Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Emulator AT89C2051

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
komuna32
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Sep 2006 8:49
Prispevkov: 54
Kraj: Pragersko

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 06, 2006 2:20 pm    Naslov sporočila: Emulator AT89C2051 Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Kupil sem si KIT emulatorja AT 89C2051 (samogradnja) in mi ne zapisuje podatke v AT89S8252 in ne vem, če sem skuril 74HC4053 SMD. Ne vem če je tako zelo občutljiv, saj spajkal sem z 12V spajkalnikom. AT89S8252 pa imam na podnožju.

_________________
Pogumen je tisti, ki
prizna da ga je strah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
roberto
Mojster


Pridružen/-a: Ned Maj 2005 16:19
Prispevkov: 41

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 06, 2006 3:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Emulator mora biti na enem koncu (20-pinski konektor) vtaknjen v ciljno vezje (namesto AT89C4051), le-to pa mora biti pod napetostjo, kadar emulator programiras. Izbrati moras tudi programiranje flash AT89S8252. Vcasih se zgodi, da ne sprogramira v prvo, pac pa je potrebno nekajkrat ponoviti. Imej vkljuceno tudi opcijo, preveri po vpisovanju (auto verify).

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 06, 2006 6:46 pm    Naslov sporočila: Pri tem te lahko zavede Odgovori s citatom

To sicer nima nič povezave s tvojim problemom, a vseeno moja izkušnja:
Kadar delaš z emulatorjem, delaš z 8252 ki ima 256 bajtov RAMA.
Če program na emulatorju dela, potem pa na 4051 ne, je velika verjetnost, da si porabil preveč RAM-a, a ti tega emulator ni povedal...

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 06, 2006 8:51 pm    Naslov sporočila: Re: Emulator AT89C2051 Odgovori s citatom

komuna32 je napisal/a:
Pozdravljeni

Kupil sem si KIT emulatorja AT 89C2051 (samogradnja) in mi ne zapisuje podatke v AT89S8252 in ne vem, če sem skuril 74HC4053 SMD. Ne vem če je tako zelo občutljiv, saj spajkal sem z 12V spajkalnikom. AT89S8252 pa imam na podnožju.


HC ni tako zelo občutljiv na spajkanje, bolj pomembno je, da ni stikov! Vzemi dobro lupo in vezje res natančno preglej. Lupa pokaže spoje, kjer jih običajno ne vidiš s prostim očesom.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
komuna32
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Sep 2006 8:49
Prispevkov: 54
Kraj: Pragersko

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 07, 2006 6:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Preveril sem vse stike z lupo in vse prespajkal, nastavil Auto verify, imam konstantno napajanje ampak vseeno ne dela.

Če še ima kdo kakšno izkušnjo, bi bil vesel za nasvet

_________________
Pogumen je tisti, ki
prizna da ga je strah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group