Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Radio na srednji val
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
belak
Novinec


Pridružen/-a: Čet Dec 2004 22:42
Prispevkov: 3
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 02, 2004 11:03 pm    Naslov sporočila: Radio na srednji val Odgovori s citatom

Jaz bi prosil, če bi mi kdo pomagal, da bi mi poslal enostaven električni načrt, radia na srednji val, ki bi deloval na elektronke.
Se bolj slabo spoznam na elektroniko, saj sem energetik, vendar če bi mi napisal, kako in kaj bi ga sam sestavil. Imam doma nekaj elektronk el 84, el 34, ecc 83.
Napravil sem detektor na srednji val, zdaj pa bi malo napredoval.

Hvala!!!

Belak, S57olb
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 03, 2004 7:36 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,

poglej na:

http://www.io.com/~nielw/3tubrcvr/3tubrcvr.htm

ali na

http://www.google.com/search?q=hf+tube+receiver&sourceid=mozilla-search&start=0&start=0&ie=utf-8&oe=utf-8

Teh načrtov je kar nekaj, morda ti na Zvezi Radioamaterjev Slovenije najdejo še kakšno starejšo literaturo (ARRL priročnik) z letnico 1950...

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 03, 2004 8:41 am    Naslov sporočila: Nostalgija za starimi časi Odgovori s citatom

Ja, tako sporočilo mi obudi spomin na moje mlade dni, ko sem kot mulc naredil najprej detektor (največji problem je bilo nabaviti 2000 Ohmske slušalke) in kasneje avdion sprejemnik s še eno nizkofrekvenčno ojačevalno stopnjo, tako, da sem radio Ljubljana lahko poslušal na zvočnik. Drugih postaj nisem slišal in v etru ni bilo toliko kakofonije, kot je danes.
Današnji mladini v informacijo: takrat so le premožnejše družine (ki so lahko z komercialnim radiom poslušale radio London, a to v zatemnjeni sobi in prav potiho, da sosedje ne bi slišali in prijavili) imele v stanovanju glasbo in to, da sem poslušal program Radia Ljubljana na glas, me je nekako približalo temu statusu.

Nostalgija. Oprostite.
Vilko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
belak
Novinec


Pridružen/-a: Čet Dec 2004 22:42
Prispevkov: 3
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 03, 2004 10:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hm jaz sem mlad in butast, pa me take stvari veselijo, za hobi. Ko sem se hodil v srednjo solo, sem se ukvarjal z raznimi detektorjim, imel sem vse na voljo. Pol pa sem se lotil tranzistorskega ojačevalnika, pa so ze nastali problemi. Nato sem probal na elektronke, saj gre ko pa moram napraviti, izhodni transformator, pa priključki elektronk, pa sem v temi. Imam razne srbohrvške knjige, sam moja srbohrvaščina je bolj boga. Nekaj cirilice sem se naučil v šoli. Zato bi probal čisto, po delih sestaviti, enostaven. radioaparat.

Hvala Lovro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Apr 2004 5:02
Prispevkov: 52
Kraj: Hoče

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 03, 2004 11:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poglej tukaj ali tukaj, mogoče bo kaj zanimivega. Drugače pa vprašaj pa ti bom skušal pomagati.
Pozdrav Branko


Nazadnje urejal/a Branez Tor Nov 29, 2005 9:11 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Branez
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Apr 2004 5:02
Prispevkov: 52
Kraj: Hoče

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 03, 2004 11:31 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

belak je napisal/a:
Hm jaz sem mlad in butast, pa me take stvari veselijo, za hobi.

Kaj se sekiraš. Imaš vsaj eno prednost. Jaz sem star in še vedno butast!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
belak
Novinec


Pridružen/-a: Čet Dec 2004 22:42
Prispevkov: 3
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 05, 2004 9:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala lepa za skice in načrte, zdaj bom to temeljito pregledal, ko sem v studentu, pol pa probal doma, sestaviti. Robe imam dosti doma, kar se tice transformatorjev ali elektronk. Velikokrat sem iz kakšnega kontejnerja pobiral elektronke, zat je zbirka velika, samo ne vem če vse delujejo. Upam, da se mi bo našlo dosti časa za moje veselje.

Hvala Lovro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebastiant
Mojster


Pridružen/-a: Sob Jul 2006 12:11
Prispevkov: 28
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 09, 2007 2:41 pm    Naslov sporočila: Malo pozno Odgovori s citatom

Ali že kaj poslušaš ? Se je našel čas za izdelavo ?
Vem, da sprašujem dve leti prepozno. Ta oglas sem našel šele danes in me zanima, ker sem tudi jaz "mahnen" na stare elektronke in radioaparate. Sem pa tudi zbiratelj te krame.

_________________
LP Sebastian
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
legenda
Novinec


Pridružen/-a: Ned Dec 2006 22:42
Prispevkov: 3
Kraj: LJ.-Dobrunje

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 26, 2007 1:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

...sebastiant...je na "knjižnem področju" kaj novega..?? pa lep pozdrav-uroš
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Apr 2004 5:02
Prispevkov: 52
Kraj: Hoče

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 26, 2007 1:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lepo da se je ta tema potegnila iz prašnega kota!
Branko Wink

_________________
Real Radios Glow in the Dark!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
sebastiant
Mojster


Pridružen/-a: Sob Jul 2006 12:11
Prispevkov: 28
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 26, 2007 4:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na knjižnem področju na mojo žalost " nič novega ".
Sem pa nabavil dve novi baterijski elektronki KC1 / 20 eurov obe /. Zgraditi nameravam reakcijski sprejemnik, seveda s " starimi elementi ". Iščem pa tudi bakreno žico izolirano s svilo ali bombažem za navijanje tuljave, samo ne " pletenico ".
Branko je pri tebi kaj novega? Ali mogoče kaj gradiš?
Uroš, če dobim knjigo te takoj obvestim.

_________________
LP Sebastian
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Apr 2004 5:02
Prispevkov: 52
Kraj: Hoče

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 26, 2007 5:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gradim! Pa še kako!
_________________
Real Radios Glow in the Dark!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Branez
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Apr 2004 5:02
Prispevkov: 52
Kraj: Hoče

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 26, 2007 6:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sebastiant je napisal/a:
Sem pa nabavil dve novi baterijski elektronki KC1.
Srečnež. Kaj pa podnožja? Tukaj imaš povezavo na kar nekaj shem s tvojimi triodami.
Kašno debelino žice lak-svila iščeš?

Branko

_________________
Real Radios Glow in the Dark!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
sebastiant
Mojster


Pridružen/-a: Sob Jul 2006 12:11
Prispevkov: 28
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 26, 2007 9:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Navadna, iz pertinaksa / brez reostata / imam. Bakelitna z reostatom pa so večji problem.
Debelina žice naj bi bila 0.20 - 0.25.
Še moje tri knjige, na žalost četrta z naslovom "Sedaj vem kaj je radio" še manjka.

_________________
LP Sebastian
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Apr 2004 5:02
Prispevkov: 52
Kraj: Hoče

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 26, 2007 9:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bom malo pogledal za žico. Mogoče pa le najdem.
_________________
Real Radios Glow in the Dark!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group