Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

UV svetilka za osvetljevanje - Katera žarnica
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Razno
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
NUFAN
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Maj 2004 19:57
Prispevkov: 133
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 12, 2005 8:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se popolnoma strinjam Jero. V trgovinah imajo te žarnice označene "Fluo žarnice", ampak sedaj poteka debata o VTF svetilkah.
_________________
Prihodnost je v nas!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 13, 2005 7:11 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,

pred leti, ko je še obstajalo podjetje IEVT, se je tam dalo dobiti neonsko UV žarnico, ki je primerna za osvetljevanje TIV. 4 kose imam še vedno tukaj, ker nikoli nisem našel časa za izdelavo osvetljevalke.

IEVT je šel v likvidacijo, iz njega pa so nastale manjše privatne firme - verjetno na Teslovi 30 še vedno izdelujejo UV neonske žarnice, treba bi bilo povprašat...

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Gost






PrispevekObjavljeno: Pon Jun 13, 2005 6:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jero je napisal/a:
Poleg tega pa žarnica, o kateri govorite da bi naj bila neonska, sploh ni neonska ampak fluorescentna žarnica. Neon pa nima z njo nikakršne povezave. Neon je v tlivkah, ki svetijo rdeče/oranžno.


Se opravičujem. Res sem ves čas mislil na fluorescentno svetilko, ne pa na neonsko. Ta izraz mi je nekako bolj pri roki za vse svetilke v obliki cevi.
V Osram-ovi trgovini imajo precej takeh svetilk. Ne vem kakšno oznako naj bi imela najboljša. Na fenem forumu sem prebral, da je dobra TLD, ki je označena kot Super Actinic Radiation. Nisem prepričan, da je to prava. Na izbiro pa so še UVA in UVC fluorescenčne svetilke. Torej katero kupit?
Moti
Nazaj na vrh
ata
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Apr 2004 9:26
Prispevkov: 110

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 14, 2006 7:16 pm    Naslov sporočila: Uv katera zarnica Odgovori s citatom

Do prejšnjega petka sem uporabljal zarnico od javne razsvetljave več kot 3 leta.Na mojo srečo nisem bil v blizini ko jo je razneslo.Res nisem imel zaščite.Kupit sem šel 500watni halogenski reflektor ,pritrdil na višino 40cm .Osvetljujem 3 minute .Rezultati so zelo dobri.Do danes sem naredil več kot osem osvetlitev in so vse lepo uspele.
Moral sem poskrbeti tudi za svojo varnost.Stari mojstri imajo prav.Pomembno je da deluje dobro in da je tudi za varnost poskrbljeno.
lp
ata


Nazadnje urejal/a ata Čet Feb 16, 2006 2:09 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slemi
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Feb 2006 3:46
Prispevkov: 69
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 15, 2006 1:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz uporabljam tri TLD žarnice montirane v en star skener in deluje odlično. Bom prilepil fotke ko jih nredim. Za osvetljevanje TIV iz HTE rabim 2 minuti in pol in vezja odlično uspejo. Za plošče osvetljene z lakom ki ga uporabljajo izdelovalci TIV (je negativen modre barve) pa rabim samo 50 sekund osvetljevanja.

Aja pa še to: žarnice so približno 4cm od ploščice in kakih 7cm narazen.

_________________
Pri vsakem projektu moram popravit 3 napake, potem pa dela!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Rudi
Začetnik


Pridružen/-a: Pet Apr 2006 12:02
Prispevkov: 12
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 26, 2006 7:36 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Slemi, prosim če mi lahko poveš katere TLD žarnice si uporabil ter kako jih napajaš (število dušilk, štarterjev, mogoče shema ..?). Da ne bom tople vode odkrival ...
Hvala!
R.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Apr 2004 17:18
Prispevkov: 53

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 26, 2006 9:40 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Opis in izdelava najdeš na Najdi.si in napišeš Osvetljevalna naprava in klikneš.Nato poišči J&J elektronika.
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slemi
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Feb 2006 3:46
Prispevkov: 69
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 26, 2006 10:31 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

So ene od PHILIPS-a, bom popoldne, ko pridem iz službe doma pogledal.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Slemi
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Feb 2006 3:46
Prispevkov: 69
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 26, 2006 9:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No pa sem končno preveril. Oznaka na žarnici je: PHILIPS TLDK 30W/05, je pa takšna kot neonka dolga kakih 25cm. Sveti pa svetlo modro na pogled. Trgovec, ki mi jih je prodal, pa je imel na njih še napisano, da so UV-A.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Rudi
Začetnik


Pridružen/-a: Pet Apr 2006 12:02
Prispevkov: 12
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 28, 2006 10:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala obema za odgovor - J in J sem ravno našel - torej ena dušilka na cev :( , trgovino z opisano cevno pa sem tudi še našel.
LP
R
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Apr 2004 17:18
Prispevkov: 53

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 29, 2006 12:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še eno sem našel
http://www.speedy-bl.com/UV-e.htm
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mtome
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 14:29
Prispevkov: 168
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 06, 2006 11:39 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz pa uporabljam 24 led diod (UV) in kos plexi stekla. Naprava je primerna za osvetljevanje TIV do Eurocard velikosti(100*160 mm). Sicer je res, da je treba za led diode odšteti tam okoli 8K sit, vendar deluje zelo dobro.
_________________
l.p. Matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Rudi
Začetnik


Pridružen/-a: Pet Apr 2006 12:02
Prispevkov: 12
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 07, 2006 8:22 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po UV LED sem se tudi že sam oziral - predvsem zato, ker so ponekod cene UV-A fluorescentk s pripadajočo opremo že v istem cenovnem razredu kot ledice. mtome -koliko časa pa osvetljuješ?
LP
R
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anatom
Novinec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 13:08
Prispevkov: 9

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 16, 2006 5:50 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ravnokar sem predelal scanner in moram rect da zadeva deluje odlično.

Če kdo rabi UV žarnice (Philips TLD 8W) naj me PM.
Cena 1200 SIT/kos
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Razno Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group