Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Ojačevalnik 170w

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Urednikov kotiček
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
markc
Mojster


Pridružen/-a: Ned Okt 2004 18:49
Prispevkov: 38

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 07, 2005 9:39 pm    Naslov sporočila: Ojačevalnik 170w Odgovori s citatom

Zdravo jure

Jure...men se bo zmešalo...
sestavil sm oba ojač. pa mi noben ne dela!
pri enemu se mi dogaja da out + dela lepo out- pa reže signal ...in tako se na mojem wofreju sliši samo pokanje in utesjen zvok.
ko recimo na 35Hz zvišujem vhodno amplitudo..namesto da bi se moč zviševala mi zvočnik igra kod da bi mu dodal visoke tone
pomeril sem ga z osciloskopom pa sm ugotovil da mu - izhod daja rahel pravokotni impulz namesto da bi bil sinus.ko se vhodna amplituda poveča pa naredi na izhodu sinus vendar izgleda kot ga bi zmešal z žagastim signalom!

pri derugem pa se mi na napajalnih sponkah pojavlja kratek stik...če pa ga s hladilnikom vred obrnem na glavo pa kratek stik izgine!

kaj bi bilo lahko narobe...sponke sem pregledal da nebi mogoče kakšna kabla hodila v stik....

imam občutek kod da bi mi ojačevalca ujelo prekletstvo!!!!
kaj bi lahko bilo narobe pri enem in pri drugem?????

Lepo te prosim za kakšno pomoč ali nasvete!!!!!

LP
MARE
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 08, 2005 10:37 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mare,

takole na daljavo bom težko kaj konkretnega napisal, razen tega, da res pozorno pregledaš, ali so vsi elementi prispajkani na svojih mestih. Nadalje, videl sem veliko vezij, ki so bila slabo spajkana in so imela veliko slabih in tudi "predobrih" stikov.

Ko boš gledal, kako je vezje spajkano, uporabi dobro lupo in videl boš, kako dobro ali slabo so prispajkani elementi.

Pri drugem primeru si očitno pritrdil hladilnik tako, da ima stik z maso. Na ohišjih IC-jev se namreč nahaja napajalna napetost. V kolikor nisi bil previden pri uporabi sljudne podložke, se potencial napajalne napetosti pojavi na hladilniku in zato prihaja do stika. To rešiš tako, da odvijačiš eno integrirano vezje za drugim od hladilnika in meriš ali ima hladilnik še vedno stik z ohišjem IC-jev. To narediš z Ohm metrom.

Nobenega prekletstva ni v teh ojačevalnikih - pravzaprav jih zelo veliko uspešno igra po državi.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
markc
Mojster


Pridružen/-a: Ned Okt 2004 18:49
Prispevkov: 38

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 08, 2005 7:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ja sljudo sem odstranil ker mi nikakor ni uspelo izolirati!

Nazadnje urejal/a markc Sre Nov 09, 2005 9:29 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 09, 2005 8:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mare,

preglej tvoje zadnje sporočilo in ga uredi tako, da bo napisano v lepi slovenščini!

Glede sljude: pri montiranju IC-jev na hladilnik mora biti hladilno rebro popolnoma ravno - ko vanj izvrtaš luknje, ga moraš dobro pobrusiti, da ni nikje kakšnih izboklin ali neravnin, ki bi prebodle sljudo.

Nadalje moraš tudi uporabiti plastični izolator za vijak, ki si ga tudi dobil v kompletu.

Ko boš to naredil ne bo več stika med ohišjem IC-ja in hladilnikom.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Urednikov kotiček Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group