Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

www.TheRodicFamily.com
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Razno
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
RokR
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:45
Prispevkov: 127
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2006 1:06 pm    Naslov sporočila: www.TheRodicFamily.com Odgovori s citatom

Lep pozdrav.

Ze nekaj casa nazaj sem se odlocil, da prenovim mojo osebno stran in jo napisem v PHPju. To mi je sedaj koncno uspelo. Na njej lahko vidite precej stvari povezanih z mojimi clanki v reviji Svet Elektronike. In nekaj zanimivih stvari, ki se cakajo, da se o njih razpisem za revijo...
Se pa stran tedensko obnavlja t.j. ko imam cas, saj stran se ni dokoncana. Prav tako je trenutno nekaj podatkov staticnih, ker se delam na primerni povezavi avtomatizacije in elektronike. Bo pa vse ob svojem casu...

Komentarji in vprasanja dobrodosli/a...

http://www.TheRodicFamily.com

_________________
Home automation / pametna hiša / inteligentni dom / interaktivna hiša, medicina, urologija, elektronika, homemade, članki...
http://www.rodic.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
MarE
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Nov 2004 23:38
Prispevkov: 177

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2006 3:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sicer je stran lepa in prijazno oblikovana, vendarle imam 2 pripombi:

- zgolj Angleščina
- zelo počasna povezava
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RokR
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:45
Prispevkov: 127
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2006 3:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Povezava ven je 1M/256k in je res malo, sploh danes, ko imam v 4ih urah 750 zahtevkov... Se pa preselim v kratkem in takrat bom vzel malo hitrejsko povezavo... Glede jezika pa je tako, da imam pripravljeno slovenščino, samo se mi še ni dalo napisati v phpju za preklop... pride pa, hvala za predlog in komentar.
Kako ti je uspelo skurit cip na sliki poleg tvojega imena na levi?

_________________
Home automation / pametna hiša / inteligentni dom / interaktivna hiša, medicina, urologija, elektronika, homemade, članki...
http://www.rodic.si


Nazadnje urejal/a RokR Pet Jan 13, 2006 6:54 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2006 5:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

1: zmanjsal bos porabo bandwidtha ce bos odstranil tisto sliko na prvi strani, ki itak nima nobene zveze z elektroniko.

2: ko pritisnem na 8051 / Matches se ne zgodi nic - a bi se kaj moralo ali je to normalno, da ne deluje ? Wink

3: temacna barvna kombinacija, ki si jo izbral je milo receno nekoliko nenavadna (no ja, beauty is in the eye of the beer holder pravijo).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarE
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Nov 2004 23:38
Prispevkov: 177

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2006 6:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

avatar imam "dinamičen":

http://www.hyb.si/mp/jabadabadoo.jpg

to zgoraj je direktorij (naredi c/p tega linka). index.php potem vrne slikco.

Koda:
<?php

$dir = "img" ; // Define the subdirectory to where we store the images..

srand((double)microtime()*1000000); // Set a random seed up
$i = 0; // Set our counter to 0
$dirHandle = opendir($dir); // Open the images directory
while(($im = readdir($dirHandle))) // Read in image filenames
{
if($im != ".." && $im != ".") // Don't read in the 2 directories ".." and "."
{
$image[$i] = $im; // Add that image filename to the array
$i++; // Increment our counter
}
}
closedir($dirHandle); // Close the directory handle
$n = rand(0,(count($image)-1)); // Create a random number from 0 to the size of the array

 header("Location: $url" . $dir."/".$image[$n]);

?>


je bil pa en chip iz ESD testiranja

_________________
--- Avoid computer viruses, Practice safe hex ---
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RokR
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:45
Prispevkov: 127
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2006 6:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gustav je napisal/a:
1: zmanjsal bos porabo bandwidtha ce bos odstranil tisto sliko na prvi strani, ki itak nima nobene zveze z elektroniko.

Ja slika je bila 20k, sedaj sem jo malo stisnil na 6k. Nocem, da je uvodna stran prazna... Hvala ti.

