Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

LCD zaslon kamere

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
plazydor
Mojster


Pridružen/-a: Pet Apr 2004 7:43
Prispevkov: 20

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 01, 2005 6:50 pm    Naslov sporočila: LCD zaslon kamere Odgovori s citatom

Kupil bi pokvarjan kamkoder z LCD zaslonom. Glavno je, da dela LCD. Izdelujem eno aplikacoji in ta zaslon je idealen.

Pa srečenga in zdravga

_________________
samo bog ve vse
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mi3ha
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 15:13
Prispevkov: 51
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 02, 2005 1:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz prodajam kamero samo najbrž bi bilo to zate predrago 30k?Ima lcd zaslon
_________________
Miha
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
plazydor
Mojster


Pridružen/-a: Pet Apr 2004 7:43
Prispevkov: 20

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 02, 2005 5:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hja res mi finančno nebi šlo, ker za isti denar dobim samostojen 6'' LCD video zaslon. Jaz pa rabim prav od ene pokvarjen kamere zaslon ali pa samo kakšen podoben barvni LCD modul, ker delam nekaj za v avto.
_________________
samo bog ve vse
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 03, 2005 8:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Plazydor,

poišči na bolšjaku kakšen star Gameboy...

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
peroman
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Apr 2004 14:05
Prispevkov: 59

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 10, 2005 11:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LCD od GB je skoraj nemogoce uporabit samostojno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
plazydor
Mojster


Pridružen/-a: Pet Apr 2004 7:43
Prispevkov: 20

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 17, 2005 10:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dobil sem na servis kamero, ki se je ne splača popravit in tako sem jo za en pir kupil.

Kamera je MEDION MD 9035 in od te kamere imam zaslon. Proizvajalec tega zaslona pa je UNIPAC. Ali mi lahko pomagate najti kaj več o zaslonu te kamere.

Ko sem malce brskal po netu sm vidu, da so že nekateri uspešno ta zaslonček predeli v vga ali pa video prikazovalnik, samo imajo zelo skope podatke.

_________________
samo bog ve vse
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
s56wie
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Apr 2004 0:17
Prispevkov: 54

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 20, 2005 3:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lep pozdrav vsem!

Ko se že ravno pogovarjate o LCD-jih. Ali kdo ve, kako bi se dalo barvni LCD od notebooka uporabiti z mikrokrmilnikom.

Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Yahoo Messenger - naslov
melvin
Novinec


Pridružen/-a: Sob Jan 2005 23:06
Prispevkov: 5

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 29, 2005 11:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Jaz izdelujem eno ohišje za računalnik, pravzaprav izdelujem en mini računalnik, pa me zanima ali kdo ve kje bi lahko kupil kakšen poceni LCD zaslonček (velikost najmanj 6", največ 15"). To bi moralo biti priklopljeno na VGA izhod oz. tako, da bom lahko iz računalnika dobil sliko ven. Plošča je od VIA-e prav tako procesor pravzaprav gre za model EPIA M 10000, ki ima VGA in TV-OUT.

Če ima kdo idejo, kje bi se to dalo kupit, pa kako to narediti, naj prosim napiše ker je res nujno.

Če kdo ve kako priklopiti ekran od prenosnika na računalnik bi bilo tudi dobro, ker se da dobiti take ekrane že za 10 tisočakov.

Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Miran J.
Mojster


Pridružen/-a: Sre Dec 2004 1:38
Prispevkov: 49
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 31, 2005 12:22 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

melvin je napisal/a:
Pozdravljeni!

Jaz izdelujem eno ohišje za računalnik, pravzaprav izdelujem en mini računalnik, pa me zanima ali kdo ve kje bi lahko kupil kakšen poceni LCD zaslonček (velikost najmanj 6", največ 15"). To bi moralo biti priklopljeno na VGA izhod oz. tako, da bom lahko iz računalnika dobil sliko ven. Plošča je od VIA-e prav tako procesor pravzaprav gre za model EPIA M 10000, ki ima VGA in TV-OUT.

Če ima kdo idejo, kje bi se to dalo kupit, pa kako to narediti, naj prosim napiše ker je res nujno.

Če kdo ve kako priklopiti ekran od prenosnika na računalnik bi bilo tudi dobro, ker se da dobiti take ekrane že za 10 tisočakov.

Hvala


Živjo,

Nabavi LCD monitor za POS opremo (za trgovske blagajne). Samo problem je v tem, da je ta mali LCD zaslon dražji kakor 15'' LCD.

Za priklop CTR ekrana na prenosnik, pa poglej če imaš na prenosniku VGA konektor, ponavadi ga imajo. Če ga ni, je problem, ker je potem potreben poseg v prenosnik in je tudi vprašanje če se da ločiti VGA signal na večpinskim konektorju kateri gre iz matične na LCD panel.

L.P.

MIRAN

_________________
Če srečaš v soboto princa na belem konju, še ne pomeni, da je nedelja!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
melvin
Novinec


Pridružen/-a: Sob Jan 2005 23:06
Prispevkov: 5

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 02, 2005 4:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja... to za POS je pa resnično drago... za ceno 6" LCD-ja si lahko kupim 19" NEC.
Sem mislil kaj poceni, kot je recimo PS ONE LCD, ki je okrog 6 tisočakov, samo ga v Sloveniji ni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
plazydor
Mojster


Pridružen/-a: Pet Apr 2004 7:43
Prispevkov: 20

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 24, 2005 11:07 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No projekt predelava LCD zaslona kamere je propadel, ker so ti zasloni narejeni samo za kamkoderje in jih drugje skoraj ni možno uporabljati.

Ker pa imam doma dosti LDR-jev od prenosnikov, bi rad iz njih nekaj naredil. Zanima me kje dobiti (iščem slovenskega zastopnika) za konvertorje. Na internetu sem opazil nekaj teh konverterjev, ki signal iz VGA konektorja pretvorijo v signal, ki ga TFT LCD razume.

Sem pa ob vsen tem brskanju po internetu zasledil, da starejši LCD-ji se z malo predelave brez problema lahko priklopijo na VGA konektor:
http://home1.gte.net/bs/sharp2.html

_________________
samo bog ve vse
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group