Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nostalgiki, se še spominjate Commodorja?
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Novo v svetu
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 21, 2004 7:53 am    Naslov sporočila: Nostalgiki, se še spominjate Commodorja? Odgovori s citatom

Pred 20 leti je bil zelo priljubljen računalnik Commodore C64, računalnik-tipkovnica, ki si jo priključil na TV in gledal na ekranu TV-a. Nanj si lahko priključil različne zadevice, tudi igralne palice.

Poglejte to:
http://news.com.com/Commodore+64+reincarnated+on+a+chip/2100-7337_3-5497584.html?tag=nefd.top

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gavran
Mojster


Pridružen/-a: Pon Mar 2004 11:42
Prispevkov: 24

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 21, 2004 9:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

...in pa Sinclair Spectrum... Mirko tipka na radirko...
http://www.worldofspectrum.org/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
glavič
Začetnik


Pridružen/-a: Tor Maj 2004 14:11
Prispevkov: 12
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 21, 2004 4:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem imel Amigo 1200 tipkovico.
Igre in vse ostalo je bilo na navadnih disketah.
Na temu je bilo dost preigranega Wink

Še slikca > http://amiga.emugaming.com/commodore/a1200_big.jpg
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 21, 2004 7:12 pm    Naslov sporočila: comodore Odgovori s citatom

Ja bilo je to . . . .
Enega comodore-ja,spectruma in Galaksijo imam v kleti in jih hranim za vnuke da vidijo kaj je včasih bila tehnologija.

Vlado
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
slawc
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 11:41
Prispevkov: 102

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 22, 2004 6:57 am    Naslov sporočila: Re: comodore Odgovori s citatom

Vlado je napisal/a:
Ja bilo je to . . . .
Enega comodore-ja,spectruma in Galaksijo imam v kleti in jih hranim za vnuke da vidijo kaj je včasih bila tehnologija.

Vlado


jaz imam pa v kleti kar CRAYa Very Happy

_________________
LP,
Slawc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 22, 2004 8:11 am    Naslov sporočila: Ej, a me vi malo <-------> Odgovori s citatom

Slawc
Ej, a me vi malo nat<------->

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s51zg
Začetnik


Pridružen/-a: Sre Jun 2004 16:06
Prispevkov: 19

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 22, 2004 8:58 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI,

tudi jaz sem imel C64, zraven pa še distetno enoto. Galaksijo, doma sestavljeno še vedno imam - delujočo...v lepem - home made ohišju...

lp Janez/S51ZG
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 22, 2004 9:01 am    Naslov sporočila: Ha, Odgovori s citatom

Ha, potem pa nisem edini senior v tej družbi. Vedno sem imel občutek, da sem kot Metuzalem med mladci... Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 22, 2004 10:18 am    Naslov sporočila: nostalgija Odgovori s citatom

No danes sem si vzel čas in šel v klet in poslikal Comodere-ja,galaksijo in Zx spectrum-a.Ne vem pa kako naj sliko pripnem?
Vprašanje za Janeza (S51ZG):ali je ohišje Vaše Galaksije narejeno iz juvidur-ja in ima poševne robove in je mogoče srebrne barve?
Vlado
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RokR
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:45
Prispevkov: 127
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 22, 2004 11:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No jaz sem imel C64 s kasetarjem. Kasneje sem ta kasetar priredil za povezavo na PC in sem si tako naredil tračno enoto za PC Smile
Sicer pa imam doma revijo kjer je clanek naradi si Galaxijo in je zraven cel postopek opisan in se hardware shema zanj. Bi jo za hec naredil, pa je problem ko nimam ROMa... Ga ima kdo Smile?

lp RR

_________________
Home automation / pametna hiša / inteligentni dom / interaktivna hiša, medicina, urologija, elektronika, homemade, članki...
http://www.rodic.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 22, 2004 11:45 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vlado,

Citiram:
No danes sem si vzel čas in šel v klet in poslikal Comodere-ja,galaksijo in Zx spectrum-a.Ne vem pa kako naj sliko pripnem?


Kot veš smo zaradi vdora na Forum izklopili možnost pripenjanja datotek.

Pravkar pa sem govoril z našim web mastrom, ki mi je obljubil, da bo zopet omogočil priponke in to JPG in PDF, ostalo ne... Po moje bo to aktivno kmalu.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 22, 2004 1:29 pm    Naslov sporočila: COMODORE Odgovori s citatom

Rok oglasi se pod zasebno pa ti skopiram vsa tri ROM-a in pošljem datoteke.
Vlado
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 22, 2004 3:35 pm    Naslov sporočila: Predlagam zip datoteke Odgovori s citatom

Predlagam dovoljenje za zip datoteke.
Zip datoteke samo rezidirajo na strežniku. Na zahtevo uporaabnika se pretočijo na računalnik uporabnika in tam dekomprimirajo. Strežnik ne trpi nobenega rizika, saj se te datoteke na razvijejo na strežniku, temveč so za strežnik samo čisti podatki, ki pač prihajajo in odhajajo.

VIlko

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
slawc
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 11:41
Prispevkov: 102

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 22, 2004 6:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ali ste dejansko pogledali link v prvem postu, nihce ne komentira novice.

Confused

_________________
LP,
Slawc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
bray
Profesionalec


Pridružen/-a: Čet Jun 2004 15:42
Prispevkov: 63

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 22, 2004 9:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

slawc je napisal/a:
ali ste dejansko pogledali link v prvem postu, nihce ne komentira novice.
Confused


No pa jo bom jaz malo. Smile Tehnologija gre naprej in nekateri nostalgiki imajo prevec casa, denarja in dostopne tehnikalije. Pa se je nasel nekdo in celga komodorja zapakiral v en cip. Uporabna vrednost tega pa je vprasljiva. Smile
Ce so masine dandanes dovolj mocne, da lahko softwersko brez problemov simulirajo/emulirajo starejse masine....zakaj to nebi blo mozno naredit se "hardwersko". PLDji in podobne stvari so zmozne se veliko vec.

No pa da se jst nardim reklamo za del mojga muzeja Smile

- Commodore C64 (tastar dizajn) + kasetnik + disketnik + miska! Smile
- ZX Spectrum 48K + ZX Interface I
- delujoce drobovje Dialog 20 (CP/M masina)

lp

_________________
"I didn't know it was impossible when I did it."
http://bray.velenje.cx/avr/terminal
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Novo v svetu Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group