Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

kje kupiti svedre?
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
damo
Profesionalec


Pridružen/-a: Čet Jul 2004 6:34
Prispevkov: 60

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 29, 2005 9:29 am    Naslov sporočila: kje kupiti svedre? Odgovori s citatom

kje bi nabavil svedre 0.8, 1 in 1.2 mm ? ampak ne onih, ki imajo odebeljeno steblo, oni so pretrdi in takoj odletijo. Imel sem navadne HSS, pa če bi dobil nekaj boljšega, ampak da so malo elastični, tko ko HSS, bi blo super.

lp, Damo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarE
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Nov 2004 23:38
Prispevkov: 177

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 29, 2005 9:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V Logatcu:

http://trgovina.mibomodeli.si/izpis_kat.asp?sifra=29&page=4

so od 0.4 naprej.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:40
Prispevkov: 187
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 31, 2005 8:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HSS so edini ki so dovolj elastični

HSSE so boljši, ampak pretrdi in se polomijo še hitreje kot tisti odebeljeni iz karbidne trdine.

Lahko ti zatrdim, da z kvalitetnim vrtalnim strojčkom in mirno roko, ali stojalom, brez problema vrtaš tudi s tistimi iz karbidne trdine, od 0,7 mm naprej.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
borisz
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Nov 2004 3:24
Prispevkov: 82

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 06, 2005 11:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kje pa kupiš karbidne svedre?

lp

Boris

_________________
It is never too late for a happy childhood.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
silvester
Začetnik


Pridružen/-a: Pet Mar 2006 14:07
Prispevkov: 19

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 12, 2006 3:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP


Specilane svedre lahko kupiš v Merkurju .Mislim da lahko vrtaš do cca
58 rcl.


LP

_________________
silvester
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cici
Začetnik


Pridružen/-a: Pon Apr 2004 18:38
Prispevkov: 16

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 12, 2006 3:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

silvester je napisal/a:
Mislim da lahko vrtaš do cca
58 rcl.

Kaj pa to Shocked Embarassed pomeni?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
silvester
Začetnik


Pridružen/-a: Pet Mar 2006 14:07
Prispevkov: 19

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 12, 2006 4:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

To pomeni, da je jeklo že termično obdelano(kaljeno) in da je zelo trdo.
To je trdota ki zadostuje za prebijanje (štancanje).
Rockwel je enota za merjenje trdote jekla.


LP Silvester

_________________
silvester
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cici
Začetnik


Pridružen/-a: Pon Apr 2004 18:38
Prispevkov: 16

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 12, 2006 7:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

In kako to izmerim?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
silvester
Začetnik


Pridružen/-a: Pet Mar 2006 14:07
Prispevkov: 19

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 12, 2006 7:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP Cici


Povej kaj bi rad vrtal pa ti bom poskusil povedati kakšen sveder si kupi in
kje ga kupiš .




LP Silvester

_________________
silvester
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarE
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Nov 2004 23:38
Prispevkov: 177

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 13, 2006 6:26 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Svedre od 0,3mm dalje imaš tukaj:
http://trgovina.mibomodeli.si/izpis_kat.asp?sifra=29&page=2&DoSub=1&Level2=56&Level3=
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 13, 2006 9:01 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

"rcl" ? Jaz sem do zdaj naletel samo na izraz (H)RC (za jeklo). 58 po Rockwellu je solidna stevilka za dobro narejen taborniski noz (kvalitetni kuhinjski nozi iz nerjavecega jekla so okoli 55, orodja kot npr. rezkarji itd. iz HSS pa ponavadi nad 60, npr. 63, 65 ... tako visoke vrednosti pomenijo precejsnjo krhkost).

Vec informacij lahko najdes tukaj. Meri se z ustreznim merilcem (tudi na to je link na zgornji strani).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
silvester
Začetnik


Pridružen/-a: Pet Mar 2006 14:07
Prispevkov: 19

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 13, 2006 9:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP Cici

Sorry za napako Rockwell .Pač sem se zmotil,če pa bi rad videl kako izgleda to
pojdi do najblizje kalilinice jekla pa ti bodo pokazali to v praksi.
Svedre ti pa priporočam blagovno znamko GARANT . Dobiš jo v Merkurju.
Tako ,da ti jih ni treba delati kot Gustav dela nože.




Lp

_________________
silvester
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cici
Začetnik


Pridružen/-a: Pon Apr 2004 18:38
Prispevkov: 16

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 14, 2006 5:11 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

silvester je napisal/a:
LP Cici


Povej kaj bi rad vrtal pa ti bom poskusil povedati kakšen sveder si kupi in
kje ga kupiš .




LP Silvester

Izvrtal bi luknjo fi 5mm v steklo debeline 4mm.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
silvester
Začetnik


Pridružen/-a: Pet Mar 2006 14:07
Prispevkov: 19

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 17, 2006 10:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP Cici

Praviš,da bi rad izvrtal luknjo fi 5 v steklo.Nikoli nisem vrtal v steko .Zato sem si vzel čas za in poskusil.Za vrtanje sem uporabil sveder fi 5 iz karbidbe trdine take svedre uporabljamo za vrtanje v beton .
Najprej sem sveder malo nabrusil (mogoče bo kdo rekel ,da se to ne da) in sicer samo na rezilnem delu potem sem nastavil hitrost vrtanja 900 obratov
vzel stekleno cev in izvrtal.Vrtati je potrebno počasi in stalno mazati.Jaz mažem z govejim lojem je odlično hladilno sredstvo.
Laminat sem vrtal po istem postopku.Na ročnem vrtalnem stroju izklopi kladivo in normalno vrtaj .
Če smem dati še en namig za svedre :dober sveder za jeklo stane fi 6 cca 500 sit .Vse ostalo je ........
SREČNO IN LP

_________________
silvester
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cici
Začetnik


Pridružen/-a: Pon Apr 2004 18:38
Prispevkov: 16

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 18, 2006 5:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bom poizkusil, samo loja pa nimam tako da bom kar s strojnim oljem mazal. Ali si ga nabrusil enako kot za vrtanje v jeklo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group