Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Bridge povezava

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Domenius
Profesionalec


Pridružen/-a: Čet Feb 2005 15:58
Prispevkov: 75
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 05, 2005 4:42 pm    Naslov sporočila: Bridge povezava Odgovori s citatom

Lep pozdrav!
Imam vprašanje. Zadeva je sledeča: Imam ojačevalnik 2x150W, na izhode priključimo 4 ohmske zvočnike. Imam tudi subwoofer, ki ima dvojno navitje (kot da bi bila 2 zvočnika v enem), tako da s priključitvijo ni bilo problemov. Sedaj pa sem si nabavil še en subwoofer, ki pa ima samo eno navitje (4 ohme). Pa me zanima kako bi lahko slednjega priklučil na ojačevalec tako da bi izkoristil oba izhoda - sem slišal za bridge povezavo, vendar je ne znam realizirati. Zraven imam tudi 2 kretnici, ki delijo signal na nizke in visoke tone, na teh kretnicah pa imam dva 4 ohmska visokotonca (na vsaki kretnici enega) - zadeva deluje z subwooferjem z dvema navitjema - kako se priključi da bo zanesljivo delovala tudi z novim subwooferjem?

_________________
It's electric!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
DonŁeony
Novinec


Pridružen/-a: Tor Feb 2006 9:09
Prispevkov: 9

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 05, 2006 11:38 pm    Naslov sporočila: Re: Bridge povezava Odgovori s citatom

Domenius je napisal/a:
Lep pozdrav!
Imam vprašanje. Zadeva je sledeča: Imam ojačevalnik 2x150W, na izhode priključimo 4 ohmske zvočnike. Imam tudi subwoofer, ki ima dvojno navitje (kot da bi bila 2 zvočnika v enem), tako da s priključitvijo ni bilo problemov. Sedaj pa sem si nabavil še en subwoofer, ki pa ima samo eno navitje (4 ohme). Pa me zanima kako bi lahko slednjega priklučil na ojačevalec tako da bi izkoristil oba izhoda - sem slišal za bridge povezavo, vendar je ne znam realizirati. Zraven imam tudi 2 kretnici, ki delijo signal na nizke in visoke tone, na teh kretnicah pa imam dva 4 ohmska visokotonca (na vsaki kretnici enega) - zadeva deluje z subwooferjem z dvema navitjema - kako se priključi da bo zanesljivo delovala tudi z novim subwooferjem?


hmmm, če hočeš vezati v bridge, mora to podpirati ojačevalec. In če to ojačevalec podpira, bi moralo biti na priključkih za zvočnike na ojačevalcu tudi narisano, kako vežeš v Bridge. Ponavadi je narisano spodaj pod priključki za zvočnike na ojačevalcu.

Svetujem pa ti, da si nabaviš še en ojačevalec za subwoofer, ki si ga nazadnje nabavil, za 10k dobiš že nekaj solidnega na http://www.bolha.com/avto_ojacevalec/sort/3/ , pa prej preveri če ima bridge vezavo in low pass filter.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PejovicP
Začetnik


Pridružen/-a: Pet Mar 2006 10:55
Prispevkov: 12

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 11, 2006 8:12 am    Naslov sporočila: Re: Bridge povezava Odgovori s citatom

Domenius je napisal/a:
Lep pozdrav!
Imam vprašanje. Zadeva je sledeča: Imam ojačevalnik 2x150W, ....


za avtoakustiko, ali hišno ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Domenius
Profesionalec


Pridružen/-a: Čet Feb 2005 15:58
Prispevkov: 75
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 12, 2006 11:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za hišno. Hvala sem že uredil.
_________________
It's electric!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group