Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Krmiljenje žaluzij pri projektni nalogi/pomoc...
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 19, 2007 4:52 pm    Naslov sporočila: krmiljenje žaluzij pri projektni nalogi Odgovori s citatom

David,
prosim če pazljivo prebereš vse poste iz te teme, ne samo površno.
Videl boš da je človek ki je začel temo prav tako bil "tenek" na področju elektronike in mu je ratalo nalogo narediti.

Najprej moraš narediti koncept svoje naloge (tudi to je opisano v tej temi), potem pa razmisli kako boš stvar speljal.
Ali si se posvetoval z mentorjem v šoli?
Ali si ga vprašal za nasvet, mnenje?

Imam vtis da bi rad da ti nekdo naredi nalogo, tudi na sosednjem forumu nisi vprašal ali te je kdo pripravljen poučiti, ampak kako naj to naredim!
Če vas v šoli niso učili programiranja, mislim da od vas tudi ne morejo zahtevati da se ga naučite sami.

Za delo z mikrokontrolerji ne potrebuješ veliko denarja (rabiš nek poceni programator (če izbereš AVR-e potem so to 3-4 upori in DB25 konektor), Demo Bascom pa bo kot programska oprema popolnoma zadovoljil tvoje potrebe, nekaj procesorjev ki stanejo nekaj EUR in preizkusna ploščica). Čudi me da nekdo ki končuje šolo v tem poklicu ni pripravljen investirati prav neč v svoje znanje.

Na koncu praviš da bi to najraje naredil kar analogno!!
Na sosednjem forumu si napisal da je obezen mikrokontroler, če pa ni nujno da je mikrokontroler, potem ti bo lažje, vklopi svoje sive celice, svinčnik in papir v roke in riši, skiciraj, uporabi malo logike . . .
Saj so žaluzije krmilili že preden so poznali mikrokontrolerje.
Na tem forumu je veliko ljudi ki so pripravljeni pomagati, zelo malo pa je takšnih ki bi podpirali lenobo.
Vlado
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
davids5a
Novinec


Pridružen/-a: Čet Okt 2007 20:15
Prispevkov: 4

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 19, 2007 8:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi sam ne podpiram lenobe, le strah me je neuspeha, ker nimam izkušenj... Če želite videti pravo lenobo malo pridite pokukat v razred med urami prakse (igranje iger CSS, COD itd.). Laughing

Dobro, konec šale:
Vsako stvar poskušam narediti sam, dokler n pride do stvari, ki je ne znam rešiti ali ne razumem - v tem primeru mikrokontrolerji. Se bom posvetoval še s profesorjem elektrotehnike (ker profesor za prakso tako ali tako nima pojma o ničemer - verjamete ali ne), saj se s tem ukvarja tudi profesionalno.

Kot sem videl, je avtor te teme uporabil nek Alpha kontroler, katerega cena naj bi bila po mojem brskanju okoli 150 €, kar je za tak šolski projekt preveč (vsaj za srednjo šolo). Še posebno, ker bi s tem kontrolerjem prvič delal (na profesorja se tu ne morem zanesti, ker mi ne bi znal pomagati).

Pri praksi smo dobili neke delovne zvezke z naslovom Delovni zvezek za področje mikrokrmilnikov PIC16FX in MC 6803, ki pa mi v tem primeru nikakor ne pomaga, ker so v njiem samo vaje brez razlag.

Aja, analogno bi šel le, če se resnično ne bi dalo izpeljati z mikrokontrolerjem. Kako vezje sestavljati iz nič (vzeti v roko svinčnik in papir), nas niso učili, zato dvomim, da bi to šlo. Embarassed

Saj vsi vemo (veste), če se hoče nekdo nečesa naučiti, se mora s tem soočiti, če ne poskusi, ni nič.

Da ne boste spet napisali, da sem len, bom samo vprašal, s čim bi vi na mojem mestu začeli? Embarassed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 19, 2007 9:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz vsakemu rečem: jarek lahko izkoplješ z lopato ali z bagerjem. Vsak način ima svoje dobre in slabe strani.

Podobno je z začetkom programiranja: z Bascomom boš izjemno hitro dosegel svoj cilj. Sem ti odgovoril dovolj nazorno?

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Maj 2006 22:34
Prispevkov: 142
Kraj: Divača

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 19, 2007 10:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

davids5a, prosim, če odgovoriš na dve preprosti vprašanji:

- Koliko časa imaš namen investirati v to stvar ?
- S kje si (Če je kraj dovolj ugoden se lahko dobiva) ?

_________________
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
davids5a
Novinec


Pridružen/-a: Čet Okt 2007 20:15
Prispevkov: 4

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 06, 2007 6:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

VolkD je napisal/a:
davids5a, prosim, če odgovoriš na dve preprosti vprašanji:

- Koliko časa imaš namen investirati v to stvar ?
- S kje si (Če je kraj dovolj ugoden se lahko dobiva) ?

Sem iz Ljubljane. Koliko časa? Dovolj, da bo projekt narejen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Maj 2006 22:34
Prispevkov: 142
Kraj: Divača

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 06, 2007 6:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če si pripravljen priti do mene, se lahko dogovoriva za en doolg popoldan.
_________________
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Stran 4 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group