Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Avtor Bascoma v Sloveniji
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Programska oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

Ali bi se udeležil tečaja?
Udeležil bi se začetnega tečaja
8%
 8%  [ 1 ]
Udeležil bi se nadaljevalnega tečaja
25%
 25%  [ 3 ]
Udeležil bi se obeh tečajev
8%
 8%  [ 1 ]
Tečaja se ne bi udeležil zaradi previsoke cene
50%
 50%  [ 6 ]
Tečaja se ne bi udeležil, ker ne razumem angleščine
8%
 8%  [ 1 ]
Skupaj glasov : 12

Avtor Sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 01, 2005 9:20 am    Naslov sporočila: Avtor Bascoma v Sloveniji Odgovori s citatom

Lep pozdrav vsem!

Z avtorjem Bascoma g. Mark Albertsom se dogovarjam, da bi za 2 dni prišel v Slovenijo.

V teh 2 dneh bi imel 2 tečaja, prvi bi bil za začetnike, drugi pa za napredne programerje Bascom-a.

Tečaj bi predvidoma potekal v angleškem jeziku, s tem, da bi udeleženci prinesli s sabo svoj prenosni PC. Za tiste, ki ga nimajo, bi si ga lahko izposodili za cca. 8.000 SIT. Tečaj bi potekal na MiniPin razvojnih orodjih, ki bi že bile pripravljene skupaj z napajalnikom na mizi.

Preliminarna cena takšnega tečaja z lastnim PC-jem bi bila pod 20.000 SIT.

Vsi vemo, da Word tečaj stane 30.000 SIT in vemo, kaj dobimo zanj.

Predavanje bi bilo v angl. jeziku, razdeljeno v 2x po 3 ure, vmes bi bil predviden 1 odmor za kavo. V vsakem terminu bi bil predviden čas za vprašanja, odgovore, debato.

Mnenja, predlogi...

Lp
Jure


Nazadnje urejal/a Jure Tor Dec 01, 2009 9:07 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 19:06
Prispevkov: 234

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 01, 2005 10:22 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jure,

Moje mnenje je, da so vsi tečaji kakeršni že koli so apsolutno predragi. Če narediš preprosto kalkulacijo tega tečaja za katerega se mi zdi cena še kar normalna vidiš, da se "splača" biti predavatelj oz. zakaj firme, ki ponujajo razne tečaje dnevno "nadlegujejo" po telofonu oz. "spamirajo" v pisni obliki.

Primer 20.000 po osebi. Minimalna udeležba 10 oseb. ==200.000 - 50.000 stroški. 150.000 za 6h. Ni slabo ... toliko ne dobi niti poslanec v DZ


PS.
Moje mnenje ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 01, 2005 11:37 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Silvo,

preden začneš kritizirati, se pozanimaj koliko kaj v resnici stane. Najem dvorane za 50.000 SIT? Če samo to stane 50kSIT (v resnici je skoraj 2x več), potem kje so stroški najema PC-jev, plačilo predavatelja, kje so stroški tudi kave, soka itd. Da si ne bi mislil - kava in sok: hja cca. 1000 SIT po osebi. Ceniki teh storitev so javni, tu ni veliko filozofiranja.

Bi bilo bolje, da bi tečaj naredili kar v garaži, kjer bi si sami skuhali kavo, sok pa stisnili iz jabolčkov, ki bodo zrastli na našem vrtu? Cena bi v tem primeru bila precej bolj prijazna, vendar se verjetno ti tega tečaja tudi v tem primeru ne bi udeležil, torej ne bodi nekonstruktiven.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 19:06
Prispevkov: 234

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 01, 2005 11:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jure je napisal/a:
Silvo,

preden začneš kritizirati, se pozanimaj koliko kaj v resnici stane. ...
Lp
Jure


Jure, tole je zadnje, kar sem napisal na tem forumu. Zgoraj si napisal, da lahko napišemo svoje mnenje - jaz sem napisal svoje...zaradi mene lahko moje sporočilo tudi obrišeš. Na tem forumu zagotovo ne bom več sodeloval.


