Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

GPRS + mikroprosecor
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
malix
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jan 2004 16:11
Prispevkov: 100
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 08, 2005 8:16 am    Naslov sporočila: GPRS + mikroprosecor Odgovori s citatom

Lp, me zanima ali je že kdo kdaj delal kaj v zvezi prenos podatkov, preko mikrokontrolerja in GSM-a (s pomočjo GPRS-a) na kakšen WWW

Kakšni protokoli in komunikacija je potrebna med mikrokontrolerjem in GSM-jem, da podatke pošiljam naprej preko GPRS-a
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
SimonS
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 17:52
Prispevkov: 181
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 09, 2005 2:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uporablja se PPP protokol.
Zelo priporoclivo je, da dobis ze modem z tako imenovanim IP stackom. V tem primeru komuniciras kot z navadno povezavo ter modem prevzame nadzor nad PPP.

_________________
Skupaj smo mocnejsi
LP Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smartgsm
Mojster


Pridružen/-a: Čet Apr 2004 18:28
Prispevkov: 37

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 13, 2005 2:12 pm    Naslov sporočila: GSM+GPRS Odgovori s citatom

Javi se mi pa napiši kaj točno nameravaš naredit...


lp
Greg
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
slawc
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 11:41
Prispevkov: 102

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 13, 2005 11:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zakaj pa ne kar tukaj? Cemu skrivati? Mislim, da mnogo ljudi to zanima (mogoce bolj pasivno, ampak vseeno).
_________________
LP,
Slawc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
damchy
Začetnik


Pridružen/-a: Sre Dec 2004 13:21
Prispevkov: 10

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 30, 2005 9:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za diplomsko nalogo razmišljam v tej smeri, da bi povezal mikrokrmilnik ATmega128 ali kaj podobnega, preko TCP/IP čipa tns010i http://www.es.co.th/tns010.asp na GPRS GSM, in bi se potem dalo krmilit neko zadevo (ki še nimam ideje, kaj bi bila) iz internetne strani oziroma vsaj spremljat različne meritve iz mikrokrmilniškega moudla. Ima kdo kakšno idejo, kaj bi se dalo s tem, kar sem napisal,realizirat???

Prosim za pomoč!

Hvala Damjan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damchy
Začetnik


Pridružen/-a: Sre Dec 2004 13:21
Prispevkov: 10

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 30, 2005 10:07 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prosil bi vse, ki ste na tem področju že kaj delali, za nasvete, predloge in kakšne linke do strani( sem že vse prebrskal, pa ni veliko o takšnih projektih).

SMS REMOTE CONTROL sem že naredil pred dvema letoma, zdaj bi pa rad probal preko TCP/IP-ja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 17:52
Prispevkov: 181
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 30, 2005 10:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ha to pa je malo tezja zadeva.
Tezava je, ker pri GPRS povezavi vzpostavljas povezavo preko IP stevilke. IP stevilke (vsaj na mobitelu) niso staticne. Menjajo se mislim na 24. ur.
Ti bi moral nekako vedno sporocati, kaksna je IP stevilka oddajnemu sistemu in to pa je ze kar komplicirano, drago, nesmiselno Evil or Very Mad

_________________
Skupaj smo mocnejsi
LP Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damchy
Začetnik


Pridružen/-a: Sre Dec 2004 13:21
Prispevkov: 10

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 30, 2005 10:55 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj pa IP naslov mobilnika me niti ne zanima, modul(z mobilnikom) bi vedel, kam se mora na internet povezat, in bi si sam osveževal nastavitve na določen čas (recimo vsakih 5s na primer)! Recimo jaz bi si napisal eno internet aplikacijo, ki bi mi generirala eno datoteko z nastavitvami, katero bi si modul samo naložo vsake toliko časa! Rezultate meritev pa bi poslal!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damchy
Začetnik


Pridružen/-a: Sre Dec 2004 13:21
Prispevkov: 10

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 30, 2005 10:57 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Takšne so sicer moje ideje ampak tega čipa ni za dobiti! Pozna mogoče še kdo kakšno drugo alternativo glede TCP/IP stacka razen GSM-ja ki že ima to, in software-skega stacka?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bojan
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Mar 2004 22:24
Prispevkov: 70

