Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Spajkalne postaje - kvaliteta?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Razno
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 02, 2005 5:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz najvec uporabljam dolgo majhno konicno (0.4 mm pise na vrecki, a sem nekoliko skepticen kar se tice dimenzije pri vrhu) na sliki spodaj. Ni veliko rabljena, le jaz sem tak talent, da sem pogosto zadel ob izolacijo zick in jo seveda prismodil (zazgana plastika od izolacije se nabira na sredini spice, sam pa je nimam namena drgniti stran ker bi samo naredil vec skode kot koristi).

Uporabljal sem jo bolj malo (hobby uporaba; neprimerljivo s kaksno industrujsko uporabo). Deluje enako kot takrat, ko je bila nova, le estetsko ni najlepsa (po moji krivdi). Cin se je lepo prime in se razlije po tistem spodnjem delu, ki je drugacne barve (tam kjer ni nobene umazanije). Ni se zacela razpadati tako kot pri tebi. Tudi sam uporabljam demi vodo in gobico za ciscenje, vecinoma delam s fluitinom, sem pa med ostalim kuril tudi ze en zelo smrdljiv cin, ki je izpuscal ogromne oblake dima (in packarije na spici). Ker sem jo uporabljal tudi za odspajkovanje kaksne malenkosti (kjer s spico odrines nozico komponente stran), bi pricakoval, da bi pri meni "krepnila" prej kot pri tebi.

Ker sem bolj svoh fotograf, je slika slabsa od realnosti - tistega, kar pri zgornjem delu spice (na sliki levo) izgleda kot rja, v resnici sploh ni videti, pa tudi zazgane umazanije je v resnici videti manj kot na tej sliki ... ocitno sem res "dobro" ujel svetlobo. Poskusal sem slikati s flesem, a je rezultat se bolj grozen (izgleda kot bi bila "zlata", kar seveda ni).

Se eno vprasanje: kako vpliva na trajanje spice temperatura spajkanja ? Opazil sem, da ima Weller za isto dimenzijo spice razlicne modele, stevilka v imenu pa pomeni za katero temperaturno obmocje naj bi bila (?) ali nekaj v tem stilu. Nizja stevilka (npr. 6) je za nizjo temperaturo, visja za visjo.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:40
Prispevkov: 187
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 02, 2005 9:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj imam erso RDS80 s katero sem zelo zadovoljen, konice so bistveno bolj vzdržljive od wellerjevih, spajkalna postaja je bolj uporabniško prijazna ima namreč 3 spominske tipke, katerih pa weller nima, ima samo gor-dol.
Šparanje konice s cinom na konici je že stara znanost, ine samo to, da jo je treba po končanem delu pociniti in cin pustiti gor, to je treba delati tudi med delom. Konico obrišeš pred spajkanjem, po spajkanju samo odložiš spajkalnik s cinom na konici. To pa zato, da zaradi vročine oksidira cin in ne konica.

Ker pa dosti delam tudi z smd, bi rad nabavil še eno res dobro postajo za smd, saj ersa RDS80 ni ravno najbolj primerna za to, čeprav je spajkalnik lahek. Weller WSD80 s spajkalnikom WSP80 je za smd res primeren, lahek, majhen, zmogljiv, kvaliteten, ampak konice .... Evil or Very Mad ne, to pa ne, kot da ne bi bile wellerjeve, čeprav so bile v wellerjevi pakungi. Ali so ratal smotani, ali pa so ponaredki Confused ne gre mi v glavo, kako lahko naredijo dobro orodje, ampak konice, to pa ne, pa včasih so bile super kvalitetne.

V Belmet-u sem že bil, z njimi se da lepo pogovort, radi povedo in pokažejo, tako da, grem spet k njim, da vidim, če imajo kakšno primerno postajico za smd. Aha, pa še cenejša je ersa Exclamation
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
reber
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:40
Prispevkov: 187
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 31, 2006 5:24 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nova Ersina igračka za spajkanje debata in slike Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Razno Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group