoraj. Povsod sem mislil cene sit/cm2 in ne na decimeter. Sem popravil.
Sicer ne vem kako si ti to izracunal, ampak 33$*180sit/$ = 6000 sit za 160cm2 je 37.2 sit/cm2. http://www.olimex.com/pcb/index.html zavihek double side, na vrhu.
Od kod ti cena?

_________________
Home automation / pametna hiša / inteligentni dom / interaktivna hiša, medicina, urologija, elektronika, homemade, članki...
http://www.rodic.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 10, 2006 8:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

RokR je napisal/a:
Sicer ne vem kako si ti to izracunal, ampak 33$*180sit/$ = 6000 sit za 160cm2 je 37.2 sit/cm2. Od kod ti cena?


Katero ceno iz mojega sporocila imas v mislih - ~21 SIT//cm^2, sem dobil iz te strani, ob upostevanju dejstva, da je navedena za enostransko vezje in da tako ne vkljucije lukenj skozi plosco (vias) in nima metaliziranih padov. Sem tvoje sporocilo narobe prebral ? (ne bi bilo prvic in ne zadnjic)

Pa se to: 1 USD je precej blizje 200 kot 180 SIT, zato je Olimexova ponudba nekoliko drazja, kot si izracunal ti, sploh ko dodas postnino Sad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 10, 2006 8:40 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,

v kratkem bomo v uredništvu revije Svet elektornike za naše avtorje nudili podporo izdelave dvostranskih prototipnih tiskanih vezij, ki bodo imela metalizirane vie.

Rok, zadeva bo jasna konec tega tedna.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
borisz
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Nov 2004 3:24
Prispevkov: 82

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 10, 2006 9:00 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

www.elektroprom.si

nimajo omejitve 15.000 SIT in niso nič dražji.

lp

Boris

_________________
It is never too late for a happy childhood.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
PPG78
Mojster


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 10:27
Prispevkov: 21

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 10, 2006 3:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri izdelavi (profesionalnega) vezja sta pomembna dva stroška:
- cena filmov za TIV (enkraten strošek) ki se giblje med 50€ in 100€
- cena samega TIV ki je odvisna od velikosti, oblike, zahtevnosti in obdelave

Tako da je dobro vedeti koliko je kaj. Filme se plača samo enkrat, če se ta strošek razdeli med več vezij je zadeva cenejša kot pa če naročimo samo par kosov.

LP,Peter
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Glitch
Mojster


Pridružen/-a: Sob Apr 2006 6:42
Prispevkov: 26

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 10, 2006 9:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa se ja ne bomo pogovarjali o enostranskih platah?

Dvostranska TIV, via 0.5mm ali manj in min vez 0.2mm (se bolje 0.15). To bi moralo biti merilo.

Za take specifikacije je najhitrejse narocilo pri olimexu ca 20kSIT v treh tednih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarE
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Nov 2004 23:38
Prispevkov: 177

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 11, 2006 6:58 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

no, kaj sem rekel Twisted Evil
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smartgsm
Mojster


Pridružen/-a: Čet Apr 2004 18:28
Prispevkov: 37

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 11, 2006 8:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PPG78 je napisal/a:
Pri izdelavi (profesionalnega) vezja sta pomembna dva stroška:
- cena filmov za TIV (enkraten strošek) ki se giblje med 50€ in 100€
- cena samega TIV ki je odvisna od velikosti, oblike, zahtevnosti in obdelave

Tako da je dobro vedeti koliko je kaj. Filme se plača samo enkrat, če se ta strošek razdeli med več vezij je zadeva cenejša kot pa če naročimo samo par kosov.

LP,Peter


Glede filmov:
najceneje jih izdelajo v repro studiu. Cena cca 800 sit 20x 30 cm površine. Tko da je zadeva kr poceni.

Prototipne ploščice pa izdeluje UDOVIČ ANTON (041/677-855) oz majhne serije.

lp
Greg
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smartgsm
Mojster


Pridružen/-a: Čet Apr 2004 18:28
Prispevkov: 37

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 11, 2006 11:59 am    Naslov sporočila: Postopki za izdelavo filmov....... Odgovori s citatom

Za risanje PCB uporablam se vedno tango za dos. Laughing

Pač vezje narišem potem pa ga izvozim v EPS obliki po ustreznih plasteh (spodnja,zgornja,zascitni lahk, elementi).

potem te datoteke uvozim v COREL (import/interpreted eps). In jih zlozim skupaj. Datoteko CDR pošljem preko email-a v repro studio. (www.intermarketing.si, vceraj sem nesel prvič, prej sem nosil v Bori), cez par ur lahko film prevzameš.

Pri pošiljanju je potrebno opozoriti, da je film za SITOTISK in INVERZEN (ČRNO=BELO in obratno)


lp
greg
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Glitch
Mojster


Pridružen/-a: Sob Apr 2006 6:42
Prispevkov: 26

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 11, 2006 12:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kdo ve koliko stane maska za nanos spajke oz. stencil?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PPG78
Mojster


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 10:27
Prispevkov: 21

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 11, 2006 3:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glitch je napisal/a:
Kdo ve koliko stane maska za nanos spajke oz. stencil?


Odvisno kako velika (in debela) je ter kakšni elementi so na njej. Če je na vezju kakšna fine-pitch zadeva je bolje če je izdelana z laserjem, drugače pa je dobra jedkana zadeva. Cene pa so po mojih izkušnjah od 15k naprej.
Ima kdo kakšen cenovno ugoden vir za jedkane šablone?

LP, Peter
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group