Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Bascom testna plošča

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
electronix
Novinec


Pridružen/-a: Pet Nov 2004 22:37
Prispevkov: 4
Kraj: Cerkno

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 12, 2004 11:06 pm    Naslov sporočila: Bascom testna plošča Odgovori s citatom

A ima kdo kakšne izkušnje z Bascom osnovnim kompletom za programiranje (testna plošča), ki ga prodajajo v AX elektroniki, ker se ogrevam za nakup pa se hočem prepričati ali je vredno denarja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 13, 2004 9:04 am    Naslov sporočila: Jaz imam dve Odgovori s citatom

Z Bascomom in testno ploščo sem se seznanil pred leti na enodnevnem seminarju za Bascom. Vse mi je postalo tako všeč, da sem kar od tam vzel domov vse, kar so sicer tja prinesli z namenom, da vadimo osnovne korake Bascoma. Tako sem prinesel domov Bascom testno ploščo, programator pg302 in adapter za atmela 8252.

Od takrat takorekoč redno testiram programe na testni plošči. Kasneje, ko sem se učil programirati komunikacijo med mikroprocesorji, je bila ena premalo, saj en procesor sam s sabo ne more komunicirati. Tako sem kupil še eno, in sedaj imam dve.

Ja, za začetnika je zelo priporočam, seveda pa sama testna plošča ne bo dovolj.

Opomba: Takrat smo delali na 8051 tehnologiji in sem ostal ne tem nivoju nisem se še 'preselil' na AVR. Stari testni plošči, ki ju imam nista primerni za AVR, nova pa menda je.

Zaključek: Priporočam

Vilko

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 17:52
Prispevkov: 181
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 13, 2004 6:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Stvar obcutka.
Jaz vedno ko si zamislim nov sistem si najprej naredim ploscico ter potem dodajam, odvzemam, spreminjam, caram itd in ko vse deluje si naredim se "finalno" ploscico. Tako da testne ploscice nisem nikoli uporabljal in jo niti ne pogresam

_________________
Skupaj smo mocnejsi
LP Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 13, 2004 7:55 pm    Naslov sporočila: testna plošča Odgovori s citatom

LP!
Za začetek vsekakor priporočam uporabo testne plošče.Zacetnik bo verjetno preizkušal veliko stvari in vse to se nahaja na testni plošči.Sam sicer več delam z AVR-ji in uporabljam STK200 razvojno ploščo za 8051 pa tisto ki je bila v helpu Bascom-LT-ja zraven pa še en majhen protoboard na katerega lahko dodam tisto kar trenutno rabim.
Vsekakor priporočam nakup.
Vlado
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gep
Mojster


Pridružen/-a: Sob Sep 2007 17:43
Prispevkov: 21
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 04, 2007 9:15 pm    Naslov sporočila: Re: testna plošča Odgovori s citatom

Vlado je napisal/a:
LP!
Za začetek vsekakor priporočam uporabo testne plošče.Zacetnik bo verjetno preizkušal veliko stvari in vse to se nahaja na testni plošči.Sam sicer več delam z AVR-ji in uporabljam STK200 razvojno ploščo za 8051 pa tisto ki je bila v helpu Bascom-LT-ja zraven pa še en majhen protoboard na katerega lahko dodam tisto kar trenutno rabim.
Vsekakor priporočam nakup.
Vlado


vlado živjo!
Tudi jaz sem začetnik in me malo zanima kje v ljubljani bi lahko dobil te stvarce in po kakšni ceni Question
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pato90
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Apr 2007 20:10
Prispevkov: 58

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 04, 2007 10:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

testne plošče se dobi v hte in ic elektroniki za kar koli drugega pa mi lahko pišeš na mail: pato1990@gmail.com


