Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

MMC card

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
dean
Novinec


Pridružen/-a: Sob Sep 2004 19:21
Prispevkov: 3
Kraj: Novake

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 03, 2004 9:20 pm    Naslov sporočila: MMC card Odgovori s citatom

Če se je že kateri kdaj malo spustil v MultiMedia Card (MMC) je mogoče ugotovil, da se nikjer ne najdejo komande za to kartico. Nikjer ne najdem komand, s katerimi bi lahko MMC krmilo. Če keri ve karkoli o tej kartici mi naj prosim sporoči. Ker mi nikakor ne uspe komunicirat z njo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
RokR
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:45
Prispevkov: 127
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 04, 2004 9:39 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vtipkaj v google AVRDOS in bos prisel do kode za bascom, in si ven poglej komande, ki pridejo v upostev. Sicer pa je se boljsa koda od YAMPP-a. Sicer pa v google odtipkaj kaj podobnega kot: SD MMC specification commands.
_________________
Home automation / pametna hiša / inteligentni dom / interaktivna hiša, medicina, urologija, elektronika, homemade, članki...
http://www.rodic.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
dean
Novinec


Pridružen/-a: Sob Sep 2004 19:21
Prispevkov: 3
Kraj: Novake

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 04, 2004 5:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če bi kje bilo kaj lepeha napisano o kumunikaciji med PICem in mmc bi bilo zelo lepo. Na netu sem najdo par stvari, toda še vedno ne vseh komand. Če želim vspostavit povezavo in komunicirat morem vedet mal več komand kot pa samo write, read, reset. Ostalih pa nisem našel na internetu.

RokR, kaj si mi predlagal je vse uredo in prav, toda še vedno imam premalo podatkov da bi ustvaro kaj resnega. Hvala vseeno.

Mogoče pa keri ve, kje dobijo pa firme ki delajo različne aparat in uporabljajo to spominsko kartico. Kje dobijo te firme podatke kot so komande???
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
smartgsm
Mojster


Pridružen/-a: Čet Apr 2004 18:28
Prispevkov: 37

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 04, 2004 6:17 pm    Naslov sporočila: MMC in komunikacija Odgovori s citatom

Kot je bilo ze zgoraj napisano.
Na internetu se dobi kar dosti robe, ki pa jo je treba malo prestudirat.

Kako sem se jaz tega lotil.

1.) Kupil sem MMC kartico (SD kartica dela z malim popravkom programa)
2.)Naredil sem adapter za MMC kartico (vzameš star ISA konektor in malo improviziraš).
3.) zadevo sem priklopil na mikrotroler (AVR) , ki mora delovati obvezno na 3.3 V. Naredil sem softwerski SPI, kar pomeni, da rabiš samo pine, ki so lahko vhod/izhod.
4.) Začel sem pisat rutine:
poglej link: http://www.google.com/search?hl=sl&ie=UTF-8&q=mmc+source+code&lr=

5.) zadeva dela, naredil sem tudi podporo FAT... itd.

Kratek napotek:
Brez muje se še čevelj ne obuje.


lp
Greg
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dean
Novinec


Pridružen/-a: Sob Sep 2004 19:21
Prispevkov: 3
Kraj: Novake

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 05, 2004 2:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vse je lepo in prav, toda tudi ti ki imajo to že nareto , so morali nekje dobit podatke (komande od kartice) na papirju. Jaz bi rad dobil v roke dokomentacijo od mmca. Te pa ne najdem nobene v keri bi bile opisane komande.

Kaže da tega tak ne bom nikjer dobil.

Hvala za pomoč.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group