Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Krmiljenje žaluzij pri projektni nalogi/pomoc...
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 28, 2006 2:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aleš me je prosil, da na forum naložim datoteki:

projektna naloga_dokumentacija.doc
in
Predstavitev1.pps

Obe sem preimenoval v PDF končnico. Ko datoteki naložite na svoj PC spremenite končnico iz PDF v doc oziroma pps, da bosta datoteki imeli pravilno končnico.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Slemi
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Feb 2006 3:46
Prispevkov: 69
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 28, 2006 5:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mogoče bi za takšno preimenovanje rajši uporabljali format: Datoteka.zip.pdf, tako da ni potem težav z odkrivanjem formata datoteke.

Če je to seveda možno?

Lp,
Gregor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 29, 2006 6:50 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gregor,

bom preizkusil tvoj predlog. Sicer sem pa zato napisal ime obeh datotek, tako da samo copy/paste in je urejeno.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ambroz
Začetnik


Pridružen/-a: Sre Apr 2004 19:10
Prispevkov: 14

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 16, 2006 5:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No glede na to da ste prej Aleša zmerjali kako da nič ne ve o programskih jezikih, mikrokontrolerjih in podobno... Jaz ne vem na ktero šolo hodi on. Jaz pa vem da hodin na SŠER - srednja šola za eletrotehniko in računalništvo Ljubljana, Vegova 4. Hodim v tretji letink elektronike, pa v šoli še nisem slišal o programskih jezikih... Moram pohvaliti da smo se približno naučil HTML, Word, Exel, Power point, Visual, EWB, Splan, Sprint-Layout, to pa mislm da je tud približno vse. Letos naj bi spoznali še program ALPHA za programiranje Mitshubisijev, to pa mislm da je na vegovi tud vse. V razredu sem glede stroke med boljšimi. Alešu čestitam da mu je ratalo narediti projekt v drugem letniku... saj ga brez pomoči jaz ne znam narediti v tretjem. Ko sem se vpisal na to šolo nisem pričakoval da se bomo v tretjem letniku še vedno učili karakteristiko diode in enostopenjski ojačevalnik. To dvoje se učimo že tri leta in to pri treh predmetih (praksa, EVN - elektronska vezja in naprave, MRG - meritve in regulacija). No saj vse vredu če bi vsaj polovica razreda zastopila delovanje tega "zahtevnega ojačevalnika". Upam da zdaj razumete Aleša. Upam pa tudi da bom kdaj vedel kaj je to mikrokontroler, programski jezik, Abacom in podobne zadeve katerih mislim da se mi ne bo uspelo naučiti na tej šoli.

Zanima me če kdo ve za boljšo šolo... ali bom res moral iti tudi na fakulteto, da se naučim kvalitetnega lotanja...

_________________
________________

ambri...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 16, 2006 9:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambroz je napisal/a:
To dvoje se učimo že tri leta in to pri treh predmetih (praksa, EVN - elektronska vezja in naprave, MRG - meritve in regulacija).


Glej na to z lepse strani - enkrat si se naucil, zdaj pa stvar obvaladas na na lahek nacin dobis petice Laughing

Citiram:
Zanima me če kdo ve za boljšo šolo... ali bom res moral iti tudi na fakulteto, da se naučim kvalitetnega lotanja...


Iskra v Kranju (racunalniska smer; ne stromarija) - ni ravno pojem "boljse" sole v smislu ekskluzivnosti in tudi iz nje prihajajo neverjetni bedaki (ki so taki ze vstopili vanjo), a kdor se je (oz. se je bil pred 10+ leti, ko sem vedel kaj tam ucijo) pripravljen kaj resno nauciti, je lahko odnesel ogromno s podrocja elektronike in mikroklontrolerjev, ceravno je bil program takrat osredotocen na MCU, ki ga danes prakticno ne vidis nikjer vec; naucil se je lahko bistveno vec, kot povprecen student, ki nekako dokonca FE (je pa res da na fakulteti dobis dolocena znanja iz drugih podrocij, o katerih lahko na srednji soli samo sanjas).

Knjiga, po kateri so o mikrokontrolerjih tam mularijo ucili v zacetku 90ih se vedno obstaja in si jo lahko izposodis v marsikateri knjiznici (poglej seznam v COBISSu). Tudi ce bi v praksi presedlal na drugo arhitekturo, iz nje dobis izjemen vpogled v to, kaj sploh mikrokontrolerji so ... potem je meja samo njihova zmogljivost in tvoja domislija Wink Naslov knjige je "Osnove mikrokontrolerjev na primeru MC 6803", avtor je Rugelj, Tomo. Druge slovenske knjige so sicer OK za nekoga, ki se na stvar vsaj mal spozna, za zacetnika iz nicle pa ne pridejo tej niti blizu ...

In ja, ob tem so poskrbeli tudi za solidno (v primerjavi s tvojo solo) znanje o osnovah programiranja ... spet za tiste, ki so se bili pripravljeni kaj nauciti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 16, 2006 10:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ambrož,

glede mikrokontrolerjev - pridi poslušat Bascom seminar na sejem Electronica v Celju in v 1 uri ti bo marsikaj bolj jasno.

Glede spajkanja - na faksu se tega res ne boš naučil, tam boš dobil druga znanja, kot je napisal Gustav.

