Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

SAW filter

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 31, 2004 7:33 pm    Naslov sporočila: SAW filter Odgovori s citatom

LP!
Mogoče tema ne sodi sem ampak v analogno tehniko vendar program je napisan v Bacom-u.
Na starni http://hem.passagen.se/communication/meny.html sem nasel zanimive projekte z TV-VCR tuneri.VF spektralni analizatorji so zelo dragi in si ga v amaterski delavnici ne morem omisliti.Pobrskal sem po kleti in našel en VCR iz katerega sem vzel tuner in mi ga je ratalo oživeti z AVR-jem.Zdaj me zanima kje bi lahko nasel SAW filtre za MF (38,9MHz) ker je MF del VCR-a bil že prej uničen.
Pozdrav
Vlado
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 02, 2004 8:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V vsakem TV aparatu (skoraj) , povprašaj v RTV delavnici , stari MF modul od iskrinih TV aparatov ga ima , pa še načrt in pine boš lahko prerisal. Tudi sam se z enim takim malo martram, z izhodom na osciloskop.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 03, 2004 7:39 pm    Naslov sporočila: scanner 40-860MHz Odgovori s citatom

LP!
Hvala za odgovor.Težavo sem rešil z TDA7000,uporabil sem ga kot MF ojačevalnik in detektor AM-FM in dobil "zelo dober" rezultat.
V enem načrtu sem našel podatek kako z TDA7000 sprejemati tudi AM tako da imam sprejemnik narejen zdaj se bom malo poigral z prikazom podatkov ali na osciloskop ali pa na PC.Za nastavitev oddajnikov za daljinsko upravljanje pa zadeva deluje zelo dobro.Moj tuner je iz starejsega VCR-a tako da ne deluje v obmocju med 310 in 410 MHz ampak se podatek dobi tudi na drugem harmoniku 610-820MHz.
V prilogi pošiljam blok shemo sprejemnika ki sem ga sestavil.
pozdrav
Vlado
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group