Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

MERILNIK TEMPERATURE!

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Razno
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Bojan
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Mar 2004 22:24
Prispevkov: 70

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 12, 2006 6:32 pm    Naslov sporočila: MERILNIK TEMPERATURE! Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Potrebujem merilnik temperature, ki bi bil v obsegu od 0 do 800stC.
Glede na način merjenja, sem prišel do zaključka, da bi potreboval IR termometer z tokovnim ali napetostnim izhodom.

Ima kdo kakšne izkušnje ali predlog, kje kupiti in kaj?

Bojan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slemi
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Feb 2006 3:46
Prispevkov: 69
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 12, 2006 7:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi jaz sem razmišljal o nečem podobnem, vendar z uporabo Ni-CrNi sonde. Vendar se mi je ustavilo pri pretvorniku na višjo napetost, katero bi lahko meril z uC.
_________________
Pri vsakem projektu moram popravit 3 napake, potem pa dela!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 12, 2006 9:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,

pred leti je Avtotehna Oprema kazala na sejmu IR merilnik, ki je bil opremljen z laserjem, ki je služil kot kazalnik, kaj se meri.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
borisz
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Nov 2004 3:24
Prispevkov: 82

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 12, 2006 9:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

www.belmet.si
Jih prodajajo.

lp

Boris

_________________
It is never too late for a happy childhood.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Bojan
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Mar 2004 22:24
Prispevkov: 70

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 13, 2006 8:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja vse sem pogledal, ampak nič pametnega našel. Merilno področje je naraslo od 0 do 1000stC. Potrebujem merilnik s tokovnim ali napetostnim izhodom. Priključil ga bom na AD pretvornik!
Če bo še kakšen predlog bom vesel.

LP, Bojan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ivan
Mojster


Pridružen/-a: Pon Mar 2004 18:49
Prispevkov: 45
Kraj: Cerkno

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 14, 2006 2:23 pm    Naslov sporočila: Uporbi AD 594/ AD595 Odgovori s citatom

Nekoč so obstajali IC, na katere priključiš termočlen, izhod pa je premosorazmeren od temperature 10mV/°C. Poglej na spodnji link:

http://www.analog.com/en/prod/0,2877,AD594,00.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Razno Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group