Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Marsovc

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
marsovc
Mojster


Pridružen/-a: Ned Feb 2004 16:43
Prispevkov: 22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 08, 2004 5:04 pm    Naslov sporočila: Marsovc Odgovori s citatom

Oj jst bi vprašu, če je še kdo k je delu AVR-programator iz SE št.105.
Nevem ali je potrebno kaj spreminjati nastavitve v programu PonyProg.
Pa ali lahko namesto AT90S2313, ki je za CLK uporabim PIC16f84a Question

Hvala za odgovore

_________________
Vem, da nič ne vem:)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2004 6:50 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen in dobrodošel!

Moj odgovor na tvoje vprašanje je žal negativen. Imam komaj nekaj izkušenj z 8051 procesorčki tipa at89c2051 in at98s8251. Bom pa verjetno potreboval tudi jaz pomoč na področju avr-ov, ko se bom verjetno tekom leta odločil preizkusiti se z avr-i. Vsi jih hvalijo,

Pa tudi sicer opažam neko zatišje na tem forumu. Po prvem zaletu je komaj kakšen nov odgovor dnevno. Potrpljenje.

Vilko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
slawc
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 11:41
Prispevkov: 102

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2004 7:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vilko je napisal/a:
Pozdravljen in dobrodošel!

Moj odgovor na tvoje vprašanje je žal negativen. Imam komaj nekaj izkušenj z 8051 procesorčki tipa at89c2051 in at98s8251. Bom pa verjetno potreboval tudi jaz pomoč na področju avr-ov, ko se bom verjetno tekom leta odločil preizkusiti se z avr-i. Vsi jih hvalijo,

Pa tudi sicer opažam neko zatišje na tem forumu. Po prvem zaletu je komaj kakšen nov odgovor dnevno. Potrpljenje.

Vilko


Za programirat AVR mikrokrmilnike potrebujete le 74HC244, diodo, upor in kondenzator, vse to dela BP. Shematika je tudi na strani ponyprog (STK200 dongle).

_________________
LP,
Slawc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2004 7:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Marsovc,

če misliš razvojop ploščo za 89S8252, potem ne boš mogel uporabiti PIC-a, razen, če ne boš šel na novo pisati programov. Sicer pa se obrni na avtorja članka, na koncu članka je njegov e-mail.

Predlagam, da za AVR-je uporabiš enostaven programator. Njegov načrt najdeš v Bascom-AVR help-u. Tam je pravzaprav več načrtov programatorjev. Jaz sem si v 10 min. naredil t.i. Sample programator (3 upori na LPT portu), ki lepo deluje in programira tudi največje AVR-je, recimo M128.

LP
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
strobos
Mojster


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 17:26
Prispevkov: 32
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2004 9:55 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram:
Pa tudi sicer opažam neko zatišje na tem forumu. Po prvem zaletu je komaj kakšen nov odgovor dnevno. Potrpljenje.


Vilko, to je po mojem zato, ker bo čez čas vsak imel svoj forum Confused . Forumov o elektroniki in računalništvu je polno in še več jih bo.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Gost






PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2004 10:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam v Sloveniji poznam le elektro-n, maxi ter tega - je še kak Question

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Gost






PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2004 10:54 am    Naslov sporočila: Avr programator Odgovori s citatom

Zivjo,

Sem pogledal v Bascom avr in našel programator STK200/300. Zanima ali je signal CLOCK primeren za at90s2343, kajti nov kupljen at90s2343 nima vključenega RCEN bit-a in potrebuje zunanji CLOCK.

Hvala

Lp
Nazaj na vrh
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2004 12:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še ta forum: Xrageneration
Pa boste bili prizaneslivejši do marsovca Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2004 1:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Očitno si imel smolo, kajti 90S2343, ki jih imamo pri nas, imajo vsi RCEN sprogramiran.

Če želiš RCEN sprogramirati, uporabi resonator, njuna priključka veži na Xtal1 in Xtal2, srednjega pa na maso.

Potem boš s STK200 programatorjem lahko sprogramiral RCEN.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
marsovc
Mojster


Pridružen/-a: Ned Feb 2004 16:43
Prispevkov: 22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2004 8:04 pm    Naslov sporočila: Avr programator Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

V kolikor mi je znano 90S2343 nima nogic XTAL1 in XTAL2, temveč le
Clock nogico (PB3).

Kakšna frekvenca pa naj bi bila na vhodu CLOCK (pb3)?

Morda bi s pic-om generiral frekvenco in jo peljal na CLOCK, ali je rešitev
primerna?

Hvala

_________________
Vem, da nič ne vem:)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 12, 2004 8:45 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Marsovc,

Citiram:
V kolikor mi je znano 90S2343 nima nogic XTAL1 in XTAL2, temveč le
Clock nogico (PB3).


Res je.

Tudi je res, da v trgovini (vsaj pri nas) dobiš takšen 90S2343, ki ima RCEN že sprogramiran in se ne utrujaš s clock-om... Confused

V data sheet-u piše, da naj bi bil clock od 0-8 MHz, vendar nisem prepričan, da boš s programatorjem STK200 lahko odklenil RCEN bit... pravzaprav, če se prav spomnim, bo treba uporabiti paralelni programator za programiranje RCEN-a.

Celoten data sheet najdeš na Atmelovi strani in je prevelik, da bi ga pripenjal na forum.

LP
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group