Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

TDA7000
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 01, 2004 6:35 pm    Naslov sporočila: TDA7000 Odgovori s citatom

LP!
V prilogi pošiljam neki podatkov za TDA7000.Mogoče bo komu prišlo prav.
Vlado
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 02, 2004 7:10 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Iskra,

Citiram:
Na žalost je tu nemogoče pripeti načrt za ta radio , pa sem si sposodil malo drug forum TDA 7000 Veselo čitanje
L.P. iskra


izgleda, da že nekaj časa sploh nisi poizkusil, kako velike datoteke lahko pripenjaš na naš forum... Confused

Tiste datoteke, ki jih omenjaš bi z lahkoto pripel, pa še bi ostalo prostora... Cool

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jero
Mojster


Pridružen/-a: Čet Feb 2004 12:26
Prispevkov: 29
Kraj: Rakičan

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 16, 2004 4:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Čip sem že dobil. Zdaj me pa zanima kje naj bi se priklopili tile MF filtri. Verjetno bom našel kake, ki ustrezajo v mojem kupu PCB-jev. Pa še eno varicap diodo imam, zanima me kako naj bi to priklopil namesto trimmer-ja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
JernejS
Novinec


Pridružen/-a: Ned Okt 2004 20:01
Prispevkov: 6
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 18, 2004 7:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

V neki slovenski knjigi (mislim, da se imenuje Hobi elektronika) sem ze nekaj let nazaj videl nacrt radia s TDA7000, kjer se postaje isce s potenciometrom s pomocjo varicap diode. Ne potrebje nobenih dodatnih filtrov, ce se prav spomnim je potrebno le eno enostavno tuljavico napraviti (nekaj ovojev bakrene zice). Knjigo imajo v Ljubljani v Centralni tehniski knjiznici, verjetno pa se kje drugje. Radio sem naredil, a mi ni prav dobro lovil (oz. sploh ni lovil), vprasanje pa je, ce ni bila to moja napaka. Kasneje se namrec nisem vec ukvarjal z njim.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:44
Prispevkov: 181
Kraj: Mozirje

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 19, 2004 4:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

v enem od starejših TIM-ov je načrt kje ne rabiš nobenih filtrov in nič tuljav, edina tuljava je narejena že na tiskanem vezju, jaz imam to sestavljeno in dobro deluje
_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Štrom: http://www.red-mamba.com & http://www.red-mamba.biz
Prosti čas: http://www.maddogs-clan.org
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jero
Mojster


Pridružen/-a: Čet Feb 2004 12:26
Prispevkov: 29
Kraj: Rakičan

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 19, 2004 6:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nacrt iz knjige potrebuje 2 tuljavi, ker ima se antenski ojacevalec. Sem sel v knjiznico pa sem preveril! Verjetno bom kar uporabil kondenzator namesto varicap diode.
MF-filtre hocem zato, ker hocem selektivni sprejemnik. Lahko tudi kaj s tuljavami namesto filtrov. O selektivnosti sem ze prevec slabih govoric slisal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 19, 2004 8:06 pm    Naslov sporočila: TDA7000 Odgovori s citatom

LP!
Za zacetek poglej pdf ki sem ga pripel tam je opisan nacin kako poboljšati selektivnost TDA7000.
Ta sprejemnik ima zelo nizko MF in navadni MF filtri ne pridejo v poštev.
Povej ali delaš navaden FM (UKV) sprejemnik ali pa imaš v mislih kaj drugega.
Vlado
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jero
Mojster


Pridružen/-a: Čet Feb 2004 12:26
Prispevkov: 29
Kraj: Rakičan

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 20, 2004 2:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem pogledal PDF, izgleda da sem to o izboljsanju selektivnosti spregledal. Delam pa navaden UKW sprejemnik.
Ali lahko naredim vezje na proto ploscici?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 20, 2004 3:59 pm    Naslov sporočila: TDA7000 Odgovori s citatom

Da potešiš radovednost lahko sestaviš na protobordu,za končno varianto vsekakor odsvetujem.
Selektivnost . . . koliko denarja toliko muzike pravijo!
Sicer pa ga jaz uporabljam kot MF v skenerju (TV tuner+atmel)in dela kar v redu.
Nekje imam sliko tiskanine kjer so obe tulajve natisnjene tako da jih ni treba navijati.Vsekakor priporočam malo igre tako se največ nauči.
Vlado
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group