Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Stikalni napajalnik?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Miran J.
Mojster


Pridružen/-a: Sre Dec 2004 1:38
Prispevkov: 49
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 01, 2004 1:43 am    Naslov sporočila: Stikalni napajalnik? Odgovori s citatom

Večkrat pregledujem teme, pa o izdelavi stikalnih napajalnikov ni nič napisanega, mislim o izdelavi. Namreč zanima me vsaj od 150W moči do 300W in cca 28v.

Če morda kdo ve, kdo jih izdeluje. ali pa je sam kaj podobnega delal.

l.p.

Miran

_________________
Če srečaš v soboto princa na belem konju, še ne pomeni, da je nedelja!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
MarE
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Nov 2004 23:38
Prispevkov: 177

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 01, 2004 9:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poglej si aplikejšn noutse pri power integrations. Čipovje pa dobiš tudi v SLO. Največja umetnost je: 1. trafo in 2. PCB dizajn. Vse ostalo je P.D.(*)


(*)- dim iz ženskega mednožja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Miran J.
Mojster


Pridružen/-a: Sre Dec 2004 1:38
Prispevkov: 49
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 02, 2004 12:33 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ni problem glede čipov ali vezja. Trafo- navijanje, lakiranje itd. Stikalne napajalnike dobro poznam, saj s z njim srečujem kar 20 let. Gre se le, če že nekdo dela to serijsko, je gotovo cenejše kakor pa da jaz začnem z razvojem.

Vem pa da je pred cca 12 leti delala eno zasebno podjetje stikalne napajalnike za takratne prve mobitel NTM telefone, pa me zanima, če kdo o tem kaj ve katero podjetje je to bilo?

l.p.

Miran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 02, 2004 12:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Miran J. je napisal/a:
Ni problem glede čipov ali vezja. Trafo- navijanje, lakiranje itd. Stikalne napajalnike dobro poznam, saj s z njim srečujem kar 20 let. Gre se le, če že nekdo dela to serijsko, je gotovo cenejše kakor pa da jaz začnem z razvojem.

Vem pa da je pred cca 12 leti delala eno zasebno podjetje stikalne napajalnike za takratne prve mobitel NTM telefone, pa me zanima, če kdo o tem kaj ve katero podjetje je to bilo?

l.p.

Miran

Kot vem , se je popolnoma preusmerilo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Miran J.
Mojster


Pridružen/-a: Sre Dec 2004 1:38
Prispevkov: 49
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 27, 2005 11:50 pm    Naslov sporočila: Stikalni napajalniki Odgovori s citatom

Živjo,

Avtor Iskra, odgovorili ste mi, da se je podjetje preosmerilo. Ali morda vete katero podjetje je bilo, oziroma če še danes deluje. Mogoče bi bili kaj pripravljeni še sodelovati.


Miran

_________________
Če srečaš v soboto princa na belem konju, še ne pomeni, da je nedelja!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 28, 2005 10:09 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

UNICOM , sedaj uvaža le lučke za novo leto in podobno. Je pa iz Sežane in pred leti je izdelovalo te usmernike (bolj sestavljalo) . Kot je MarE , predlagal , vzameš čip (ponavadi gredo tja do 2,5 A) dodaš tranzistor in stvar mora špilati do par amperov(tudi 10 in več , z pravim toroidom in žico).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Miran J.
Mojster


Pridružen/-a: Sre Dec 2004 1:38
Prispevkov: 49
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 28, 2005 11:44 am    Naslov sporočila: Stikalni napajalniki Odgovori s citatom

Hvala Iskra za odgovor. Bom probal kontaktirati in videl kako je.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 28, 2005 12:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekaj za eksperimente je TUKAJ
L.P. Iskra
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Miran J.
Mojster


Pridružen/-a: Sre Dec 2004 1:38
Prispevkov: 49
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 28, 2005 1:26 pm    Naslov sporočila: Stikalni napajalniki Odgovori s citatom

Živjo,

Hvala za sheme Iskra. Glede sheme ni problema, Imam TV servis od leta 1980 in so mi dobro znani stikalni napajalniki. Težava je le v feritnih trans. Te je treba pravilno naviti in zaliti. To delajo tudi Iskra Feriti v Lj. Bil sem tam in jim moraš dati podatke o številu navojev, debeline, reža, zalitje in podobno. Če pa je nekdo to že imel v izdelavi, mi poceni izdelavo vklučno z provizijo koperanta, predvsem pa zanisljivost. Sedaj bom videl kako se bo izšlo z Unicomom, drugače grem v razvoj sam.

L.P.

Miran

_________________
Če srečaš v soboto princa na belem konju, še ne pomeni, da je nedelja!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group