Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Senzor za led

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 06, 2004 2:23 pm    Naslov sporočila: Senzor za led Odgovori s citatom

Ali kdo ve, kako izgleda in kako deluje senzor za led?
Prihaja zima in smiselno bo električno odtajati strešne žlebove, da jih led ne skrivi. Smiselno je odtajevati žlebove samo, če je led, senzor temperature ne bo dovolj in nima smiselno odtjevati žlebove, če je temperatura pod ničlo in suho, se pravi v žlebu ni ledu...

VIlko

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RokR
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:45
Prispevkov: 127
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 07, 2004 1:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja takole je to. Jaz bom letos naredil odtaljevalec ledu za zleb, ker si vsako leto kdo tam noge polomi.
In bom kupil cekar zico pri konradu. Sem mislil, da bi bilo pametno dat gor en senzor za temperaturo itd., pa sem se odlocil da bom zico kar prikljucil na strom da bo ene 20W, kar ni pretirano veliko, da se bo to rocno vklopilo, ko bo led zacel viset z zleba. Kabel bom izoliral in polozil na dno zleba, tako da bo viseci del ledu vedno odtajan.
Enostavne stvari vedno delajo!

_________________
Home automation / pametna hiša / inteligentni dom / interaktivna hiša, medicina, urologija, elektronika, homemade, članki...
http://www.rodic.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
RokR
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:45
Prispevkov: 127
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 07, 2004 7:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aja sicer sem pa napisal enkrat clanek o DS1620 termostat cipu, ki se ga da enostavno sprogramirat in uporabljat z uC (kodo sem napisal za 89C serijo) ali pa samostojno preko njegovih pinov. Ce hoces ti posljem kodo in clanek.
_________________
Home automation / pametna hiša / inteligentni dom / interaktivna hiša, medicina, urologija, elektronika, homemade, članki...
http://www.rodic.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 08, 2004 8:37 am    Naslov sporočila: Senzor za temeperaturo ni isto kot senzor za led Odgovori s citatom

Hvala, Rok, toda
senzor za temeperaturo ni isto kot senzor za led.
Ne maram ogrevati hladnega zraka...
vs

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RokR
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:45
Prispevkov: 127
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 08, 2004 9:12 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sorry, se nisem slisal za senzor za led. Meni se zdi isto, ce termometer zazna 0 stopinj, da je takrat led. Lahko da tudi ni Very Happy. Me pa zanimajo tile senzorji.
_________________
Home automation / pametna hiša / inteligentni dom / interaktivna hiša, medicina, urologija, elektronika, homemade, članki...
http://www.rodic.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Iztok Z.
Začetnik


Pridružen/-a: Sob Okt 2004 9:45
Prispevkov: 14
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 09, 2004 8:45 pm    Naslov sporočila: Re: Senzor za led Odgovori s citatom

Na tvojem mestu bi uporabil ta kapacitivni senzor.
Preizkušeno dela tudi na led.


PDF specifikacija

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Apr 2004 17:18
Prispevkov: 53

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 10, 2004 2:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če boš kupil cekas žico, bi mogoče biti izolirana?Saj ta žleb je kovinski.
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 12, 2004 5:17 am    Naslov sporočila: Hvala, Odgovori s citatom

Hvala za sugestije. S kapacitivnim senzorjem nisem še nikoli delal. Nekako zapleteno se mi zdi. Trenutno se ogrevam za mehansko stikalo:
Led je nasilen in drsi v žleb. Postavim mu oviro, ki jo bo premaknil in s tem vklopil kontakt, ki bo vklopil ogrevanje žleba.

Za ogrevanje žleba sem pred leti kupil ogrevalno izolirano žico. Nerodno je dvoje: Med letom je ta žica v žlebu ovira, ker se vanjo zatika listje in ostala umazanija, ki pride od strehe, zato jo položim v žleb samo pozimi, ko odpade listje. Nekako bi se moralo dati realizirati drugače, da bi žleb ogreval od spodnje strani skozi pločevino žleba...
Drugo pa je, do sedaj sem ročno vklapljal in izklapljal ogrevanje, ker je bilo v glavnem v redu, vendar je to taka obveznost, ki bi jo rad prepustil avtomatiki.

Pozdrav
vs

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok Z.
Začetnik


Pridružen/-a: Sob Okt 2004 9:45
Prispevkov: 14
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 12, 2004 2:39 pm    Naslov sporočila: Re: Hvala, Odgovori s citatom

vilko je napisal/a:
...
Led je nasilen in drsi v žleb. Postavim mu oviro, ki jo bo premaknil in s tem vklopil kontakt, ki bo vklopil ogrevanje žleba.
...

Brez zamere, v to pa dvomim. Pri meni na strehi (salonitke) in v žlebu se led naredi in ne premakne niti za mm, skoraj do popolne odgjuge.

BTW, malo za šalo malo zares. Če si bolj ljubitelj elektromehanike imam še drug predlog. Na mestu kjer se nabira led montiraj vzvod, ki ga na vsako cca. uro premakne elektromagnet za nekaj mm, ravno toliko da stisne neko stikalo. Če premika ne bo, to pomeni zaledenelost in z ustrezno avtomatiko ...... Very Happy
... jaz bom ob priliki dal kar cap. senzor bo manj mehanike in avtomatike.

Grelne žice za ta namen pa so že v prodaji in so namensko izdelane ter prilagojene za montažo, ki ne povzroča mašitve žlebov in posebnega vzdrževanja.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 12, 2004 2:52 pm    Naslov sporočila: Potemtakem ne potrebuješ ogrevanih žlebov Odgovori s citatom

Če led ne pritisne na tvoje žlebove, jih torej ne zvije in upogne, kot meni, potem ne potrebuješ ogrevanja žlebov, saj nimaš nobene škode.

lpv
vs

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok Z.
Začetnik


Pridružen/-a: Sob Okt 2004 9:45
Prispevkov: 14
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 12, 2004 4:20 pm    Naslov sporočila: Re: Potemtakem ne potrebuješ ogrevanih žlebov Odgovori s citatom

vilko je napisal/a:
Če led ne pritisne na tvoje žlebove, jih torej ne zvije in upogne, kot meni, potem ne potrebuješ ogrevanja žlebov, saj nimaš nobene škode.

lpv
vs


Ogrevanje žlebov je v osnovi namenjeno preprečitvi pojava ledu v samem žlebu in posledično ledenih sveč. Nima pa tolikšne energetske kapacitete, da bi z njim odtajal ves led, ki se ti verjetno zaradi strme strehe, pomika v žleb. Zato v tvojem primeru najprej potrebuješ snegolove.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group