Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

avr
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
red_mamba
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:44
Prispevkov: 181
Kraj: Mozirje

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 01, 2005 9:11 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MarE je napisal/a:
SimonS je napisal/a:
Naprimer prej sem uporabljam Atmelove 4051. V industrijskem okolji so skoraj neuporabni. Izredno obcutlivi. Sedaj uporabljam Philipsove LPC900 in moram reci, da so bistveno, bistveno boljsi. (oboji 8051) No sedaj me nekaj razmere silijo v ARM. Bomo videli kaj se pa tam dogaja....


Evo, to je en konkreten primer. Lahko pa gremo od sklopa do sklopa... recimo AD v AVRju je na papirju res 10 biten. Pa je kdo že spravil iz njega kaj več kot 8 uporabnih bitov brez spanja? Res to piše v drobnem tekstu, samo naj potem tudi piše zelo na drobno, da je 10 biten in bognedaj diferencialen (v tiny26).

Saj ne rečem, da zadeva sploh ni uporabna in zelo veliko je odvisno od izvedbe. Primer je npr. ADjev ADuC8xx (ali pa novi na osnovi ARM), ki ima celo 24 bitni sigma delta AD (podobnih je tudi nekaj texasovih TISPov), kjer gotovo ni vseeno, kako je dizajniran TIV, kako narediš decoupling napajanja, kako blokiraš vhode.... vse to je pomembno.

OK, zdaj pa dosti bluzenja. Vsem srečno v 2005 in da bi vam uspeli vsi MCU projekti, ki jih niste skončali letos.

LP
Mare


Jaz uporabljam 10 bitov brez problema pa imam samo osnovno blokado napajanja, referenca je pa tudi kar napajanje. Pa je zadnji bit dokaj stabilen. Imam Mega8 in merim usmerjen izhod iz trafota pri pretvorbi iz 12V na +350V. Tako da mi 1 bit pomeni 0.5V izhoda.

Sem pa pred kratkem naredil z 90S4433 2-kanalni napajalnik za 1 NiCd celico, tam sem imel za referenco 2.5V z TL431 čipom. In zadnji bit ni "skakal".

Pri referenci iz napajanja je pa potrebno pripeljati napetost na referenco preko upora in kondi za blokado motenj (tako kot je v datasheet-u predlagano) pa tudi ne sme biti problema z zadnjim bitom.

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Štrom: http://www.red-mamba.com & http://www.red-mamba.biz
Prosti čas: http://www.maddogs-clan.org
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Stran 3 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group