Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Mini namizna krožna žaga za razrez TIV ipd.

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
s51zg
Začetnik


Pridružen/-a: Sre Jun 2004 16:06
Prispevkov: 19

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 07, 2006 10:21 pm    Naslov sporočila: Mini namizna krožna žaga za razrez TIV ipd. Odgovori s citatom

V prilogi pripenjam fotko mini namizne krožne žage.
Uporabljen je motor moči 210W od pokvarjenega paličnega mešalnika.
List krožne žage je fi 50mm, ki ima po obodu fini diamantni nanos.
Le ta zagotavlja fini odrez. Več pove sama fotka, ki kaže notranjost ...

lp Janez/S51ZG
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
s51zg
Začetnik


Pridružen/-a: Sre Jun 2004 16:06
Prispevkov: 19

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 07, 2006 10:26 pm    Naslov sporočila: Namizni cirkularček za razrez tiv idr. Odgovori s citatom

še en posnetek z zunanje strani.

lp Janez/S51ZG
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 07, 2006 11:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Shocked Janez , kje si pa dobil list ??? ostalo je mala malica Wink
Bravo to pa je res dobra ideja !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Apr 2004 17:18
Prispevkov: 53

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 08, 2006 11:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

List je verjetno od Proxon.Diamantiran rezalni list premer 50mm(izvrtina premer 10mm).Kataloška štev.28 012.Jaz žagam z list krožne žage fino ozobljen premer 50mm.Dobi se v Bauhaus ali mogoče za modelarstvo.
Še dobra ideja je za sesanje prašne delce.
Lp Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s51zg
Začetnik


Pridružen/-a: Sre Jun 2004 16:06
Prispevkov: 19

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 08, 2006 12:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav iskra,

Nevem več točno, kje sem bil dobil ta mali list. Ta se mi je že dolgo valjal po predalih. Mislim pa, da se nekaj podobnega dobi pri PROXON-u in verjetno še kje.. Najprej sem bil nabavil in namontiral gor isto fi 50mm HSS list z finimi zobmi, vendar omenjeni motorček ni zmogel bremena,oziroma se je zaustavljal. Ko pa sem dal gor tega , ki ima po robu fini diamantni nanos, pa zadeva odlično deluje. Veliko vitroplasta sem že razrezal in ta mala "šajbica" še ne kaže po svojem obodu kakšne posebne obrabe...
Vse ostalo je pa za "profesionalca" šala-mala.
Za info: List žage ven iz mize "štrli" le 5mm! Zadeva deluje preverjeno odlično!

lp Janez/S51ZG

[/b]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
andrejj
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Apr 2004 17:18
Prispevkov: 53

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 08, 2006 1:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Točno,da ven štrli 5mm.Tako imam jaz tudi.Za pogon pa uporabljam vrtalni stroj z narejeno namizno žago.Imam elektromotor od verižne žage in počasi pripravljam za izdelavo,ko bom imel čas.
Lp Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group