Gustav je napisal/a:
2: ko pritisnem na 8051 / Matches se ne zgodi nic - a bi se kaj moralo ali je to normalno, da ne deluje ? Wink

Ja, enih strani se nisem naredil, linki v meniju pa so ze. To si naredim, zato da potem te stvari malo prej spravim pokonci... Sem do sedaj delal vecino na hisni avtomatizaciji...

Gustav je napisal/a:
3: temacna barvna kombinacija, ki si jo izbral je milo receno nekoliko nenavadna (no ja, beauty is in the eye of the beer holder pravijo).

Sprva sem hotel rumeno na crnem, potem pa sem se odlocil za trenutno varianto. Tako barve ne silijo v ospredje in se besedilo lazje bere... Vsaj zame, kot pravis...
Hvala.

_________________
Home automation / pametna hiša / inteligentni dom / interaktivna hiša, medicina, urologija, elektronika, homemade, članki...
http://www.rodic.si


Nazadnje urejal/a RokR Pet Jan 13, 2006 6:54 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
RokR
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:45
Prispevkov: 127
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2006 6:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MarE je napisal/a:
avatar imam "dinamičen"...

Ej MarE, tale tvoja zadeva je full dobro izpeljana. Sem jo sprobal.
Naj se dodam komentar za koga drugega, da ne bo imel tezave izpeljat tvoje zadeve do konca:
1. Skreirajte poljubni direktorij. Npr. "salama"
2. Vanj posnemite MarEtovo datoteko index.php (to kar je zapisal v KODA citatu z zeleno). Spremenite $dir v $dir="." (ce je index.php v istem direktoriju kot so slike).
3. Vanj posnemite slike (jpg, gif...)
4. Pozenite h**p://www.example.com/../salama (oz.kamor ste posneli slike)
Kode pa ne bom komentiral, ker je tako ocitna, da...

Dobra fora, ni kaj...

_________________
Home automation / pametna hiša / inteligentni dom / interaktivna hiša, medicina, urologija, elektronika, homemade, članki...
http://www.rodic.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
MarE
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Nov 2004 23:38
Prispevkov: 177

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2006 7:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še opomba za phpbb (forumski php), če hočeš, da uporabiš tole kot avatar:

direktorij mora imeti ime nekaj.jpg ker phpbb preverja link do avatarja, ki mora biti nekaj.jpg
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 14, 2006 1:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

RokR, glede na tvoj odgovor imam se en predlog: stran si naredil s PHPjem, torej je lahko generirana dinamicno. Zakaj ne bi menijev zgradil dinamicno ? Torej ko dodas nov "clanek", ga skripta, ki recimo skreira meni ob vsaki zahtevi, vkljuci v meni. Ce clanek pobrises, ga skripta ne najde in ga ni vec v meniju.

Kam bi se clanek uvrstil v meniju bi lahko dolocil s kaksnim svojim "tagom" v HTMLju, ki bi ga brskalnik ignoriral kot "napacnega", PHP skripta pa bi ga parsala in ustrezno uporabila. Potem samo postavis glavni HTML clanka na doloceno mesto, kamor hodi skripta pobirat podatke, vse ostalo pa recimo v poddirektorij (ce bi bil clanek sestavljen iz vecih locenih HTMLjev).

Sicer nima prevec smisla komplicirati s PHPjem, ce bos strani pustil staticne in jih vedno rocno popravljal. S tem bi se tudi izognil morebitnim broken linkom, ko bos dodajal clanke v prihodnje, pa se pospesil si bos administracijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RokR
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:45
Prispevkov: 127
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2006 8:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj. Evo sem uporabil zgornjo kodo za prikaz slike na prvi strani. Nakljucna.
Imam pa eno vprasanje. Ali ima kdo tukaj kaksne izkusnje z Google Adwords? So vam ze kdaj poslali cek? Ali na banki komplicirajo v vnovcitvijo?
Ali veste ka kaksen drug program klikanja oglasov, ki tudi poslje cek, ki se ga da vnovcit pri nas?
lp RR

