Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Katero spajkalno postajo izbrati ?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Razno
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 07, 2005 12:44 pm    Naslov sporočila: Katero spajkalno postajo izbrati ? Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Rad bi kupil novo (mojo prvo lastno) spajkalno postajo, a je opcij kar nekaj, sam pa nimam dovolj izkusenj, na podlagi katerih bi se lahko odlocil. Namen uporabe je dalec od "industrijskih" 8 ur/dan, torej biolj hobby kot karkoli drugega. Moj budget je nekje do 75 tisocakov, bolj ali manj sem se ze odlocil glede proizvajalca (Weller) - sodec po ceniku HTE to pomeni, da se lahko stegnem nekje do modela WSD 81. A je to primeren izdelek? Bi morda imelo smisel placat nekoliko manj, ker mogoce ta varianta ne ponuja nic pametnega glede na nekoliko cenejsi izdelek, ali bi lahko za malenkost vec dobil kaj bistveno boljsega, ...?

Vase mnenje o tej izbiri in morebitni alternativni predlogi bodo dobrodosli. Moj namen ni prisparat par jurjev, rad bi kvaliteten proizvod, ki bo zdrzal dolgo casa in bo omogocal kvalitetno (= problem-free) delo. V sluzbi uporabljam en cheap substitut (230V), ki sicer deluje, zase bi pa rad kaj boljsega, ce ze tako stvar kupujem Idea
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:40
Prispevkov: 187
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 07, 2005 1:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dobro premisli, mogoče bi bilo bolje, če bi razmišljal o Ersi, saj je po mojem mnenju in predvsem izkušnjah boljša. Mogoče RDS80 ki je pod 50ksit
http://www.svet-el.si/phpBB2/viewtopic.php?t=456&highlight=ersa
http://www.belmet.si/izdelki.php?cat=75

http://www.ersa.de/en/produkte/loetwerkzeuge/pic.php?path=../../../de/produkte/loetwerkzeuge/images/0760cd.jpg&article_id=200
http://www.ersa.de/en/produkte/loetwerkzeuge/pic.php?path=../../../de/produkte/loetwerkzeuge/images/0930CD.jpg&article_id=270
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 07, 2005 4:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To temo sem prebral ze prej in vzel na znanje - najbrz bodo vedno razlicni ljudje imeli razlicne izkusnje z dolocenim izdelkom. Ker se na spajkalne postaje ne spoznam (oz. se "spoznam" priblizno toliko, kot vecina med nami recimo na avtomobile Smile ), me zanima, v cem je vse razlika v primerjavi recimo z Wellerjevimi modeli; v cem je boljsa, slabsa, drugacna, itd. oziroma zakaj bi bilo pametno razmisljati o njej.

Drugo vprasanje: kako je s servisom, kvaliteto storitev po prodaji (nadomestni deli) in podobnimi zadevami?

*edit* sem pogledal link od balmet.si in nisem ravno impresioniran - ce ti ljudje niso sposobni narediti ene normalno delujoce web strani (= reklame zase), kaksna mora biti potem sele kvaliteta njihovih prodajnih/servisnih storitev Question Ze HTE je spustil letvico sumljivo nizko (tajvanske garazne firme imajo bolje urejene strani), ampak tam se vsaj vidi cene Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:40
Prispevkov: 187
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 08, 2005 6:26 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Belmet niti ne prodaja direktno, vendar če se boš oglasil tam, boš lahko kupil. Oni bolj zalagajo firme, tako da se s fizičnimi osebami niti ne ukvarjajo, če pa jih obiščeš, te pa ne bodo zavrnili. Pač politika podjetja je taka, jim pa že znese.
In kakšno stran ima slovenski zastopnik Wellerja? vse kar je je po trgovinah.
Če rabiš za amatersko uporabo, potem si lahko kupiš kar weller W61 z magnastat konico, napajanje 230V konice pa določajo temperaturo, za cca 17ksit.
Spajkalnik je sicer zelo dober, en velik vprašaj je na konicah, kot si lahko razbral v drugih temah, čeprav se da s konicami dobro delat, dokler ne crkne. Mogoče bi tebi zdržala celo pol leta ali še celo eno leto ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 08, 2005 8:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

reber je napisal/a:
In kakšno stran ima slovenski zastopnik Wellerja?


Ne bi vedel, ker njihova stran ne deluje Rolling Eyes Idea Kar se zastopnika tice, mi je sicer vseeno (ker nisem trgovina, ne bom z njimi komuniciral - to je potem problem trgovine), napacno pa sempredpostavil, da je ta Belmet trgovina (kot HTE recimo).

