Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zastonj programska oprema za elektronike

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Programska oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
s56wie
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Apr 2004 0:17
Prispevkov: 54

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 08, 2005 7:30 pm    Naslov sporočila: Zastonj programska oprema za elektronike Odgovori s citatom

Lep pozdrav!

Dostikrat se mi zgodi, da na straneh proizvajalcev naletim na zip datoteke, v katerih naj bi bile *.sch in podobne datoteke, kjer naj bi bile demonstracijske sheme. Žal pa jih je nato nemogoče odpreti, saj nimam programa za ogled le teh.

Trenutno imam težavo :

http://www-s.ti.com/sc/psheets/sbom123/sbom123.zip

Na tem naslovu je zip.datoteka, v kateri so datoteke, ki jih žal nemorem odpreti.

Prosim, če mi kdo pomaga in po možnosti priloži naslov, kje je mogoče dobiti brezplačne programe za ogled teh datotek!

Prav tako bi bilo dobro, da bi bilo mogoče kje na tem strežniku downloadati programe za elektronike (Freeware, Demo, Shareware ipd.)


LP Gregor


Nazadnje urejal/a s56wie Pon Feb 09, 2009 3:03 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Yahoo Messenger - naslov
NUFAN
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Maj 2004 19:57
Prispevkov: 133
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 08, 2005 7:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za ta file moraš imeti program P-SPICE. Dobiš ga tudi na forumu Elektro-N pod download, če se ne motim.

P.S. To sem ugotovil tako, da sem prebral "read me" file. V njem vse lepo piše Very Happy Very Happy

_________________
Prihodnost je v nas!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
s56wie
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Apr 2004 0:17
Prispevkov: 54

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 08, 2005 8:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Povezave na P-SPICE žal ne delujejo. Žal programa nikjer ne morem dobiti!

Ali ga ima mogoče kdo na tem forumu?

LP Gregor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Yahoo Messenger - naslov
NUFAN
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Maj 2004 19:57
Prispevkov: 133
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 08, 2005 8:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz ga nimam, imaš pa tukaj link kjer si ga lahko snameš. Je zastonj, ker je študenstka verzija.

P.S. Na koncu strani imaš download.

P-SPICE

_________________
Prihodnost je v nas!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
s56wie
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Apr 2004 0:17
Prispevkov: 54

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 08, 2005 8:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NUFAN, hvala za link. Utenutno downloadam upam da bo delovalo!

Lp Gregor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Yahoo Messenger - naslov
s56wie
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Apr 2004 0:17
Prispevkov: 54

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 08, 2005 9:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Instaliral sem P-Spice.

Pri odpiranju OPT101.sch mi javi napako "Invalid Page Offset" na shemi pa ne vidim vseh elementov!


Kaj bi lahko bilo narobe ?

Lp Gregor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Yahoo Messenger - naslov
Branez
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Apr 2004 5:02
Prispevkov: 52
Kraj: Hoče

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 08, 2005 9:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim da je to krivo.
PSpice je napisal/a:
Limits
The following limits apply to the Student Version of the products:

Schematics
You can place a maximum of 50 parts on a schematic design.
You can only draw on size A sheets.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s56wie
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Apr 2004 0:17
Prispevkov: 54

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 08, 2005 9:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot kaže ni kriva študentska verzija, ampak javi, da manjka simbol. V bistvu v mojem primeru manjka simbol, ki je glavni čip v vezju. Ali mogoče lahko kdo odpre to datoteko in mi nekako pošlje kot sliko.!?


LP Gregor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Yahoo Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Programska oprema Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group