_________________
Home automation / pametna hiša / inteligentni dom / interaktivna hiša, medicina, urologija, elektronika, homemade, članki...
http://www.rodic.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2006 10:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najbrz imas v mislih Adsense (tisti del, kjer naj bi dobil placano za objavo njihovih reklam in ne Adwords, del, kjer placas zato, da se tvoja stran znajde pri vrhu zadetkov). Nikjer ne najdem na hitro, s cim te placajo (s katerim instrumentom), zato moje izkusnje z najpogosteje uporabljanim "cekom" (money order, slovensko: "certificiran cek"), tj. Western Union Money Order in dvema nasima bankama:

NLB ga vnovci na salterju brez provizije, tudi nekomitentom, potrebujes samo osebni dokument (in seveda sam money order), vsaj do nekaj manj kot $200 (kar te ne gane prevec, saj Google baje izplacuje v $100 zneskih).

GB ga unovci takoj na salterju, ce je znesek pod $50, sicer gre na inkaso, za kar moras placati (ne spomnim se tocne stevilke, ~1500 ali ~2500 SIT), potem pa pocakati 30 dni, da ti tudi izplacajo.

Drugam nisem hodil, ko sem prvic dobro opravil na NLB Rolling Eyes

Vecine drugih money orderjev pri nas prakticno ne mores unovciti, razen ce ga vzamejo na inkaso, ti posteno zaracunajo (recimo ~3 tisocake, torej ~15% od $100, ki jih cakas, placati moras takoj, denar pa dobis, ce ni problemov s predlozitvijo pri izdajatelju po precej dolgem cakanju, kot da ne bi slo za financno institucijo, za katero je letni prihodek nasih bank najbrz precej blizu njihovemu letnemu znesku za repromaterial).

Postni ("postal") money order iz ZDA ali Kanade, za katere cez luzo verjamejo, da je mednarodno vnovcljiv, je naprimer tukaj brezvreden koscek papirja, s katerim si lahko nekaj obrises, zato prej vprasaj, sele potem pa sanjaj o cekinih Idea
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarE
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Nov 2004 23:38
Prispevkov: 177

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2006 7:39 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko sem imel banner od http://www.centraliprom.com se mi je nabralo za 15 SIT/klik pri mesečnem prikazu preko 200.000 različnim.... poglej si njihova pravila. No ja, če pogledam npr. nov/05 statistiko ima naša tabla hits/day za december 285917. Konkretne cifre obiska si lahko pogledaš tukaj. S takim obiskom in enim iprom bannerjem bi se dalo (za)služit kakšnih 10.000 mesečno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RokR
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:45
Prispevkov: 127
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 29, 2006 5:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gustav je napisal/a:
3: temacna barvna kombinacija, ki si jo izbral je milo receno nekoliko nenavadna (no ja, beauty is in the eye of the beer holder pravijo).

Evo sem spremenil barve. Sedaj me zanima, kaj pravite na to novo barvo? Upam, da zopet ni lepota mojih oci... Kaksen komentar?
Kaksen clanek bi radi videli?
Ali tu koga sploh kaj zanima o medicini?
lp RR

_________________
Home automation / pametna hiša / inteligentni dom / interaktivna hiša, medicina, urologija, elektronika, homemade, članki...
http://www.rodic.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
NUFAN
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Maj 2004 19:57
Prispevkov: 133
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 29, 2006 8:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zakaj pa še jezik ne spremeniš?
_________________
Prihodnost je v nas!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
RokR
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:45
Prispevkov: 127
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 29, 2006 9:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pride v kratkem preklapljanje med SLO in ENG. Clanki sicer ostanejo v SLO. Hvala za komentar. Je ze na prioritetni lestvici...
_________________
Home automation / pametna hiša / inteligentni dom / interaktivna hiša, medicina, urologija, elektronika, homemade, članki...
http://www.rodic.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Razno Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group