Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

TDA7000
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jjakob
Gost





PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2004 3:41 pm    Naslov sporočila: TDA7000 Odgovori s citatom

Zanima me, kje v Sloveniji bi se dalo dobiti čip TDA7000.

Jernej
Nazaj na vrh
Silica
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 22:43
Prispevkov: 91
Kraj: Ljubljana, Dunajska 159

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2004 5:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

TDA7000 se ne proizvaja vec pri Philipsu (priporocena zamenjava
je TDA7010), vendar bi ga se vedno lahko dobil pri Elbacompu,
http://www.elbacomp.si.

LP Tomaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
red_mamba
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:44
Prispevkov: 181
Kraj: Mozirje

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2004 5:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jaz sem ga pred leti dobil v HTE
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
slawc
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 11:41
Prispevkov: 102

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2004 9:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

red_mamba je napisal/a:
jaz sem ga pred leti dobil v HTE


Meni lezi v predalu, kaj naj z njim?

_________________
LP,
Slawc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Jero
Mojster


Pridružen/-a: Čet Feb 2004 12:26
Prispevkov: 29
Kraj: Rakičan

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 12, 2004 10:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Od zdaj naprej sem registriran kot Jero, prej sem pa bil jjakob in sem tudi začel diskusijo. Da ne bo pomote.

Jaz nameravam narediti enostaven FM radio, ki naj ne bi potreboval prevec nastavljanja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 13, 2004 8:48 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Confused Na žalost je tu nemogoče pripeti načrt za ta radio , pa sem si sposodil malo drug forum TDA 7000 Veselo čitanje Wink
L.P. iskra
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gost






PrispevekObjavljeno: Pet Feb 13, 2004 9:47 am    Naslov sporočila: url v sporočilu? Kako? Odgovori s citatom

Iskra,
kako si pripel url lokacijo v predhodnem sporočilu?
Hvala
Vilko
Nazaj na vrh
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 13, 2004 10:15 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Enostavno: [url] klikneš na url nato se postaviš za zadnji oglati oklepaj , vneseš znak = in prilepiš WWW naslov , se zopet postaviš za oglati oklepaj in napišeš naslov ( jaz potem iz previdnosti kliknem na predogled , da vidim če sem kaj zamutil in nato lahko stvar še malo povečaš in obarvaš <>[/url= WWW.....] (tu napišeš tekst) TRALALA / [size=24]) TRALALA[/size/ ..... malo se poigraj in Very Happy Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jero
Mojster


Pridružen/-a: Čet Feb 2004 12:26
Prispevkov: 29
Kraj: Rakičan

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 13, 2004 1:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa še link na TDA7000 info stran in načrt, ki sem si ga sposodil s te strani: Harry Lythall in mirror. Najprej kliknite na Projects, nato na Receiver circuits in nato na TDA7000 RX.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
lukanejc
Začetnik


Pridružen/-a: Sre Jun 2004 12:03
Prispevkov: 13
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 23, 2004 6:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem ce si dobil odgovor. Skratka trgovina HTE v LJ in MB jih ima na zalogi!! Cena: 717 SIT !!

Obisci jih na internetu: www.b2c.hte.si

LP!

_________________
Svet stoji na elektroniki Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 23, 2004 7:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Cool Cool Cool , če dodamo še enostaven oddajnik Wink in vse skupaj povežemo s MPc -jem , bomo hudo ogrozili spletno trgovino svet elektronike , na odajno sprejemnih modulih Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Apr 2004 5:02
Prispevkov: 52
Kraj: Hoče

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 28, 2004 1:59 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Samo ne kaj preveč pričakovati od tega sprejemnika, da nebo razočaranja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 19:06
Prispevkov: 234

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 01, 2004 6:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram:

Samo ne kaj preveč pričakovati od tega sprejemnika, da nebo razočaranja.


Res, že zelo dolgo nazaj sem naredil sprejemnik po tipični aplikaciji. Moram reči, da je selektivnost zelo slaba. Sicer sem ta čip videl v običajnem UKV sprejemniku kjer pa je selektrivnost bila zelo dobra. Vrjetno je bil vhodni signal še dodatno ojačan.

Citiram:
.... če dodamo še enostaven oddajnik Wink in vse skupaj povežemo s MPc -jem , bomo hudo ogrozili spletno trgovino svet elektronike , na odajno sprejemnih modulih ...


Tega sicer ne razumem najbolj Sad . (sicer s področja VF nisem najbolj doma) Modoulčki RX TX iz prodajnega servisa servisa SE so za frekvenco 433Mhz ki je primerna ter dovojena za telekomande. TDA7000 sprejemnik za območje 88 -108Mhz. To območje ni primerno niti dovojeno za telekomande. Dvomim sicer, da ga je možno spravit na 433Mhz Confused . Mislim pa, da ga cenovno v samogradni ceneje ne spraviš skupaj. Vprašljiva je tudi velikost ter stabilnost vsega - sploh, če je govora o oddajniku. Omenil si mikrokontroler. Če je to mišljeno za kodiranje signala, ga potrebuješ tudi pri modulčkih iz prodajnega servisa SE, s tem da v primerih, da le ta ne rabi biti "exstremno" kodiran je bolje uporabiti kar namenske low cost čipe za ta namen nap. MC145026, ...27, ...28.

Še moje vprašanje: Mogoče kdo ve, če je pri nas kak zastopnik za RXTX modulčke Aurel

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 01, 2004 6:55 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,

Citiram:
Res, že zelo dolgo nazaj sem naredil sprejemnik po tipični aplikaciji. Moram reči, da je selektivnost zelo slaba. Sicer sem ta čip videl v običajnem UKV sprejemniku kjer pa je selektrivnost bila zelo dobra. Verjetno je bil vhodni signal še dodatno ojačan.


Selektivnost TDA7000 se lahko izboljša z uporabo MF filtrov. V kolikor bi uporabil samo ojačevalnik na vhodu bi selektivnost samo poslabšal, ker bi bili vsi vhodni signali močni in potem bi bil sprejem res slab.

Citiram:
Citiram:
.... če dodamo še enostaven oddajnik Wink in vse skupaj povežemo s MPc -jem , bomo hudo ogrozili spletno trgovino svet elektronike , na odajno sprejemnih modulih ...Tega sicer ne razumem najbolj . (sicer s področja VF nisem najbolj doma) Modoulčki RX TX iz prodajnega servisa servisa SE so za frekvenco 433Mhz ki je primerna ter dovojena za telekomande. TDA7000 sprejemnik za območje 88 -108Mhz. To območje ni primerno niti dovojeno za telekomande. Dvomim sicer, da ga je možno spravit na 433Mhz .


Če se prav spomnim TDA7000 res ne bi mogli naviti na 433 MHz... sploh pa je Jero hotel FM sprejemnik, predvidevam v območju od 88-108 MHz.



Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 01, 2004 11:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ko sem že izvan Very Happy , no vse ni treba da je po predpisu Cool če želim prenašati podatke iz balkona v dnevno sobo in nočem vrtati stene...
Gre se bolj za štos , je pa tako , da je za hitrost prenosa podatkov odgovorna maksimalna frekvenca ki jo dosežemo na prenosnem kanalu . Imam občutek , da bi na TDA -ju dobili večjo širino kanala , kot pri modulčkih. Seveda pa bi to bilo le za eksperimente , saj ni po zakonu. Mogoče , pa BraneZ pove kaj več , saj je v radioamaterstvu bolj doma Wink
L.P. iskra
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group