Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Realtec RTL8019AS ethernet cipi
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Razno
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
MarE
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Nov 2004 23:38
Prispevkov: 177

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 25, 2005 7:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz trenutno povezujem LPC2138 in CS8900a, skupaj z freertos in uip.

Ena shema je tlele:

http://www.olimex.com/dev/images/lpc-e2124-sch.gif

jaz sem naredil adapter (mala tiskanina) iz keilove MCB2130 na CS8900A

LP,
Mare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 17:52
Prispevkov: 181
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 25, 2005 7:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

SAj to je to.
Samo da je na mojem linku se kompleten SW napisan v Cju!
Mare ocitno delava isto stvar z istimi elementi Very Happy

_________________
Skupaj smo mocnejsi
LP Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gost






PrispevekObjavljeno: Pon Apr 25, 2005 8:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živ!

Ena čist mimo. Ker je v enem postu omenjena IR elektronika...danes sem klical, ker bi rabu 2 FSK transciverja...in mi povejo, da nimajo več maloprodaje....tako da...za večino smrtnikov ta trgovina ne obstaja več.


LPGorazd
Nazaj na vrh
slawc
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 11:41
Prispevkov: 102

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 25, 2005 10:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kar drugi link ki ga vrne google.
http://www.astrosurf.com/cavadore/EthernetController/schematics.html

Mare bo verjetno dal se svojo shematiko -> priklopil ga je k LPC2138.

Najvec informacij sem dobil na strani http://www.embeddedethernet.com/
ampak ne obstaja vec.

Kaj pa proizvajalceva stran?

_________________
LP,
Slawc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
MarE
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Nov 2004 23:38
Prispevkov: 177

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 26, 2005 1:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

SimonS je napisal/a:
Mare ocitno delava isto stvar z istimi elementi Very Happy


Saj to je to... jaz trenutno predelujem cs8900a.c iz LPC212x na LPC2138, ker so porti malenkost drugače razporejeni. tistle uip, ki je na tvojem linku laufa samostojno. Jaz sem raje pobral izvedenko, ki dela znotraj freertos-a, saj je uip kot samostojen task, tako da lahko mašina dela še kaj drugega in ne samo uip poganja. Task uip mi dela, tudi ledice za indikacijo taskov mi že blinkajo, zeza me pa še malo prilagoditev na PHY strani, ker imam neki čuden trafo.

LP,
Mare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 17:52
Prispevkov: 181
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 26, 2005 5:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bravo
Jaz sem se na zacetku. Beri zbiranje materjala.
Kaj ti programiras z freertosom? Jaz bom poiskusal stvar predelati za keila. Mogoce mi bo pa celo uspelo Confused
Kaj za en source imas ti? Tudi jaz sem imel v mislih, da bi aplikacija pocela se kaj drugega, kot samo drzala server gor... Je tvoj prevod za 2138 free? Mi prihranis kaksen dan mucenja ter zasluzis kaksen pir Very Happy

_________________
Skupaj smo mocnejsi
LP Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarE
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Nov 2004 23:38
Prispevkov: 177

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 26, 2005 9:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za keila se ne bom matral, ker bom v kratkem dobil PKARM, kjer je RTX+mrežna podpora in še FS.

Tole s freertos je res free projekt s pomočjo GCC, kjer uV uporabljam samo kot editor. Zadeva je GPL, torej bo vse na voljo (source). Te lahko zastonj uporabiš seveda pod pogojem, dase "greš GPL" naprej....

Sem pa malo prebrskal zadeve in je zadeva taka: ko uspeš prebrat ID iz CS8900A si na konju. Oz. na netu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tiger
Mojster


Pridružen/-a: Čet Apr 2004 22:19
Prispevkov: 20
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 18, 2005 7:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hi

Sem pogledal vajino temo, kako vama uspeva?
Imam čip RTL 8019 AS, pa se še malo pripravljam na to.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
MarE
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Nov 2004 23:38
Prispevkov: 177

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 19, 2005 10:26 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem tačas prešatlal na wireless. Kdo bo pa vlekel toliko kablov naokrog Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RokR
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:45
Prispevkov: 127
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 19, 2005 3:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj. Kje si dobil wireless module? Cena?
lp RR

_________________
Home automation / pametna hiša / inteligentni dom / interaktivna hiša, medicina, urologija, elektronika, homemade, članki...
http://www.rodic.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
MarE
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Nov 2004 23:38
Prispevkov: 177

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 19, 2005 7:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spravljam se delat 802.14.5 modul na osnovi CC2420. To je projekt(ić) za naslednjih 15 mesecev. Bo pa open varjanta, ker bom uporabljal gnu.

LP,
Mare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fogl
Mojster


Pridružen/-a: Pet Jan 2004 14:46
Prispevkov: 23

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 07, 2005 3:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A kdo ve kje bi lahko dobil RTL8019AS? Na kateri mrežni bi ga lahko našel?
_________________
lp, klemen
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 07, 2005 7:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na kaksni stari (ISA) NE2000-compatible ? Ne vem sicer, koliko ti bo to pomagalo, cip je ocitno SMD, kar ni najbolj prakticno za eksperimentiranje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fogl
Mojster


Pridružen/-a: Pet Jan 2004 14:46
Prispevkov: 23

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 08, 2005 11:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa je razlika med RTL8019AS in npr. RTL8139D, ki se ga da dobit na level-one mrežnih karticah?
_________________
lp, klemen
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
slawc
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 11:41
Prispevkov: 102

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 08, 2005 3:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kaj pa pravi proizvajalec? Rolling Eyes

Cisto tako, mimogrede: odgovor dobis ze s tem da v google vtipkas oznako cipa. Niti ni treba klikniti na proizvajalcevo stran.

Za tiste, ki jih to niti ne zanima in ne mislijo sami poiskat, pa bi vseeno radi vedeli: verjetno najpomembnejsa razlika je v tem da je 8019 ISA, 8139D pa PCI.

_________________
LP,
Slawc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Razno Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group