Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

FTDI USB čipovje proti cipresi

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
MarE
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Nov 2004 23:38
Prispevkov: 177

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 21, 2004 10:00 pm    Naslov sporočila: FTDI USB čipovje proti cipresi Odgovori s citatom

Javite se uporabniki FTDI čipovja. AX je zapisan kot distributer, zato predvidevam, da je ta forum pravo mesto za to vprašanje. Zanimajo me konkretne izkušnje. Kako je kaj zadeva stabilna na raznih sistemih, OS-ih in podobono? Ali je kdo preizkušal kje drugje kot v winblowsih?

Sam se bolj nagibam za AN2131, vendar tehtam:

prednosti FT2232C:
- driver je napisan in (recimo) dela
- vržeš v vezje in dela (brez zagonskih stroškov)
- če je kaj narobe (načeloma) lahko težiš FTDI

slabosti FT2232C:
- ni programirljiv
- zelo omejena uporaba dodatnih portov
- kljub raznim izvedenkam zelo omejena uporaba

prednosti AN2131:
- povsem odprta zadeva
- procesor ne služi le "lepljenju" USB na neko vezje
- lahko izvaja tudi poljubno kodo
- vsi FTDI se dajo narest tudi z AN2131
- preverjen tudi na linuxu in MACu

slabosti AN2131:
- več dela s programiranjem
- začetni stroški (visual studio, dev. kit...)
- potencialne težave na raznih platformah


LP,
MarE
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:44
Prispevkov: 181
Kraj: Mozirje

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 22, 2004 8:28 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

omenjenega čipa sicer nisem uporabljal, sem pa njemu podobnega FT232, ki ima samo 1 RS232 port in nisem imel nikoli problemov.

Hardwer je popolnoma transparenten, inštaliraš gonilnike in ob priklopu dobiš nov RS232 port. Z njim delaš tako kot bi delal z bilokaterim COM portom. Programiraš samo softwer za komunbikacijo z tvojim hardwerom.
Drajverji delujejo brez problema, mislim da ima FTDI drajverje tudi za linux, v razvoju pa so celo za dlančnike in WinCE ter win mobile OS-e.
Na te drajverje pa jaz čakam ker bi rad napisal sofware za ISP programator, tako bi lahko z dlančnikom programiral svoje uCje kar je malo ceneje kot če moraš ravno notebook met za to.

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Štrom: http://www.red-mamba.com & http://www.red-mamba.biz
Prosti čas: http://www.maddogs-clan.org
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
MarE
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Nov 2004 23:38
Prispevkov: 177

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 22, 2004 10:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kako je pa potem z dostopom do virtualnega ser. porta? A se dobi source driverja? Ker jaz bi potem na koncu imel samo en DLL, ki bo znal delat z mojim hardverom.




red_mamba je napisal/a:
v razvoju pa so celo za dlančnike in WinCE ter win mobile OS-e.
Na te drajverje pa jaz čakam ker bi rad napisal sofware za ISP programator, tako bi lahko z dlančnikom programiral svoje uCje kar je malo ceneje kot če moraš ravno notebook met za to.


OK, se strinjam. Samo bi te razočaral, da so zelo redki dlančniki, ki so tudi USB hosti. Za to boš rabil dodatni hardver.

Hosti so načeloma bolj "požrešni".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
slawc
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 11:41
Prispevkov: 102

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 23, 2004 7:35 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

FTDI ne daje source kode. Dobis pa namesto VCP (virtual com port) driverja DLL knjiznico. Jaz jo uporabljam pri FT245. Nekako se mi zdi bolj prirocna in omogoca hitrejse prenose. Malce poglej po njihovi strani, imajo kar dobro dokumentirano. Ne pa mislit, da je FTDI edini tak cip. Poglej si se od silabs (ex Cygnal) CP2102. Je podoben FT232 le da je manj funkcionalen. Prednost? Poglej kaj je okoli cipa... en kondenzator. Vse ostalo je integrirano.
_________________
LP,
Slawc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group