Tele konice ti kar ne dajo miru ... zdaj sem pa se sam malo v dvomih; no, upam, da bo se kdo drug svoje mnenje prispeval (o celotem "paketu").
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:40
Prispevkov: 187
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 08, 2005 10:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Trenutno imam na testu wellerjevo spajkalno postajo WSD80 in spajkalnik WSP80 ki paše zraven.
Delo z njim je lahko in odlično, še celo malce bolje kot z erso ki jo imam RDS80

Oba spajkalnika sta 80W in seveda 24V in seveda temperaturno kontrolirana in z digitalnim displayem. Ersa ima velik display in tri fiksne spomine ki jih lahko spreminjamo. Weller ima samo tipki gor/dol in nič spominskih tipk ....
Weller se ogreje v 20 sekundah na delovno temperaturo, ersa malo dlje

Kabel, je zelo pomemben, je pri ersi malce trši kot pri wellerju, zato je tudi mehansko bolj odporen, vendar ni silikonski, zato lahko z vročo konico naredimo luknjo v kabel. Pri wellerju je kabel silikonski in zdrži dotik vroče konice, ker pa je mehek kar precej, je mehansko verjetno manj odporen, vendar pri pazljivem delu naj bi držal doooolgo. Delo z mehkim kablom je lažje.
Seveda pa so naštete dobre lastnosti prisotne le pri dražjih modelih spajkalnikov, zato tudi cena taka kot je in običajno so jo skoraj vredni.
Kako je z vzdržljivostjo konic pri tem pen-type spajkalniku žal še ne vem, menda je kar dobra ali dobra, saj spajkalnik ki sem ga dobil v test ni nov, ampak je rabljen in od kolega ki ga ne uporablja kaj dosti in sem ga prosil za test, saj imam namen kupiti nekaj podobnega in če se bo dobro obnesla tale wellerjeva postaja, oziroma spajkalnik in predvsem konice, jo bom nabavil.
Dokler je delo bolj hobi ali v manjšem in srednjem obsegu je dober tudi bolj navaden spajkalnik moči 50 ali 60w in da ima vsaj solidne konice. Tako je weller magnastat W61 zelo v redu spajkalnik, dovolj robusten in močan in hkrati tako oblikovan, da se z njim da lepo delati. vendar, ko enkrat občutiš pen-type spajkalnike, ki so zelo lahki, malo krajši, tanjši in celo močni 80w, potem se ti vsi ostali spajkalniki zdijo okorni, če ne celo krampasti. Za delo na terenu ali v štromarsko delavnico so pa pen-type preveč fini, saj so primerni za na elektronikovo delovno mizo, če ne bodo spajkalniki kmalu mehansko obdelani v smislu uničenja. Menda pa so tako ali tako spajkalniki potrošni material, ostaja le postaja, spajkalnik se menja vsake toliko časa.

Mimogrede naj omenim, da imam nekaj wellerjevih W61 viška, nekateri imajo zamenjan kabel z mehkim špiralnim kablom, ki na mizi ne dela v napoto, poleg tega sem za zraven naredil regulacijo moči (ne temperature), uporabno za stand by in za delo kjer se spoji delajo bolj redko (servis) ali kjer se spajka pogosto (sestavljanje), glede na delo se nastavi moč, regulacija pa podaljšuje življensko dobo. Poleg spajkalnikov so tudi stojala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 15, 2005 10:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Reber, najlepsa hvala za pomoc. Kupil sem WSD 80 in sem res zadovoljen Cool Prodajalec bi ti moral dati nekaj provizije, ker si izdelek tako dobro zreklamiral Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:40
Prispevkov: 187
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 17, 2005 3:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko poveš kje si kupil in koliko si plačal in pa kasneje boš tudi poročal glede življenske dobe konic. Jaz trenutno še vedno testiram WSD80 in moram reči, da je zelo v redu spajkalnik, edino kar pogrešam, so spominske tipke, ki jih nima.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 17, 2005 5:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HTE, cena je bila taka, kot je napisana v online trgovini (cca. 80 tisocakov se mi zdi).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:40
Prispevkov: 187
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 21, 2005 7:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem vprašal ja, v HTE in mi lahko da max 3% popusta.
Kupil pa sem nekaj konic, da jih testiram in nekatere so v pakirane v original embalaži z napisom weller, nekatere pa so kar v eni vrečki in mislim da je to ponaredek, čeprav v HTE pravijo da jim to dobavlja avtotehna Confused ne vem no...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 22, 2005 3:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na vreckah, v katerih so bile moje dodatne spice, je tudi pisalo Weller, kar pa seveda se nic ne pomeni; ce lahko ponaredi nekdo spico, lahko tudi vrecko Laughing Bom videl, kako se bo obneslo - ce se ne bo, bom pac kupil spice v tujini ... saj niso tako zelo drage.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:40
Prispevkov: 187
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 22, 2005 9:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tiste konice ki so bile vsaka posebej pakirane z original napisom na vrečki tudi malo bolje zgledajo kot tiste razsute. V nekaj mesecih se bo videlo kako in kaj in če bodo problemi, potem gre weller na vešala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Razno Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group