Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Router in ADSL

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Strojna oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
RokR
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:45
Prispevkov: 127
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2005 3:47 pm    Naslov sporočila: Router in ADSL Odgovori s citatom

Hoj. Imam ADSL modem prikljucen na PC in kot veste se moras najprej prijavit v omrezje, ce ga hoces uporabljati. Mene pa zanima nakup routerja, da bom gor lahko prikljucil moje ethernet enote in da PCju ne bo treba biti non-stop prizgan, da bo vzdrzeval ADSL povezavo. Kot je logicno, se ADSL modem priljuci na router, kot tudi moje notranje omrezje in PC.
Zdaj mene zanima (neumno vprasanje) ali so vsi routerji, ki se jih kupi v trgovinah in podpirajo ADSL (=danes vsi), sposobni sami povezat preko modema? In tudi ko linija pade - se sami ponovno povezejo? Ce je tako, bi se nekje v router moralo vpisati moje geslo za ponudnika interneta in bom potem lahko izkljucil PC? Torej - da bo ADSL delal brez PCja bom rabil router?
Skratka se opravicujem za zacetnisko vprasanje, ampak hocem se prepricat, da ne bom router kupil brez veze.

_________________
Home automation / pametna hiša / inteligentni dom / interaktivna hiša, medicina, urologija, elektronika, homemade, članki...
http://www.rodic.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2005 5:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Naj bi delali tako, ja - to je njihov namen. Je pa zelo nehvalezno odgovarjati na vprasanje ali *vsi* primerki delajo tako, ker *vseh* ni nihce preizkusil. Tisti, s katerimi sem se srecal jaz so vsi delali na ta nacin, podatke pa si vpisal preko web interface-a.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RokR
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:45
Prispevkov: 127
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2005 7:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ej hvala. To sem hotel vedeti. Ce kupljeni ne bo delal, se bom ze zmenil, da mi ga bodo zamenjali...
_________________
Home automation / pametna hiša / inteligentni dom / interaktivna hiša, medicina, urologija, elektronika, homemade, članki...
http://www.rodic.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 05, 2005 11:06 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se opozorilo: sam sem nabavil access point + gigabit switch, ki je med ostalim tudi ADSL router. Za hec sem ga prikljucil, da bi videl kako se obsnese. Rezultat: se ne obnese. Ne glede na nastavitve je PPPoE session podrl vsakih par minut (ja, je bilo nastavljeno da naj jo ohrani pri zivljenju neodvisno od prometa), karje povzrocalo kratke (nekajsekundne mogoce) pavze. Skatla je D-Linkova. Ker imam za router drugo resitev, ki deluje perfektno, me to nepricakovano (ne)delovanje ne gane prevec, a moznost obstaja, da bos kupil proizvod, ki ne bo deloval 100% po tvojih pricakovanjih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RokR
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:45
Prispevkov: 127
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 05, 2005 12:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj za en produkt imas? Kaj priporocas? Jaz razmisljam tam do ene 15.000sit.
_________________
Home automation / pametna hiša / inteligentni dom / interaktivna hiša, medicina, urologija, elektronika, homemade, članki...
http://www.rodic.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 05, 2005 8:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem oznake na pamet - ce te mocno zanima, poglej na stran proizvajalca. Podatki: D-Link, 802.11g, 4x 1000mbps LAN port, 1x WAN port, ADSL-router. Cena je bila med 20 in 30 tisocaki.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Strojna oprema Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group