Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

220V napeljava iz škatljice v zidu ali kar iz žarnice?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
MacTron
Mojster


Pridružen/-a: Tor Okt 2004 20:04
Prispevkov: 41

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 08, 2005 9:07 pm    Naslov sporočila: Kratki stik? Odgovori s citatom

Ja ja sj zdej ni panike je že zmontirano, samo zanima me pa še ali obstaja kaka naprava da izključi vse naprave pred kratkim stikom?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
cici
Začetnik


Pridružen/-a: Pon Apr 2004 18:38
Prispevkov: 16

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 08, 2005 9:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pred kratkim stikom ne bo nobena naprava izključila ničesar, ampak šele ko bo kratki stik bo varovalka prekinila fazo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
MacTron
Mojster


Pridružen/-a: Tor Okt 2004 20:04
Prispevkov: 41

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 08, 2005 9:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jahh, samo zanima me zakaj je pred kratkim v Novicah pisalo:
Zaradi kratkega stika zagorelo stanovanje! # Nesreča #!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
andrejj
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Apr 2004 17:18
Prispevkov: 53

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 09, 2005 9:49 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če žica stara in varovalka ,ki nekateri dajo v varovalko kos žiče.za varovalko se kupi original odvisno od ampera.Enkrat sem pri znanki odvil varovalko in kos debele žice,zaradi brušenje parketa.Pa sem zamenjal.Stare žice so izollirane z gumo,oplašče zimpregniranobombažem,ne vem točno.Ker tega ne delajo več.Najboljše je,da zamenjaš nono in tretjo za ozemljitev,dodaš fid.
Lp Andrej


Nazadnje urejal/a andrejj Sre Apr 20, 2005 4:57 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MacTron
Mojster


Pridružen/-a: Tor Okt 2004 20:04
Prispevkov: 41

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 09, 2005 7:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za odgovore in kometarje sedaj mi je vse jasno in stavr deluje tako kot je treba!
L.P. Grega
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
MacTron
Mojster


Pridružen/-a: Tor Okt 2004 20:04
Prispevkov: 41

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 09, 2005 9:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes sem si v obiju kupil še vtičnico, kabel in ustrezno nadumetno ohišje, tako da bom jutri vse lepo installiral v novo ohišje!
L.P. Grega Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
arthurdent
Mojster


Pridružen/-a: Sob Mar 2005 21:49
Prispevkov: 29
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 19, 2005 9:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

andrejj je napisal/a:
Če žica stara in varovalka ,ki nekateri dajo v varovalko kos žiče.za varovalko se kupi original odvisno od ampera.Enkrat sem pri znanki odvil varovalko in kos debele žice,zaradi brušenje parketa.Pa sem zamenjal.Stare žice so izollirane z gumo,oplašče zimpregniranobombažem,ne vem točno.Ker tega ne delajo več.Najboljše je,da zamenjaš nono in tretjo za ozemljitev,dodaš fid.
Lp Andrej


Andrejj !

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

V kerem jeziku,a li v kakem stanju tole pisal ? Very Happy

Ha ha ... prav nasmejalo me je !

LP Gorazd

_________________
Nisem še videl naprave, ki ni na koncu crknila.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 19:06
Prispevkov: 234

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 20, 2005 5:10 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram:
Andrejj !

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

V kerem jeziku,a li v kakem stanju tole pisal ? Very Happy

Ha ha ... prav nasmejalo me je !

LP Gorazd


Na tole zlobno pripombo bom odgovoril jaz.
Koliko vem Andrej ne sliši in ima pač zaradi tega težave z izražanjem.


lp
Silvo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Apr 2004 17:18
Prispevkov: 53

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 20, 2005 8:26 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Silvo,hvala.Zdaj sem pogledal in sem videl ,da narobe pisal Ssem mislil popraviti, pa ne gre.
Lp Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:44
Prispevkov: 181
Kraj: Mozirje

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 20, 2005 12:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

off topic:

na nekaterih forumih imaš samo nekaj minut časa, da popraviš sporočilo po tem, ko si ga oddal
takrat ko imaš možnost popravila imaš gumb desno zgoraj ("popravi") v svojem sporočilu

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Štrom: http://www.red-mamba.com & http://www.red-mamba.biz
Prosti čas: http://www.maddogs-clan.org
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
andrejj
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Apr 2004 17:18
Prispevkov: 53

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 20, 2005 1:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem malo prej poskusil popraviti in ni šlo.Mogoče je preteklo časaPrej nisem vedel in sem pozneje opazil ,da se lahko uredi sporočilo.Takrat pa je že prepozno.Hvala za nasvet.
Lp Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arthurdent
Mojster


Pridružen/-a: Sob Mar 2005 21:49
Prispevkov: 29
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 20, 2005 4:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo!

Silvo! Ni bilo mišljeno zlonamerno. Včasih se pač zgodi, da kdo po pivu ali dveh napiše kak post.

Andrejj za mojo izjavo se ti iskreno opravičujem in mi je resnično žal.
Embarassed

LP Gorazd

_________________
Nisem še videl naprave, ki ni na koncu crknila.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Apr 2004 17:18
Prispevkov: 53

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 20, 2005 5:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je že v redo,hvala.
Lp Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 19:06
Prispevkov: 234

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 20, 2005 7:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram:

Silvo! Ni bilo mišljeno zlonamerno. Včasih se pač zgodi, da kdo po pivu ali dveh napiše kak post.


arthurdent,

Andrej se pogosteje oglaša na forumu na max-i -ju in je bilo to nekajkrat omenjeno - zato sem mislil, da veš Embarassed

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arthurdent
Mojster


Pridružen/-a: Sob Mar 2005 21:49
Prispevkov: 29
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 21, 2005 9:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Silvo, Andrejj,

žal sem tudi sam bolj svež na tem forumu, zato pa je prišlo do tega. Drugače se pa imam sam za dokaj obzirnega, s spoštovanjem do starejših,mlajših, drugačnih in neznanih. Na vseh treh elekro forumih sem videl že marsi kateri post, ki je bil napisan pod vplivom alkohola, od tod tudi moja sklepanja.

V upanju, da bomo na tem forumu še marsikateri problem skupaj rešili, se Andrejju še enkrat iskreno opravičujem in upam, da ne bo prišlo več do take situacije.

LP Gorazd

_________________
Nisem še videl naprave, ki ni na koncu crknila.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group