Nazadnje urejal/a Silvo Pet Jul 01, 2005 11:56 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 01, 2005 11:52 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko navedeš vsaj približni datum ? Bi tudi pri nas (OZS) napravil malo reklame . Na žalost so cene takih seminarjev vedno visoke in zato marsikomu nedostopne.
L.P. iskra
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 01, 2005 12:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:

Jure, tole je zadnje, kar sem napisal na tem forumu. Zgoraj si napisal, da lahko napišemo svoje mnenje - jaz sem napisal svoje...zaradi mene lahko moje sporočilo tudi obrišeš. Na tem forumu zagotovo ne bom več sodeloval.


Silvo,

Brez zamere, takole se obnašajo otroci, ki vzamejo svoje igračke in se gredo igrat drugam, čim jim nekaj ni všeč. Odrasli pa smo navajeni na dialog, ki je pač enkrat takšen, enkrat drugačen.

Si pač izhajal iz podatkov, ki so daleč od resnice in tako, kot imaš ti pravico povedati svoje mnenje, ga ima tudi kdo drugi. Ali bi tako reagiral, če bi ti nekdo drugi (in ne ravno jaz) povedal, da je najem dvorane precej več kot 50k SIT?

Jaz te vabim, da še vedno sodeluješ na tem forumu, saj nikomur ne zapiram vrat. Če pa gojiš kakšno drugo osebno zamero do mene, pa predlagam, da to rešiva preko zasebnih sporočil.

Ne vem, zakaj bi brisal tvoj post - ostal bo tukaj.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 01, 2005 12:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

iskra je napisal/a:
Lahko navedeš vsaj približni datum ? Bi tudi pri nas (OZS) napravil malo reklame . Na žalost so cene takih seminarjev vedno visoke in zato marsikomu nedostopne.
L.P. iskra


Iskra,

tekom poletja verjetno ne bo nič, ker je pač čas počitnic. Verjetno se bo stvar začela dogajati v jeseni.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jp
Začetnik


Pridružen/-a: Ned Jun 2004 10:57
Prispevkov: 16
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 01, 2005 1:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spoštovani!

Prepričan sem, da se mnogi strinjajo z mnenjem Silvota in Iskre.
Dejstvo je, da se žal ne razmišlja kako čimbolj ustvariti pogoje za pridobitev omenjenega znanja vsem, ki si to želijo - tudi tistim, ki zaradi splošnega stanja v državi živijo na robu preživetja.
Razume se, da vsak za svoje delo dobi tudi primerno plačilo. Ali je plačilo za določeno delo primerno pa lahko presodijo tudi uporabniki storitev in ne le izvajalci, ki si v več primerih ustvarjajo monopol, seveda še predvsem po zaslugi naivnih uporabnikov.
Žal v večini sistem temelji na oderuštvu, ki tako zavira razvoj (v konkretnem primeru programiranje).

LP! jp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NUFAN
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Maj 2004 19:57
Prispevkov: 133
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 01, 2005 1:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po poklicu nisem kritik in tudi po naravi ne, zato ne mislim nič kritizirat, ampak samo povedat svoje mnenje.
Tudi jaz imam podobno mišljenje kot Silvo- vse skupaj se mi zdi predrago. Boljša ideja je ta, da bi se na forumu odprla nova tema v kateri bi spoznavali Bascom in njegovo programiranje. Enako so naredili na Maxi-ju in če pogledamo rezultat, super (vsa zahvala moderatorjem, ki so darovali svoj trud in čas). Res da so tečaji povsem druga pesem, ker pač poteka v živo, vendar glede na stroške je moj predlog sigurno bolj "privlačen". Za takšen tečaj je "predavateju" treba "odšteti" samo čas in njegovo dobro voljo. Učinek pa ni prav nič drugačen kot na tečajih.

Jure, še enkrat ponavljam, da s tem postom nisem hotel nobenega "spodbijat", povedal sem moje mnenje kar se tiče teh tečajev.

