Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Brezkontaktni merilnik razdalje
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Industrijska avtomatizacija
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Damo
Gost





PrispevekObjavljeno: Sre Jan 28, 2004 1:09 pm    Naslov sporočila: Brezkontaktni merilnik razdalje Odgovori s citatom

Iščem brezkontaktni merilnik razdalje 0-1000mm, točnosti 1mm. Najraje laserski, lahko tudi ultrazvočni. Izhod bi rad 0-10V oz. 4-20mA. Če pa je še kak serijski port, pa toliko bolje. Ima mogoče kdo informacijo, kje bi lahko to nabavil?

lp, Damo
Nazaj na vrh
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 28, 2004 6:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem, ali ti to kaj pomaga, toda na
http://www.mcselec.com/an16.htm
sem našel nekaj podobnega. Oglej si!
Pozdrav
Vilko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 29, 2004 9:00 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za laserskega , bo problem (zelo drag- pa zelo točen ) . ultrazvočni , pa ima svoje pomanjkljivosti ( predvsem preciznost). Very Happy je pa enostaven in predvsem poceni Very Happy . Če bo interes pripnem shemo, dodamo enega Atmelčka (2051) LCD in napišemo program v baskomu , pa bomo imeli UZ meter Confused natančnosti 1mm v Confused določenih pogojih.
Rolling Eyes Bi pa potreboval program za tisti navidezni printer , da se nebi mučil s skenerjem in ostalimi programi. (izdelava prn datotek).
Ups sem pozabil pozdraviti
L.P. iskra
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gost






PrispevekObjavljeno: Čet Jan 29, 2004 1:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bravo Iskra! Tako se govori!
Izražam interes! Jaz sicer ne rabim tako precizno, bi pa rad meril tja do 2-3 m razdalje. Rad bi meril nivo gorilnega olja v cisterni, ultrazvok naj bi se odbil od površine, napravica bi bila nameščena v pokrov, dodal bi še komunikacijo, ki potem odda nivo kurilnega olja naprej v lokalno mrežo. Imam sicer eno shemo, pa se še nisem lotil zadeve, je pa lepo. če nas je več vpreženih v isto smer!
Pozdrav
Vilko
Nazaj na vrh
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 29, 2004 3:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Surprised Ideja sploh ni slaba, jaz bi nekaj takega rabil za vodnjak, Cool lahko bi napravili kombinacijo z uporovnim merilcem, prenos podatkov po 220 V omrežju Question
Sad samo za to rabimo že celo ekipo , eden za TIV eden za mikrokontrolerje , eden za softwer (PC) Question Bomo zmogli ?
Pa še en problem je 500 Kb za pripenjane , zna biti problem. Za take stvari bi morala ta kvota znašati mnogo več Embarassed , vsaj na začetku , ko zbiramo predloge.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 29, 2004 5:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko sem pisal, da bi podatke poslal po mreži, sem imel v mislih domačo mrežo malih procesorčkov povezanih preko 220V s TDA5051 in 1200Bd hitrosti. Protokol preprost, kar se da, glej MCS-ELEC application note 30. Tam je sicer omenjen RS485, toda s TDA5051 je zadeva podobna.
Kaj imaš v mislih kot 500Kb za pripenjanje pa mi ni jasno.
Uporovni merilec je za vodnjak ok, za cisterne, ki so v zaprtem prostoru, kjer je zgoraj odprtina cisterne tik pod stropom, pa si ne predstavljam, kako bi uporovni merilec potisnil v cisterno, saj je dolg in tog.
Pozdrav
Vilko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 19:06
Prispevkov: 234

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 30, 2004 5:15 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Naj napišem nekaj na temo meritve razdalje z ultrazvokom;
kako leto ali dve nazaj sem delal en tak detekor za avto - sezor za parkiranje. Uporabljen je bil PIC16F84 program sem pisal v assemblerju, oznak senzorjev se ne spomnim so pa bili edini, ki so jih imeli v HTE.
Zakaj to pišem ... zgoraj je Iskra omenil nekaj okrog mm natančnosti - v to močno dvomim. Lahko rečem, da je meni takrat uspelo nekako na par cm.
Omenjen je Bascom ...problem bo vrjetno brzina.. Sad. Meritev v zaprti cisterni ..govor je o ultrazvoku Sad . Sem sam pred časom skozi odprtino za merilec olja poskusil izmeriti z tovarniško narejenim merilcem - ni variante. Problem je tudi minimalna razdalja meritve Sad
V podjetju imam motiran en tak merilec, ki deluje nekje na mm točnosti. "Gleda" velikost koluta folije - ampak pazi motiran je pravokotno na kolut torej odboj je minimalen torej tudi minimalen pogrešek. Oznake ne vem na pamet - lahko pa jutri podatke prepišem. Izhod mislim, da je 0-10V kajti gre direkt na mikrokrmilnik. Glede na vse to mislim, da metoda meritive nivoja olja v zaprti cisterni ne bo najbolj primerna.

