Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

napajalnik

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ervinja
Mojster


Pridružen/-a: Čet Jan 2005 18:33
Prispevkov: 26

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 19, 2006 3:58 pm    Naslov sporočila: napajalnik Odgovori s citatom

začel sem z izdelavi CNC -ja katero tiskano vezje sem nabavil v svet elektronike pa me zanim če mi kdo pomaga kako naredit napajalnik ker tam je naslikan da ga je vzl od tiskalnika tega jaz nimam
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lado
Novinec


Pridružen/-a: Sre Dec 2005 14:05
Prispevkov: 9
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 19, 2006 9:59 pm    Naslov sporočila: Napajalnik Odgovori s citatom

Imam jaz mislim da celo nekaj kosov.Kakšne napetosti rabiš?

lp

lado

_________________
Če ne gre-uporabimo večje kladivo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ervinja
Mojster


Pridružen/-a: Čet Jan 2005 18:33
Prispevkov: 26

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 19, 2006 11:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

od tega tiskalnika je vzel Epson Stylus 400 rabim pa napetosti 36v/2A in5v/300mA
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ervinja
Mojster


Pridružen/-a: Čet Jan 2005 18:33
Prispevkov: 26

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 21, 2006 7:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zdaj sem najdo napajalnik od epsona 440 pa ima 42v namesto 36 ostaloje vredu kaj sedaj naredit
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lado
Novinec


Pridružen/-a: Sre Dec 2005 14:05
Prispevkov: 9
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 21, 2006 6:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na izhodu ima sigurno napetostni delilnik z najmanj 2 uporoma ali celo trimer, ter običajno optokopler (da ja svar galvansko ločena) jaz imam napajalnik samo ima na izhodu 34 v ter delilnik.ce prebrikam en upor (dva sta vezana v serijo) pa dobim 36 v .če ti kaj pomaga...lahko dobiš tega,vendar sem prepričan da je tudi tvojemu lahko zmanjšati napetost.

lp

lado

_________________
Če ne gre-uporabimo večje kladivo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ervinja
Mojster


Pridružen/-a: Čet Jan 2005 18:33
Prispevkov: 26

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2006 2:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

merim napetosti pa nikakor ne pokaže pravilno na nobenem izhodu ni več ko 2v kaj bi to bilo narobe
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ervinja
Mojster


Pridružen/-a: Čet Jan 2005 18:33
Prispevkov: 26

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2006 2:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

z daj sem ga obrno okrog na pravo stran pa sedaj dela nisem pa še najdo kako bi ga spravo na 36v ker tam ko gre ven 42v gr iz nekega trafota PT66 pa ni nobenga upora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kranjc
Začetnik


Pridružen/-a: Ned Sep 2005 20:45
Prispevkov: 12

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2006 6:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ponavadi sta ta dva upora spravljena nekje pri IC-ju, ki regulira napetost. Gre za stikalni napajalnik. Nadno so vezani tako: 1 upor med pinom ERROR in maso, drugi pa med IZHODNIM PINOM (Vout) ter ERROR. Spremeniti moraš drugi upor (Vout-ERROR). Na prvem uporu je ponavadi padec napetosti 5,1V, vrednost upora pa je ponavadi 4,7 k.

LP Kranjc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
ervinja
Mojster


Pridružen/-a: Čet Jan 2005 18:33
Prispevkov: 26

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 05, 2006 6:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zdaj sem vse temeljito pregledo in ugotovil da je za 42v povezanih 7zener diod zaporedno in sem zadnjo odstranil in namesto nje kar povezo pa sem dobil zdaj ven 36,4 ali je lahko kaj narobe
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group