Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Ojačevalniki

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Ojačevalniki, predojačevalniki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
denci
Začetnik


Pridružen/-a: Ned Nov 2005 16:38
Prispevkov: 18

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 07, 2005 4:29 pm    Naslov sporočila: Ojačevalniki Odgovori s citatom

A mi lahko kdo pove kje bi našel gradivo o audio ojačevalnikih.
Rabim, ker delam predstavitev v power pointu in rabim vse nasplošno o njih, vezja, načrti, sestava, delovanje, nasploh vse.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 07, 2005 8:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,

kar nekaj podatkov najdeš v knjiki Akustika, konstrukcija in samogradnje akustičnih naprav:

http://www.svet-el.si/cgi-bin/shop/b2cshop.cgi?action=showprod&cat=5

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
markc
Mojster


Pridružen/-a: Ned Okt 2004 18:49
Prispevkov: 38

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 18, 2005 6:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo

Osnovne zadeve lahko izveš v knjigah za 2. letnik elektronike (ojač. A,B,AB,C razredu) o digitalnih ojačevalnikih pa pomojem lahko veliko izveš v raznih PDF-jih od intergriranih ojačevalnikih. pojdi na www.datasheetarchive.com
in utipkaj za družino vezij TDAxxxx ,...nevem ali pa napiši da išceš ojačevalnike(angleško seveda) pa ti jih bo nekaj najdlo...potem pa ti v opisu piše kakšni ojač. so to...in si dawnload-aš DPF-je...potem jih je pa potrebno samo še prebrati.

Če te bo kaj zanimalo več mi piši mail na :mare.kastelic@gmail.com

LP
Mare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
denci
Začetnik


Pridružen/-a: Ned Nov 2005 16:38
Prispevkov: 18

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 28, 2005 12:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prosim za slovenske strani, če lahko!!! Nočem imeti še problemov s prevajanjem Shocked Mad Pa res prosim za omoč Sad Exclamation Exclamation
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Domenius
Profesionalec


Pridružen/-a: Čet Feb 2005 15:58
Prispevkov: 75
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 28, 2005 2:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dvomim da boš našel kakšne take strani v SLO jeziku, zato se pridružujem mnenju Markca in Jureta. Pozkusi v google vpisati: audio amplifier tutorial ali kaj podobnega.
_________________
It's electric!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 28, 2005 3:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,

Akustika je v slovenščini.

Je pač tako, da imamo elektroniki veliko opravka z angleščino, nemščino in drugimi tujimi jeziki. Vem, da zdajle "nimaš časa" za to, vendar ti toplo priporočam, da se tujega jezika - angleščine - naučiš. Mi recimo zdajle zaposlujemo elektrotehnika - elektronika, in niti na pamet mi ne pade, da bi zaposlil nekoga, ki ne zna angleščine!

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
markc
Mojster


Pridružen/-a: Ned Okt 2004 18:49
Prispevkov: 38

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 28, 2005 10:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo

Glej...mislim da če bi rad vsaj izvedel vsaj osnove si priskrbi knjige za sredno šolo....kjer boš spoznal principe in delovanja ojačevalnikov...razrede ojačevalnikov!!! če pa to že obvladaš pa mislim da PDF ji kljub temu da so v angleščini nebi smeli delati težav...saj potrebuješ za razumevanje samo nekaj ključnih besed...vse ostalo si lahko razlagaš sam iz sheme (seveda če nekaj veš o ojačevalnikih).
Tudi jaz nisem ravno "expert" za angleščino in imam velike probleme v srednji šoli! pa vseeno razumem večino pdf-ja.....ne potrebuješ branja celega formata

za začetek ti laho pomagam...samo povej kakšen ojačevalnik bi rad gradil????
jaz ti priskrbim pdf-e in slovensko razlago teh...če želiš??

p.s. - prosim če mi poveš s čim se ukvarjaš...ali se šolaš za elektronika....ali je to hobi .. itd.

LP
Mare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
jackass
Novinec


Pridružen/-a: Tor Mar 2007 17:30
Prispevkov: 2

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2007 9:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lep pozdrav

Sicer je tole malo druga tema samo, da nebom nove odpiru bom tuki uprašu. Odločil sem se, da naredim ojačevalec za kitaro, močan tam okoli 100W. Ojačevalec naj bi bil tranzistorski, saj naj bi bil namenjen za vaje z bendom in manjše nastope. Ker se še nikoli nisem ravno poglabljal v ojačevalnike, nevem ravno veliko o čipih oziroma bolje rečeno ne poznam vrste čipov. Prosil bi če mi lahko predlagate kakšen načrt, če je kdo kaj podobnega že izdelal bi bil dobrodošel kakšen opis kaj je on uporabil itd. Za odgovore se že vnaprej zahvaljujem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Ojačevalniki, predojačevalniki Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group