Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

TCP/IP

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Bojan
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Mar 2004 22:24
Prispevkov: 70

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 08, 2004 9:24 pm    Naslov sporočila: TCP/IP Odgovori s citatom

Ali je že kdo delal z MCS ploščo oziroma modulom IIM7000, nekaj nasvetov bi mi prišlo prav!

LP Bojan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bsuhel
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jun 2004 9:49
Prispevkov: 68
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 09, 2004 9:56 am    Naslov sporočila: EASY TCP Odgovori s citatom

Kar precej sem delal na tej ploščici. Sedaj sem izdelal modulček , ki ima na sebi ATmega128 in IIM7010A in bo v kratkem naprodaj v SE. Izšel bo tudi članek. Pravzaprav sem na njej razvil vremensko Web postajo in Web tolmač. Problem je v tem, ker mi je na ATMega162 zmanjkalo prostora.

Če želite vam ploščico(Skupaj z IIM7000 in ATMega162), ki je preizkušena in delujoča prodam za 5000 SIT.

Oglejte si tudi web stran

http://sws.webhop.biz

Kjer lahko na kratko vidite, kaj se dogaja pri mei trenutno na tem področju.

PLP Boštjan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Bojan
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Mar 2004 22:24
Prispevkov: 70

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 09, 2004 7:21 pm    Naslov sporočila: TCP/IP Odgovori s citatom

Pozdravljen Boštjan!

Rade volje bi kupil, z namenom da se kaj naučim za začetek!
Doma imam narejene zelo podobne reči kot ti. Vremensko postajo, merilnik nivoja v cisterni, ter obsežno krmiljenje peči in alarmov. Veliko bi rad še naredil vendar nimam veliko časa.
Prosil bi te če se lahko oglasiš na E-MAIL, da se dogovoriva!

Lep pozdrav! Bojan

bojan.hudobivnik@siol.net
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sundancer
Mojster


Pridružen/-a: Sre Jun 2004 17:18
Prispevkov: 41

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 16, 2004 5:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tudi jaz sem interesent za nakup modula z ATmega128 in IIM7010A.

kdaj predvidoma bo zadeva naprodaj in kdaj izide clanek?
bi se mogoce dalo dobiti kaksno shemo?

hvala in lep pozdrav vsem,
Marko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PPG78
Mojster


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 10:27
Prispevkov: 21

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 18, 2004 7:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali mi lahko kdo pove kakšna je cena samega modula IIM7010A in kje ga kupiti?

LP Peter
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
sundancer
Mojster


Pridružen/-a: Sre Jun 2004 17:18
Prispevkov: 41

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 19, 2004 1:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

IIM7010A lahko kupis v spletni trgovini www.svet-el.si/trgovina.html

http://www.svet-el.si/cgi-bin/okno.cgi?zap_st=5ELU0209&foo=403')

jaz cakam da bo na voljo tudi razvojna plosca z ATmega128, avtorja g. Boštjana

Marko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bsuhel
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jun 2004 9:49
Prispevkov: 68
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 13, 2004 11:46 am    Naslov sporočila: Re: TCP/IP Odgovori s citatom

Bojan je napisal/a:
Pozdravljen Boštjan!

Rade volje bi kupil, z namenom da se kaj naučim za začetek!
Doma imam narejene zelo podobne reči kot ti. Vremensko postajo, merilnik nivoja v cisterni, ter obsežno krmiljenje peči in alarmov. Veliko bi rad še naredil vendar nimam veliko časa.
Prosil bi te če se lahko oglasiš na E-MAIL, da se dogovoriva!

Lep pozdrav! Bojan

bojan.hudobivnik@siol.net

Stvar je tako daleč, da si lahko v SE kupite vse sestavne dele in si naredite ATmega128 in IIM7010A kombinacijo. Sam delam na Web Tolmaču, ki je precej napredoval.

Trenutno verzijo si lahko ogledate na

http://suhel.homeip.net:1002

Sam sicer prodajam gotove ploščice vendar so verjetno za nas konjičkarje predrage (150 EUR), ploščico se da sicer narediti nekaj cenejšo z nakupom sestavnih delov v spletni trgovini SE.