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 30, 2005 7:46 pm    Naslov sporočila: damchy... Odgovori s citatom

Mene tudi zanima GPRS in komunikacija z ATmega128, če boš kaj konkretnega dobil me prosim obsesti. Ta čip sem iskal, pa se ga res ne da dobiti?! Mogoče obstaja še kakšna rešitev za katero ne vemo? Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 17:52
Prispevkov: 181
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 01, 2005 5:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zakaj bi potem kompliciral zadevo???
Vzemi GSM modem z IP stackom. Enostavno kot pasulj!

_________________
Skupaj smo mocnejsi
LP Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damchy
Začetnik


Pridružen/-a: Sre Dec 2004 13:21
Prispevkov: 10

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 03, 2005 10:58 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gre se samo za to, da imam doma dva gprs gsma (eden je Ericsson R600) in nebi rad kupoval nekih zadev za 20k sit, če bi se dalo izdelati ceneje!

Mislim da bi se r600 dal kar dobro ponucat pri diplomi v kombinaciji z IP stackom, ker ne vem, če ta gsm ima to!

SimonS daj povej mi nekaj:

Recimo da imam modem z IP stackom. Če jaz poznam nek statičen ip na internetu, na katerega se bi rad povezoval, kakšne so moje možnosti potem?

Kaj lahko izvedem:

-a lahko zahtevam sprejem neke datoteke recimo, kakšna datoteka mora to biti,oz. kakšna je lahko?
-kako to storim? so to neke vrste AT komande različne za vsak modem?
-kaj še vse lahko delam?

Moja zahteva je samo da jaz iz modema pošiljam na znan IP, in da si iz znanega IP-ja kaj naložim! Zato bom dodal en mikrokrmilnik, da bom lahko te podatke obdeloval.

Mislim , da imaš kar nekaj izkušenj s tem, zato bi te prosil, da mi stvar malo pojasniš.

S čim se ukvarjaš na tem področju (GPRS)?

LP
Damjan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 17:52
Prispevkov: 181
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 03, 2005 2:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Stvar je z IP stackom zelo enostavna.
Ti vspostavis GPRS povezavo s streznikom na dolocenem portu. Ob uspesno uspostavljeni povezavi si enostavno posiljas podatke. Nekaj takega, kot podatkovna zveza. Ce pa modem nima IP stacka, pa rabis poseben podprogram, ki ti kreira ustrezne paketke, ampak ne priporocam. Sicer imam nekje source kodo, ce te je zelja ti poiscem.

_________________
Skupaj smo mocnejsi
LP Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damchy
Začetnik


Pridružen/-a: Sre Dec 2004 13:21
Prispevkov: 10

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 03, 2005 7:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem zasledil tisti softwarski stack, ampak bi raje rešil to hardwersko! Kako naj pogledam oz. ugotovim, kateri gsm z gprs-om ima ip stack, ker v navodilih in v specifikacijah o gsm-u to nič ne piše, vsaj za ericssona r600 nisem zasledil? Enega poceni bi rabil!

Iz mikrokrmilnika sem z računalnikom že komuniciral preko rs-232, z sms-i, preko usb-ja in preko ethernut modula (to je direktno na mrežo preko utp kabla), tak da bi zdaj za diplomo naredil komunikacijo na osnovi GPRS-a:
- ker ni potrebno imeti kablovja in se ni potrebno nikjer fizično povezati na internet,
- ker je modul neodvisen od razdalje do tistega, ki ga krmili,
- ker do modula lahko dostopam od kjerkoli,
- ker je povsem samostojna enota in jo lahko postavim kamorkoli...

Hvala ti za pomoč!

Bom še probal malo raziskat te zadeve in najti najbolj optimalno in poceni rešitev!

LP
Damjan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 17:52
Prispevkov: 181
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 03, 2005 8:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ponavadi pise, ce ima IP/STACK. Ce ne pise pomeni, da ga nima. Jaz imam enforine modemcke. Nekaj cez 20.000 sit pride eden.
_________________
Skupaj smo mocnejsi
LP Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group