_________________
Prihodnost je v nas!


Nazadnje urejal/a NUFAN Pet Jul 01, 2005 2:10 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 01, 2005 2:04 pm    Naslov sporočila: Umirimo žogo! Odgovori s citatom

Silvo, Jure, vajin konflikt je nekaj čisto vsakdanjega med kupcem in prodajalcem. Jure želi organizirati in prodati idejo i tečaju, Silvo bi pa rad, kot se za kupca spodobi, čim cenejše, morda celo pod ceno. Debata je v redu, v kolikor se ne spremeni v staro slovensko igro, metanja polen pod noge in dokler ne začnejo argumente zamenjevati čustva. Kar se pa cene tiče, organizator mora nekaj zaslužiti, saj mora živeti. Ko sešteje stroške in doda svoj zaslužek dobi ceno. Le ta je lahko za nekatere tako velika, da si le tega ne morejo privoščiti, za druge je znosna, za tretje primerna, saj zavisi od denarnične debeline kupca.
Spominjam se, ko sem nekoč na sejmu avtomobilov prodajal svoj star avto. Pride k meni skupina treh fantalinov, in se začejo na glas smejati meni in mojemu avtomobilu, češ, smešno, koliko hočem za svoj avto. Seveda mi ni bilo vseeno, odganjali so kupce in me smešili, pa še nobenega resnega namena nakupa niso imeli. Ko so se naveličali zabavati pri meni, so ponovili igro pri nekem drugem prodajalcu. To ni fairplay. In upam, da Silvo ni imel nekaj takega v mislih, kajti potem bi se forum lahko res prelevil v forum, kamor bi ljudje zlivali svoja čustva in bi postal enak tolikim drugim forumom, ki služi samo, da se ljudje olajšajo.

Smisel te teme na forumu je, ugotoviti, kakšno bi bilo zanimanje za tak projekt. Zato pozivam sodelavce foruma k konstruktivni debati, povejte, kaj mislite, kakšen tečaj bi bil za vas zanimiv, kaj vse bi moral obdelati, koliko časa naj bi trajal, česa vse naj ne vsebuje, ker že poznamo.

Mark Alberts ne bo hodil v Ljubljano delat tečajev, morda bo prišel enkrat in to bo za bascomovce lahko enkratna prilika.

Moja dosedanja izkušnja: Pred leti sem bil na začetnem tečaju bascoma, kjer sem dobil osnovno znanje, na istem mestu pa sem tudi kupil opremo, s katero smo delali na tečaju, jo prenesel domov in od takrat se z užitkom zabavam z bascomom.

Osebno bi me zanimal kak nadaljevalni tečaj, ker prižiganje lučk že obvladam. Seveda, si pa predstavljam, da bi tudi začetni tečaj bil zanimiv za veliko število forumašev in drugih.

Na nadaljevalnjem tečaju si predstavljam, da bi moral vsebovati
delo z interrupti, morda multitasking,
delo na močnejših procesorčkih,
delo z na močnejših procesorčkih vgrajenimi dodatnimi napravami, ne vem, eepromi, flash romu, nekateri imajo A/D pretvornike ipd.
delo z zunanjimi napravami, i2c elementi, 1wire elementi,
delo z grafičnim LCD displejem
komunikacijo med več procesorčki -
...

Te točke sem samo na hitro navrgel, brez večjega premisleka, za 'brainstorming'.

Pozdrav
Vilko

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 19:06
Prispevkov: 234

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 01, 2005 3:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jure je napisal/a:

Silvo,

B Ali bi tako reagiral, če bi ti nekdo drugi (in ne ravno jaz) povedal, da je najem dvorane precej več kot 50k SIT?


Lp
Jure


Glede cen najema prostorov nisem na tekočem a dvomim, da se dosti razlikujejo od te, katero je "izvrgel" Goolge...

http://www.identicus.si/najem-za-seminar.html



Citiram:

Brez zamere, takole se obnašajo otroci, ki vzamejo svoje igračke in se gredo igrat drugam, čim jim nekaj ni všeč. Odrasli pa smo navajeni na dialog, ki je pač enkrat takšen, enkrat drugačen.