Kdor hoče kaj več vedeti o tolmaču, naj se pridruži forumu z imenom TOLMAČ (Danes sem prvič malo bolj aktivno na tem forumu in šew ne vem kako se naredi nov forum Smile ). Ker gre za kompleksen interpreter po zgledu tapravih krmilnikov, bi mi zelo prav prišle reference pri konjičkarjih, ki smo znani kot dobri beta testerji. (Napako najdemo tudi tam ko jih zagotovo ni Smile ) Drugače ima Tolmač v sebi program za priključitev dveh senzorjev SHT11, ki jih vidimo kot spremenljivke v TOLMAČU.

Več si poglejte na

http://sws.webhop.biz

Tolmača prodajam za 50 EUR. Za ta denar imate zagotovljeno nadgrajevanje tolmača dokler bo le-ta živel in bom delal na razvoju. razvijal ga bom pa dokler bom imel občutek, da je stvar koristna. Še nekaj pripravlja se wireles verzija IIM7010A, ki bo pin kompatibilna. Verjetno mi ni treba povdarjati kaj to pomeni. Pripravlja se tudi verzija IIM7010A, ki se bo lahko napajala preko lan kabla po novem 48V standardu za VOIP (Voice over IP).

Na To Do listi je PID regulator, izboljšanje user izgleda, vse seveda na podlago TOLMAČA.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
aly
Mojster


Pridružen/-a: Čet Feb 2005 16:27
Prispevkov: 22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 17, 2005 5:55 pm    Naslov sporočila: Re: TCP/IP Odgovori s citatom

bsuhel je napisal/a:
Pripravlja se tudi verzija IIM7010A, ki se bo lahko napajala preko lan kabla po novem 48V standardu za VOIP (Voice over IP).


A ni nekaj takega PoE standard? Power-Over-Ethernet?

LP, aly.

_________________
Varovan tranzistor bo varovalko varoval tako, da bo crknil prej kot ona.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
SimonS
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 17:52
Prispevkov: 181
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 17, 2005 9:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bostjan,
Kako priklopis dva SHT senzorja? Imas oba na istem vodilu, ali ima vsak svoje pine?

_________________
Skupaj smo mocnejsi
LP Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bsuhel
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jun 2004 9:49
Prispevkov: 68
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 18, 2005 5:24 pm    Naslov sporočila: Priklop dveh SHT senzorjev Odgovori s citatom

Hm kolikor vem in sam sem poizkusil vse(razen tistega kar bi moral:), in senzorja se ne da priklopiti kot I2C vodilo, kjer imaš ID naprave. Zato sem moral senzorja priklopiti na 4 pine. Kar pa pri Tolmaču sploh ne moti, ker sem imel na razpolago ravno še te 4 pine.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bsuhel
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jun 2004 9:49
Prispevkov: 68
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 18, 2005 5:26 pm    Naslov sporočila: Re: TCP/IP Odgovori s citatom

aly je napisal/a:
bsuhel je napisal/a:
Pripravlja se tudi verzija IIM7010A, ki se bo lahko napajala preko lan kabla po novem 48V standardu za VOIP (Voice over IP).


A ni nekaj takega PoE standard? Power-Over-Ethernet?

Ja to je to, modulček bo imel down switch in bos na napajalnih nogicah dobil 5V.

LP, aly.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bsuhel
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jun 2004 9:49
Prispevkov: 68
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 18, 2005 5:29 pm    Naslov sporočila: Cena IIM7010A Odgovori s citatom

PPG78 je napisal/a:
Ali mi lahko kdo pove kakšna je cena samega modula IIM7010A in kje ga kupiti?

LP Peter


Vprasaj na 01 583 79 32 zadnja meni znana cena je 6000SIT. Postaja pa modulček vse bolj kilo roba in upam, da mu bo cena kmalu padla.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bsuhel
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jun 2004 9:49
Prispevkov: 68
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 18, 2005 5:34 pm    Naslov sporočila: Re: TCP/IP Odgovori s citatom

Bojan je napisal/a:
Pozdravljen Boštjan!

Rade volje bi kupil, z namenom da se kaj naučim za začetek!
Doma imam narejene zelo podobne reči kot ti. Vremensko postajo, merilnik nivoja v cisterni, ter obsežno krmiljenje peči in alarmov. Veliko bi rad še naredil vendar nimam veliko časa.
Prosil bi te če se lahko oglasiš na E-MAIL, da se dogovoriva!

Lep pozdrav! Bojan

bojan.hudobivnik@siol.net


Saj midva se veckrat slisiva preko maila. Ni problema zberi 150 EUR+davek pa ti dam Tolmača zastonj. Pa še razvoj boš posredno financiral.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group