Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Demo assembler UART komunikacije v BASCOM8051

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
s56wie
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Apr 2004 0:17
Prispevkov: 54

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 11, 2005 8:03 pm    Naslov sporočila: Demo assembler UART komunikacije v BASCOM8051 Odgovori s citatom

Lep pozdrav!

Pred časom sem že na tem forumu postavil vprašanje, kako v BASCOM8051 uprabiti drugi UART na procecorju DS89C420. Ker žal primernega odgovora nisem dobil, sedaj postavljam novo izhodišče za rešitev problema!

Na DS89C420 bi želel uporabiti drugi hardware uart! Ker assemblerja ne obvladam, BASCOM8051 pa tega tudi očitno ne podpira, bi prosil nekoga, da v bascomu z uporabo SFR registrov napiše demo program, kako se uporablja UART in prekinitev SERIAL! Prosim da demonstrator ne uporablja bascom ukaze povezane z UART-om. Na osnovi tega dema bi potem priredil program za drugi UART. Prosim, da je program ustrezno dokumentiram.

Turej:
- Nastavitev prekinitve Serial!
- Nastavitev baud hitrosti!
- Prikaz oddaje enega znaka na serial!
- Prikaz branja enega znaka iz serial!

Opozorilo: Uporabljajte le SFR registre!
V 8052.DAT sta definirana
SCON = 98 , 00
SBUF = 99 , 00

v 89C420.dat pa sta definirana
SCON0 = 98 , 00
SCON1 = C0 , 00
SBUF0 = 99 , 00
SBUF1 = C1 , 00

Zaradi drugačne definicije SCON in SBUF v 89c420.dat, v bascomu ne delujejo niti ukazi povezani z prvim UART-ot. Če SCON0 spremenim v SCON in SBUF0 v SBUF, pa prvi UART deluje normalno. Sedaj bi želel uporabiti še drugi UART z uporabo SCON1 in SBUF1.
Po pregledu 89c420.dat sem ugotovil, da je avtor te dat pravilno definiral vse, kat ta kontroler omogoča, problem, je le, kako to upirabiti v bascom8051.

Upam, da sem dovolj natančno razložil problem!


LP Gregor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Yahoo Messenger - naslov
Miran J.
Mojster


Pridružen/-a: Sre Dec 2004 1:38
Prispevkov: 49
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 20, 2005 11:55 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo,

Nekatere stvari se v ASM lažje naredijo.

Z Baskomom se jaz še nisem ukvarjal, ker karkoli rabim je precej lažje napisati v ASM.

Če Bascom omogoča tudi ASM ukaze, lako pošljem program, kateri je zelo kratek in sigurno dela.

Še sem pogledal v DATASHEET za ta CPU. Clock ne deli z 12, kakor ostali, oziroma je 10X hitrejši. Tu sem opazil da vaš Bascom v bazi nima dopoljenih SFR registrov za vaš CPU, zato ne prepozna SBUF1. Če je kako možno v datoteko to dopisati, potem bo stvar delala. Jaz sam uporabljam že vrsto let ASM za CPUje 8031 in se tam da dopisati ostale SFR kode za novejše krmilnike.

Miran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s56wie
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Apr 2004 0:17
Prispevkov: 54

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 20, 2005 10:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Miran, prosil bi te, da mi napišeš ASM kodo za komunikacijo preko UART z primernim komentajem. SFR registre je možno dodati v DAT file, tako da mislim, da s tem nebom imel težav. ASM sicer razumem, toda do sedaj sem vse uspešno reševal z BASCOMOM.


LP Gregor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Yahoo Messenger - naslov
Miran J.
Mojster


Pridružen/-a: Sre Dec 2004 1:38
Prispevkov: 49
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 21, 2005 11:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo,

Imam v TXT datoteki napisano, če imate E-mail, bi prosil če mi ga napišete, ker txt formata ne morem pripeti. Če pa spremenim kot sliko, mi zamakne črte in stem je zamešan komentar.

Miran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 22, 2005 6:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Miran J. je napisal/a:
Živjo,

Imam v TXT datoteki napisano, če imate E-mail, bi prosil če mi ga napišete, ker txt formata ne morem pripeti. Če pa spremenim kot sliko, mi zamakne črte in stem je zamešan komentar.

Miran


Miran,

naredi takole: datoteko.txt spremeni v datoteko.pdf - samo spremeni končnico in jo naloži na forum.

Zaradi hekerjev dovolimo samo PDF datoteke na tem forumu.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group