Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Asembler

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jazavac
Mojster


Pridružen/-a: Ned Jan 2005 11:35
Prispevkov: 23
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 22, 2005 7:34 pm    Naslov sporočila: Asembler Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
Kaže, da se bo potrebno na stara leta lotiti še programiranja v asemblerju. Pa ne zaradi hitrejše in krajše kode, pač pa zaradi preprostega razloga, ker je na internetu največ primerov napisanih prav v asemblerju. Saj Bascom za moje programiranje največkrat zadošča, me je pa fascinirala preprostost ukazov v asemblerju pri timerjih.Če ima kdo kakšen nasvet, kako se naučiti programiranja v asemblerju čim manj boleče bi bil hvaležen za nasvet. Zelo. Kaj pa, če bi namesto Bascom tečaja organizirali tečaj za asembler? Kaj menite? Za podobne meni je tu link za začetnike.
http://www.avr-asm-tutorial.net/

Lep pozdrav
Jani
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 23, 2005 9:26 am    Naslov sporočila: Verjetno imaš v mislih AVR assembler Odgovori s citatom

Verjetno imaš v mislih AVR assembler. Assemblerjev je več, kot je mikroprocesorskih družin več.
Ja, bascom je za tečaj manj zahteven. Enodnevni tečaj bascoma je nekaj, enodnevni tečaj assemblerja je nič. Komaj uvodni tečaj assemblerja bi bil en teden...
Dalo pa bi se kombinirati - enodnevni tečaj assemblerja, kjer se spoznamo z prevajalnikom, polnilcem, testno ploščo, formo ukazov, in ko se vsi tečajniki opremimo z enako opremo, lahko nadaljujemo tečaj preko interneta. O tem je bilo že nekaj govora.

Za tečaj assemlerja so potrebne vaje. Če delamo vaje vsi tečajniki na enaki opremi, potem si lahko pomagamo preko interneta, sicer se vse preveč zapleta okrog razlogov, zakaj neka stvar ne gre.

Tečaj avr assemblerja bi zanimal tudi mene, če je kje tak junak, ki bi ga organiziral in speljal.

Vilko

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
slawc
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 11:41
Prispevkov: 102

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 23, 2005 10:00 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali sploh znate kaj asemblerja? Pravzaprav je podobno kot v visjem programskem jeziku, le v glavi moras imeti vse tiste registre, lokacije itd. Ko sem sam s tem pocel sem na list papirja napisal kam sem kaj dal, kam bom kaj dal (govorim o spremenljivkah, naslovih in podobno). Ce ze nekaj znata kar naprej po tej poti. Pisanje zank, kopiranje iz ene lokacije v drugo itd.
Meni je bilo dosti low-level programiranja takrat, ko sem moral na roko vnasati strojno kodo v spomin. Program v asemblerju pa prej napisati na papir. Rolling Eyes

Ampak... asembler je danes samo za res najmanjse mikrote in optimizirane rutine. Priporocam vama C prevajalnike, ki so res zelo dobri.

_________________
LP,
Slawc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 24, 2005 9:23 am    Naslov sporočila: Re: Asembler Odgovori s citatom

jazavac je napisal/a:
Pozdravljeni!
Kaže, da se bo potrebno na stara leta lotiti še programiranja v asemblerju. Pa ne zaradi hitrejše in krajše kode, pač pa zaradi preprostega razloga, ker je na internetu največ primerov napisanih prav v asemblerju. Saj Bascom za moje programiranje največkrat zadošča, me je pa fascinirala preprostost ukazov v asemblerju pri timerjih.Če ima kdo kakšen nasvet, kako se naučiti programiranja v asemblerju čim manj boleče bi bil hvaležen za nasvet. Zelo. Kaj pa, če bi namesto Bascom tečaja organizirali tečaj za asembler? Kaj menite? Za podobne meni je tu link za začetnike.
http://www.avr-asm-tutorial.net/

Lep pozdrav
Jani

Nekaj na to temo: http://www2.maxi.si/phpBB2/viewtopic.php?t=1469&postdays=0&postorder=asc&start=30

Je pa Silvo tam napisal skoraj vse o assemblerju za PIC-e , samo prebrskaj forum Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group