L.P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gep
Mojster


Pridružen/-a: Sob Sep 2007 17:43
Prispevkov: 21
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 05, 2007 3:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ali je protoboard za bascom dobra katerakoli? Embarassed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Dec 2005 17:03
Prispevkov: 176
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 05, 2007 5:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Seveda. Včeraj sem dobil mini pin iz Sveta elektronike po ceni 40€. Poglej v njihovo trgovino. Za ta denar dobiš malo morje in je vredna nakupa.
_________________
Lp,Denis
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
gep
Mojster


Pridružen/-a: Sob Sep 2007 17:43
Prispevkov: 21
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 05, 2007 8:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dkone Seveda. Včeraj sem dobil mini pin iz Sveta elektronike po ceni 40€. Poglej v njihovo trgovino. Za ta denar dobiš malo morje in je vredna nakupa.

zdravo
bi bilo tole tudi vredu? PIC Programmer Kit K8048
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Dec 2005 17:03
Prispevkov: 176
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 06, 2007 7:25 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gep je napisal/a:
dkone Seveda. Včeraj sem dobil mini pin iz Sveta elektronike po ceni 40€. Poglej v njihovo trgovino. Za ta denar dobiš malo morje in je vredna nakupa.

zdravo
bi bilo tole tudi vredu? PIC Programmer Kit K8048


To je pa PIC programator ca MICROCHIP mikrokontrolerje in ne za ATMEL. Tako da to ne pride v upoštev. Seveda če se hočeš ubadati z PIC-i. Ti bi se pa rad z ATMEL-om in pa z BASCOM-om, kar pa potrebuješ čisti drug programator.

Poglej to: http://trgovina.svet-el.si/productdetail.php?prodid=17030&PHPSESSID=b68b40d2554fdcaee9bffb78a19f6ff7

In to: http://trgovina.svet-el.si/productdetail.php?prodid=13

_________________
Lp,Denis
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
gep
Mojster


Pridružen/-a: Sob Sep 2007 17:43
Prispevkov: 21
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 06, 2007 1:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dkone"][quote="gep"]dkone Seveda. Včeraj sem dobil mini pin iz Sveta elektronike po ceni 40€. Poglej v njihovo trgovino. Za ta denar dobiš malo morje in je vredna nakupa.

zdravo
bi bilo tole tudi vredu? PIC Programmer Kit K8048

To je pa PIC programator ca MICROCHIP mikrokontrolerje in ne za ATMEL. Tako da to ne pride v upoštev. Seveda če se hočeš ubadati z PIC-i. Ti bi se pa rad z ATMEL-om in pa z BASCOM-om, kar pa potrebuješ čisti drug programator.

Poglej to: http://trgovina.svet-el.si/productdetail.php?prodid=17030&PHPSESSID=b68b40d2554fdcaee9bffb78a19f6ff7

In to: http://trgovina.svet-el.si/productdetail.php?prodid=13

torej potrebijem samo to in program bascom, tako da napišem program in ga preizkusim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Dec 2005 17:03
Prispevkov: 176
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 06, 2007 2:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

[quote="gep"]dkone"]
gep je napisal/a:
dkone Seveda. Včeraj sem dobil mini pin iz Sveta elektronike po ceni 40€. Poglej v njihovo trgovino. Za ta denar dobiš malo morje in je vredna nakupa.

zdravo
bi bilo tole tudi vredu? PIC Programmer Kit K8048

To je pa PIC programator ca MICROCHIP mikrokontrolerje in ne za ATMEL. Tako da to ne pride v upoštev. Seveda če se hočeš ubadati z PIC-i. Ti bi se pa rad z ATMEL-om in pa z BASCOM-om, kar pa potrebuješ čisti drug programator.

Poglej to: http://trgovina.svet-el.si/productdetail.php?prodid=17030&PHPSESSID=b68b40d2554fdcaee9bffb78a19f6ff7

In to: http://trgovina.svet-el.si/productdetail.php?prodid=13

torej potrebijem samo to in program bascom, tako da napišem program in ga preizkusim.


Da. Seveda namesto minipina uporabiš kar protoboard. Seveda moraš pa pri tem paziti kako boš priključeval.

_________________
Lp,Denis
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group