Ni problema, moral bi ze vedeti, da slabo prenašaš krtiko. Nekaj podobnega sem bil nekoč že deležen na EN ko sem malo skritiziral revijo SE.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 17:52
Prispevkov: 181
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 01, 2005 4:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bom se jaz dal moje mnenje.
Jure, zal se nagibal bolj v Silvotovo stran.
Dosti sem vabljen po raznih seminarjih in kjer me zanima tudi grem. Hec, stvar je zame popolnoma brezplacna?!? Zakaj? Ce me neka firma povabi na seminar svojih izdelkov ima od mene korist, saj te izdelke potem uporabljam. Prav tako ima Mark dobicek, saj se bo potem zanimanje za bascom povecalo. Ker je stvar bolj "amaterske" narave so s tem povezani tudi stroski, tako da neka cena le mora biti.... Ampak kaj je ona prava cena Question

_________________
Skupaj smo mocnejsi
LP Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 01, 2005 5:41 pm    Naslov sporočila: Hm Odgovori s citatom

Citiram:
Ce me neka firma povabi na seminar svojih izdelkov ima od mene korist, saj te izdelke potem uporabljam.


Komentar: Običajno so brezplačni seminarji le EPP, s katerim želi firma vzbuditi zanimanje. Za pravi prenos znanja običajno zaračunajo.
Nikjer še nisem slišal, da bi recimo seminar za Word ali podobno bil brezplačen.

Seveda pa dopuščam možnost, da se motim.

Vilko

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarE
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Nov 2004 23:38
Prispevkov: 177

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 01, 2005 8:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Jure,

Moje mnenje je, da so vsi tečaji kakeršni že koli so apsolutno predragi. Če narediš preprosto kalkulacijo tega tečaja za katerega se mi zdi cena še kar normalna vidiš, da se "splača" biti predavatelj oz. zakaj firme, ki ponujajo razne tečaje dnevno "nadlegujejo" po telofonu oz. "spamirajo" v pisni obliki.

Primer 20.000 po osebi. Minimalna udeležba 10 oseb. ==200.000 - 50.000 stroški. 150.000 za 6h. Ni slabo ... toliko ne dobi niti poslanec v DZ


PS.
Moje mnenje ...


Bravo, Slivo!

Brezplačni seminarji niso le EPP, so pa strogo usmerjeni, saj jih organizira en proizvajalec preko svojega distributerja. Greš pa na več seminarjev in si na koncu itak ustvariš svojo sliko (ko odšteješ "naši so najboljši"-stuff). Ker BASCOMa ne poznam, ne bom komentiral konkretne ponudbe. Mislim pa, da če je namenjen za amatersko rabo, je cena absolutno previsoka. Verjetno bi moral biti poudarek na masovnosti in nižji ceni, pa bi bil končni račun ugodnejši.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 04, 2005 7:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,

ste padli po meni... Very Happy

Najprej trditev, da so tečaji brezplačni: res so, vendar ne tečaji, kjer se programira - kjer se dela na praktičnih primerih. Vsi ostali tečaji so t.i. prezentacije, kjer predavatelj predstavlja svoj izdelek. V primeru prezentacije se strinjam, da je prezentacija brezplačna, saj z njo nagovarja vse tiste, ki še niso kupci.

V tečajih, kjer se dela na primerih je potrebno zagotoviti razvojna orodja, napajalnike, CD-je s programi, predavatelj mora pripraviti primere programov itd. in vse to stane...

Zdaj pa poglejmo primer vseh vas, ki imate licenčni Bascom. Kakšen dobiček si lahko od vas obeta Mark? Glede na to, da zaenkrat še ne računa nekih upgrade-ov, po moje ne more računati na noben dobiček.

Kaj bi pa vsi, ki imate licenčni Bascom dobili na seminarju? Če ne drugega, bi s svojimi vprašanji od avtorja izvedeli, kako nekaj sprogramirati, kako rešiti problem itd.

Kaj si lahko obeta Mark od začetnikov? Od začetka prav nič, saj vsak začetnik starta z demo varianto, kasneje pa licenco tu ali tam, saj veliko Bascomašev hitro odneha in le redki napredujejo tako daleč, da potrebujejo licenčni Bascom.

Kot pravi Vilko: Mark ne bo hodil prirejat tečajev, ker je to predrago, kljub temu, da bi mu povrnili del stroškov. To bo enkratna priložnost srečati se z njim, mu postaviti vprašanje in se pogovoriti z drugimi Bascomaši, saj nameravamo narediti mednarodno predavanje.

Bomo iskali možnosti za druge dvorane. Tista, ki jo je omenil Silvo je sicer relativno poceni, vendar je za samo 20 udeležencev, mi pa bi želeli z večjim številom udeležencev znižati ceno.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Programska oprema Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group