Predvsem pa če res želiš nekaj doseči na tem področju, boš moral še sam veliko narediti, spraševati izkušenejše itd...

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ambroz
Začetnik


Pridružen/-a: Sre Apr 2004 19:10
Prispevkov: 14

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 16, 2006 10:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No sem se že pozanimal za knjige v tujem jeziku... a mi angleščina ne leži ravno, zato bom z veseljem pogledal še predlagano knjigo...
Hvala vam za nasvete...

_________________
________________

ambri...


Nazadnje urejal/a ambroz Pet Okt 13, 2006 5:59 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kranjc
Začetnik


Pridružen/-a: Ned Sep 2005 20:45
Prispevkov: 12

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 17, 2006 11:09 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ambrož, tudi sam sem na Vegovi, 4. letnik programa elektrotenik elektronik. Sem prva generacija prenovljenega programa-poskusni zajček. Stvar je v tem da tudi profesorji ne vedo točno kaj bi učili. Nekatere stvari boš slišal 3-krat, nekatere nikoli! Glede MCUjev sem pa tudi sam mislil kot ti vendar sem se motil. V 4. letniku se boste pri predmetu DIT (digitalna tehnika) učili zbirniškega programiranja za motorolo 6803 in na koncu leta pa boste programiralio tudi PIC MCUje. Če pa si na vsak način želiš naučiti programirati PICe pa je na voljo tudi krožek Mikrokontrolerji in robotika (upam da se nisem zmotil). Je pa vredu tudi knjiga Programirajmo mikrokontrolerje- je v slovenščini Very Happy Cool . Tu so primeri programov za PIC16F84 v assamblerju in v Cju.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
egomez
Mojster


Pridružen/-a: Pon Apr 2004 0:50
Prispevkov: 44

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 17, 2006 1:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi na faksu(FE) je področje mikrokontrolerjev bolj slabo pokrito. Nam so na smeri elektronika prvič omenili mikrokontrolerje v 4. letniku. Potem pa smo imeli dva predmeta iz tega področja. Sicer precej zoprno, ker je snov temeljila na 68hc11.Saj bistvo ti povedo, vendar za praktično uporabo moraš sam presedlat na ustreznejši mcu za ta čas.

Sicer je sedaj (se mi zdi da eno leto) že bolje organizirano, saj se začne že v prvem letniku na arm-jih. Očitno se premikajo programi na boljše.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matic_18
Novinec


Pridružen/-a: Sre Okt 2006 11:38
Prispevkov: 4

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 05, 2006 1:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

prosil bi urednika če doda tisti dve datoteki v zip formatu
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 05, 2006 8:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

matic_18 je napisal/a:
prosil bi urednika če doda tisti dve datoteki v zip formatu


Matic,

datoteki sta v ZIP formatu, samo preimenoval sem ju v PDF.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
aless
Mojster


Pridružen/-a: Tor Feb 2006 10:34
Prispevkov: 25

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2007 1:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ambroz
Jaz sam hodim na SERŠ v mbju in sem program elektrotehnik računalništva 3. letnik,letos smo začeli malo obširneje pri praksi jemati mikrokontrolerje,PICe,programiranje v Cju,kjer delamo programe za PIC16F84,.....

Drugače smo pa letos dobili drugo projektno nalogo za narediti pri praksi in sicer sma s sošolcem izbrala "Semaforizirano križišče".Verjetno bova tudi letos potrebovala kakšno pomoč izkušenejših(vendar o tem v drugi temi)

_________________
Speed doesn´t kill,it´s the sudden stop that kills!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
davids5a
Novinec


Pridružen/-a: Čet Okt 2007 20:15
Prispevkov: 4

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 19, 2007 1:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo!

Tudi sam hodim na vegovo, računalniška smer, 3. letnik in lahko rečem, da profesorji res preveč pričakujejo. Vsaj od nekaterih, ki prvič vidijo in slišijo take stvari. Ritolizniki res pridejo nekako do petic, kar pa je odvisno od profesorja. Letos nam je profesor zabičal, da mora vsak narediti projektno nalogo, ki bo vključevala mikrokontroler ali pa softver (C, C++...). Ker pa mi programski jeziki še ne grejo prav dobro od rok, sem se bil prisiljen odločiti za izdelavo vezja.
Zanimivo se mi zdi, da sem se prejšnjo sredo spomnil natanko to temo, upravljanje žaluzij z mikrokontrolerjem, ne da bi prej vedel za ta forum. Razz

Časa za učenje assemblerja in teh stvari pa nimam veliko na razpolago, saj je čas za dokončanje projektne naloge zelo omejen.

Kakšne podobne smernice kot za avtorja teme?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 19, 2007 2:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Potem bos pa imel tezave ... mikrokontrolerji ne delajo nicesar sami od sebe; vse je potrebno sprogramirati, le bistveno tezje je kakor pisanje aplikacij za namizno racunalo, ker gre lahko precej vec stvari narobe Shocked
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
davids5a
Novinec


Pridružen/-a: Čet Okt 2007 20:15
Prispevkov: 4

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 19, 2007 3:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ravno prej sem gledal cene teh Alpha kontrolerjev, pa sem sklenil, da se mi ne splača delati z njimi, ne s kakršnimikoli drugimi mikrokontrolerji, ker nimam ne znanja, ne denarja.

Kako pa bi izpeljal to isto stvar analogno?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group