Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Začetniške težave

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bobi
Novinec


Pridružen/-a: Pon Jan 2005 8:27
Prispevkov: 1

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 17, 2005 8:54 am    Naslov sporočila: Začetniške težave Odgovori s citatom

LEP POZDRAV.ZANIMA ME ČE BO V BLIŽNJI PRIHODNOSTI KAKŠEN TEČAJ IZ BASCOMA. Sem začetnik, in to je moje prvo sporočilo.Kupil sem si že programator in testno ploščo, ker sem pričakoval, da is nabaviš to dvoje in potem si "car" samo programiraš. Tako da v bistvu imam vse samo znanja TOTALNO NE, No saj tisto z lučkami mi že gre . Pregledal sem večino tem na forumu pa ne dobim odgovora. Konkretno me zanima kako bi sprogramiral program, da mi daje na PINIH p3.0 in p3.1 frekvenco simetrično pravokotnega signala 100Hz na PINU P3.2 pa krmilni takt z frekvenco 1Hz. Prvi del znam naredit, drugega ne.
do
p3.0=0 p3.0=1
p3.1=1 p3.1=0
waitms 10 waitms 10
loop
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 17, 2005 2:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bobi,

glede na interes v zadnjem času bomo prav gotovo organizirali tečaj Bascom-a. Ko bo zadeva aktualna, jo bomo objavili na straneh Foruma, hkrati pa bomo tudi pošiljali obvestila vsem, ki ste prijavljeni na naše novice (http://www.svet-el.si/).

Glede programa mislim, da je Vilko že pisal o problemu generiranja dveh različnih frekvenc na dveh pinih. Malo naredi search po forumu...

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group