Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

avto-mački

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
marev
Novinec


Pridružen/-a: Sre Mar 2006 20:22
Prispevkov: 7

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 24, 2006 10:25 pm    Naslov sporočila: avto-mački Odgovori s citatom

Pozdravljeni! Sem nov na tem forumu in moram priznati,da me je zares všeč,zakaj imam veliko veselja,da bi se naučil elektroniko v širokem pomenu besede! Sedaj pa k maoji prvi težavi.Imam problem,ker mi mački hodiju po avtu in vem,kako naj se te težave znebim.Nekje sem slišal,da se da nekako spustit tok v karoserijo avtomobila,da mačke malo "zdrma" (strese) in se jih za večno znebiš (mislim,da ne hodijo po avto,ne pa njih samih,ker to ni moj namen).Zanima me,ali je to možno in kako se to naredi? Lepo prosim za pomoč! Embarassed Embarassed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 24, 2006 10:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Marev,

tisti, ki ti je povedal za idejo, da bi v karoserijo "spustil" nekaj elektrike in s tem pregnal mačko s karoserije, te je napačno podučil. Enostaven primer so ptiči na električni žici - velikokrat daljnovodu, ki je pod zares visoko napetostjo - pa jih elektrika rav nič ne trese... To je zato, ker tokokrog ni zaključen. Tudi ti bi se lahko - jasno govorim teoretično, da ne bi tega preizkušal - obesil za žico in visel v zraku, pa ne bi bilo nič, ker ne bi bi tokorog zaključen. Če pa bi se v naslednjem trenutku - jasno spet teoretično - z nogo dotaknil tal, bi te pa brezkompromisno scvrlo... Toliko o ideji.

Če bi želel mačke spraviti s karoserije, bi to lahko naredil na več načinov. Predvsem je potrebno najprej zaznati mačka. Eden od načinov zaznave bi bil, da bi na vetrobransko steklo montiral IR senzor, ki bi zaznal, da se je zgodila sprememba na pokrovu motorja. Potem je pa samo vprašanje domišljije, kako pregnati mačka: s hupo, s posnetim lajanjem, ultrazvočnim glasnim piskom itd...

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
marev
Novinec


Pridružen/-a: Sre Mar 2006 20:22
Prispevkov: 7

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 24, 2006 10:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za nasvete in razlago! Imaš pa dobre ideje za rešit moj problem.Kaj bi bilo najcenejše,zakaj ne mislim se spuščat v velike stroške zaradi teh usranih nepridipravov (mačk) ? Embarassed Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 25, 2006 6:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,

najbolj poceni bi bilo, da recimo vsakih 10 sekund sprožiš močan utrazvočni pisk, ki ljudi ne moti, živali pa.

Če hočeš rec poceni, potem vzemi NE555, ki ga nastavi na 10 sek intervale, ultrazvok pa generiraj z drugim NE555 - jasno to ojačiš na ojačevalniku in reproduciraš na visokotonskem zvočniku.

Če znaš programirat pa to vse to naredi z mikrokontrolerjem.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
marev
Novinec


Pridružen/-a: Sre Mar 2006 20:22
Prispevkov: 7

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 25, 2006 8:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja to bi bila res super zadeva,vendar problem je v tem,da je v neposredni bližini pesjak in v njem pes,kar bi ga sigurno motilo. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Apr 2004 17:18
Prispevkov: 53

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 26, 2006 2:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To je tudi na WWW2.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group