Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Labview in atmel???
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Programska oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
medi
Mojster


Pridružen/-a: Čet Jun 2005 19:59
Prispevkov: 25

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 07, 2006 2:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne mi ni nič uspel. Na žalost. Bolj slabo kaže, da bo kej! Bom vrjetno mogu it v kak tečaj, da mi bo to kej bolj jasno. Bom pa še poskušal naprej. Upam, da bom kej napredoval. Če se bo kej premaknilo naprej, bom sporočil tuki na forumu. Smile Smile Smile Smile Smile

Če bo pa kateremu uspelo pred mano pa upam, da bo kej napisal.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CarpeDiem
Začetnik


Pridružen/-a: Sob Jan 2006 10:27
Prispevkov: 17

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 09, 2006 8:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zmenjeno. Osebno me ZELO zanima izdelava aplikacije, ki bo brala in pisala na serijski port. Komunikacija z AVR uC preko UART-a.
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CarpeDiem
Začetnik


Pridružen/-a: Sob Jan 2006 10:27
Prispevkov: 17

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 12, 2006 5:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No pri meni se je zadnji čas nekaj premikalo. Rezultati na http://www2.maxi.si/phpBB2/viewtopic.php?t=3768

Lp, CarpeDiem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ivan
Mojster


Pridružen/-a: Pon Mar 2004 18:49
Prispevkov: 45
Kraj: Cerkno

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 13, 2006 2:23 pm    Naslov sporočila: LV in bascom Odgovori s citatom

Hi

V prilogi ti pošiljam en primer komunikacuje med AT89C2051 in LabView.
Način pisanja in branja .So štirji programi in sicer: 2 v bascom in 2 v labview. Primeri so napisani v verziji 6.1 deluje pa tudi v višjih verzijah.

Pri priloženi datoteki pobriši končnico .pdf ker mi forum noče sprejeti .zip
in odzipaj datoteko

L.P. Ivan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
malix
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jan 2004 16:11
Prispevkov: 100
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 15, 2006 10:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gre gre - uporabiš serijsko komunikacijo v labviuwu pa VISA knjižnice ter dvosmerno komunikacijo. Zmisliš si svoj protokol in pošiljaš sem ter tja.
(to delam za diplomo) Pol si pa lahko v LV- lepo grafično urediš zadeve.

Omogoča še BT, eternet in svašta.

Sedaj se ubijam glih z internetom, atmelom in LV-jem z dvosmerno komunikacijo.
Atmel pošilja podatke na internet - LV pa jih prikazuje

Poglej primere.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
medi
Mojster


Pridružen/-a: Čet Jun 2005 19:59
Prispevkov: 25

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 19, 2006 1:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Po dolgem času spet jaz pišem. A je že komu uspelo narediti povezavo z LV in pa atmelom??? Gledal sem dokumentacijo in enostavno ne znam narediti povezave preko vise. Jaz še vedno imam s tem težave in nevem kako jih rešiti. Program v atmelu imam pa sledeči:

$crystal = 8000000
$baud = 9600

Config Serialin = Buffered , Size = 20

Dim Name As String * 10

Enable Interrupts

Do

Name = Inkey()

If Name = "A" Then
Print "Pozdravljeni!"
Print "Hvala za podatke!"
End If

Wait 1
Loop

Zdej pa potrebujem program, da bi mi izpisalo to v LV. Če bi se dal komu to narediti ga lepo naprošam.

Hvala

P.S.: A ima mogoče kdo gradivo za to RS-232 povezavo??
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cupacup
Novinec


Pridružen/-a: Tor Jul 2004 20:11
Prispevkov: 3

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 21, 2006 9:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
medi
Mojster


Pridružen/-a: Čet Jun 2005 19:59
Prispevkov: 25

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 21, 2006 12:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če maš gradivo za to bi te lepo prosu, če bi mi ga lahko poslal. Predvsem me zanima kako narediti povezavo med labview in mikrokontrolerjem ATmega 8535 s kablom RS-232.

Hvala

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bglazar
Mojster


Pridružen/-a: Pet Avg 2005 14:18
Prispevkov: 37
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 26, 2006 7:35 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz (mi) redno delam z LabVIEW (6.1i), tudi komunikacijo z zunanjim svetom. Uporabljamo (v lab. na FE) pa AVR-je priključene na RS-232, preko USB (FTDI VCP in D2XX). Uporabljamo pa tudi GPIB vmesnike in DAQ kartice.
Ne vem, v čem je pri tebi problem. Vse VISA funkcije za serijska vrata imnaš pod Instrument I/O > Serial. V Help-u pa je vse lepo opisano. Najprej skonfiguriraš vrata z VISA Configure Serial Port, podatke pošiljaš z VISA Write, pred branjem podatkov lahko pogledaš, koliko bajtov te čaka z VISA Bytes at Serial Port, prebereš jih pa z VISA Read. Na koncu ne pozabi zapreti vrat z VISA Close.
S temi funkcijami seveda pošiljaš in prejemaš nize, ne pa višjenivojskih zadev (številčna polja, float,...). Zato uporabiš funkcije za pretvorbo nizo (kot npr. sscanf() v C-ju).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
medi
Mojster


Pridružen/-a: Čet Jun 2005 19:59
Prispevkov: 25

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 11, 2006 5:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No sedaj mi je končno uspelo narediti rs-232 komunikacijo. Sedaj me zanima kako lahko jaz te podatke, ki mi jih mikrokontroler pošlje uporabim v labview-u?? Nastavil sem si, da mi izpiše št. znakov, ki sem jih poslal iz ukontrolerja. sedaj nastane tečava, kako te podatke pretvorit v neke koristne informacije za labview oz. da bom lahko prižigal vsaj 1 lučko.

hvala

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s56t
Novinec


Pridružen/-a: Ned Apr 2007 21:59
Prispevkov: 1

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 20, 2007 6:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarE
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Nov 2004 23:38
Prispevkov: 177

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 24, 2007 10:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pred kratkim sem usposobil direktno povezavo med labview (VISA) in USB na LPC214x. Kaj več si človek niti ne želi na tem nivoju.

LP,
Mare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Programska oprema Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group