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 19:06
Prispevkov: 234

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 30, 2004 10:28 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem zdajle šel prepisat podatke o omenjenim senzorju. Proizvajalec je Baumer electric http://baumersensorsolutions.com/products.html?lang=en&category=43
tip pri nas v uporabi je UNDK 30U9101

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 30, 2004 10:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jure je omejil velikost pripenjanja datotek na forum na max 500 K Confused Tako da za resno delo Very Happy bomo morali skakati na MAXIja , kjer teh težav ni.
Da malo podražim še enkrat Jureta , TDA je res OK , samo malo draga varianta se mi zdi. Našel sem precej enostaven načrt za prenos signalov po 220 V omrežju. Pa si mislim , da , če bi uporabili predelan načrt IR oddajnika in sprejemnika iz SE ,UZ meter , bi recimo dobili sila zanimivo elektroniko uporabno za marsikaj.
Uporovno metodo , sem si zamislil pa malo bolj " po domače" plovec , vrvica , prenos ,ter potenciometer.
Mogoče se motim , ampak dobil sem občutek , da pri tem sploh ne gre za neko "strašno " precizno stvar , ampak bolj za iskanje rešitev, Hoby.
Res je Silvo z ultrazvokom kaj večje natančnosti od približno Confused , ne bo šlo. Zanimiva pa je metoda , oziroma izvedba , preciznost pa prepustimo kasnejšemu času.
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Me jezi , ker ne morem pripeti načrtov na forum ( rad bi kar iz Protela dobil pdf,format) potem bi verjetno postalo zanimivejše.
L.P. iskra
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 30, 2004 12:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za preizkus pripenjanja :
Shocked Shocked Shocked , vilko ima prav , NA FORUM , SE NE DA PRIPENJATI datotek Shocked Shocked Question
Administratorji ??? v čemu je štos
L.P. iskra
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 30, 2004 12:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poizkusi zipati, .zip mi je pripel !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 30, 2004 12:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

to pa lahko Very Happy mislim , da je na to mislil silvo Rolling Eyes jaz imam sicer malo enostavnejšo in mislim da tudi univerzalnejšo varianto , Upam , da bom lahko pripel na forum , ko mi uspe napraviti iz končnice sch >> gif Sad
L.P. iskra
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 19:06
Prispevkov: 234

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 30, 2004 3:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Iskra, nisi bil temeljit - brez softwara stvar ne bo delovala.

Še link na stran kjer je bilo pripeto sneto - tam se najde tudi software Wink ter odlično razlago delovanja.

http://www.interq.or.jp/japan/se-inoue/e_pic6_6.htm

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 30, 2004 4:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Very Happy Very Happy Hvala silvo, sem pa prepričan , da tebi softwer ne dela težave(vsaj kar sem videl na MAXIJU). Confused samo za vilkota bo treba napisati program na novo , saj bi bilo potrebno podatke pošiljati " na daljavo"
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 30, 2004 5:44 pm    Naslov sporočila: Veliko zanimivega zame si objavil tukaj, Iskra, Odgovori s citatom

Hvala ti! In vsem drugim! Prav gotovo bom kopiral analogni del projekta, med tem, ko nameravam uporabiti kak mikroprocesor 8051 tehnologije, to sem nekako prebavil in se mi zdi, da me uboga. O Picih Avrjih in drugih woodoojih vem samo da so in da so ljudje, ki jih obvladajo.
Programiranja me ni strah. Zadevo moram tako in tako preprogramirati, saj naj bi kazal koliko je tekočine in ne koliko je zraka nad gladino. Morda bom z lookup tabelo celo dobil podatke v litrih.
Malo me je strah, kot je nekdo omenil dvome, da bo preveč odmeva v cisterni in bi tako signal bil moten. No moja hipoteza je, da pride motilni echo kasneje, in ga moram pač programsko ignorirati, meriti moram samo čas do prvega odmeva, le ta naj bi se odbil od površine tekočine, ki je neposredno pod aparaturo. Seveda pa se lahko motim. Tudi varianta z vrvico, plovcem in vitlom ni od muh, le osebno imam dve levi roki in nekako mi finamehanika ne gre. Imam predebele prste. Tipkanje na PC-u pa še nekako gre.

Jaz sem od tega foruma veliko izvedel. Kako je pa Damo zadovoljen z odzivi, glede natančnosti, ki jo je zahteval pa ne vem.

Še majhna prošnja. Ali si tako prijazen in pripneš slike kot zip file. Le tega bi lahko spravil na svoj disk. Kako naj spravim na disk te slike, ki so sedaj del sporočila mi ni jasno.

Pozdrav vsem
Vilko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Industrijska avtomatizacija Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group