Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

DMOS 170W čudno pokanje
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 07, 2004 6:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,

odvijanje transformatorja naj bi bila enostavna zadeva, po moje še najbolj od vseh tukaj naštetih... No, lahko bi še kompliciral in naredil 30V napetostni regulator in na ta način znižal napetost, ampak to že sodi v rubriko Humor... Wink

Jaz bi transformator toliko odprl, da bi videl, ali lahko odviješ žici obeh sekundarjev hkrati. Ponavadi jih navijajo tako, da navijajo dve žici obeh sekundarjev hkrati in ne vidim razloga, zakaj ju ne bi mogel odviti.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
reber
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:40
Prispevkov: 187
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 11, 2004 6:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lojz je napisal/a:
Šele sedaj sem opazil, da si zgoraj napisal, da uporabljaš Trafo 2x28V. To pomeni, da imaš na gladilnih kondenzatorjih okoli 39V Exclamation Mislim,da je to za ta ojačevalnik in 4 ohmski zvočnih preveč. V navodilih piše 170W pri 35V in 16 ohmih Shocked Poskusi z nižjim napajanjem. Ventilatorje pa poskusi obrniti tako, da bodo pihali direkt na TDA-je.


Lojz ima prav
D-MOS 170W nikakor ni za 4ohm breme ampak 8ohm ali več, vendar več kot 16ohm pomeni, da ne bo možno iz njega izvleči polne moči. Torej, pokanje skoraj gotovo izvira zaradi zaščite, temperaturne ali tokovne ali obeh...
Pri 4ohm bremenu nikoli ne bo iz tega ojačevalnika 170W pri 8ohm bremenu pa bo.

Držite se tovarniških podatkov in predlaganih vrednosti pa bo delalo kot mora. Sam sem naredil že kar precej teh ojačevalnikov, 100 in 170 W verzij in še nisem naletel na problem, vsi sodelali "iz prve" in delujejo še zdaj, so dokaj trpežni saj normalno zdržijo divje žurke mularije ki jih uporabljajo. Le narejeno mora biti tako kot je treba. Hladilnik mora biti dovolj dimenzioniran, pa kakšna termična varovalka je tudi zelo dobrodošla.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
|||BUREK|||
Mojster


Pridružen/-a: Pon Avg 2004 15:15
Prispevkov: 22

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 12, 2004 8:24 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja razumem, bom poskusil odviti transformator...
Samo sem zgoraj napisal, da sem na ojačevalec priklopil 8ohm zvočnik pa vseeno poka... Tudi če priklopim dva zvočnika zaporedno in imam pri tem 12 ohm še vedno poka!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
|||BUREK|||
Mojster


Pridružen/-a: Pon Avg 2004 15:15
Prispevkov: 22

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 12, 2004 12:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No sedaj sem odvil štiri ovoje...
Ker trenutno nimam V-metra ne vem kakšna je napetost...
Zdej jih bom še nekaj odvil in poročal.

Do sedaj se stanje ni izboljšalo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lojz
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 17:46
Prispevkov: 62
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 12, 2004 12:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali lahko narediš kakšno fotografijo ojačevalnika?
Ne bi bilo slabo videti izdelka iz več zornih kotov.

_________________
LP
Lojz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
|||BUREK|||
Mojster


Pridružen/-a: Pon Avg 2004 15:15
Prispevkov: 22

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 12, 2004 1:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sedaj sem odvil deset ovojev in še vedno ni nič boljše.

Slikati žal ne morem, ker nimam digitalnega fotoaparata.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
|||BUREK|||
Mojster


Pridružen/-a: Pon Avg 2004 15:15
Prispevkov: 22

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 12, 2004 1:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No sedaj ko em odvil deset ovojev sem ugotovil, da je vse skupaj še slabše, Bolj se greje, še bolj poka...

Ne vem več kaj naj naredim.

Mogoče bom vse skupaj vrgel stran in imel mir!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
|||BUREK|||
Mojster


Pridružen/-a: Pon Avg 2004 15:15
Prispevkov: 22

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 12, 2004 1:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Konec trpljenja. Zadevo sem razstavu na prafaktorje vrgu v škatlo in nesel v klet.
Pa odločil sem se, da je bila to zadnja stvar, ki sem jo kdajkoli naredil!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 13, 2004 7:16 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Burek,

verjamem, da si obupal, pa vendarle ni vredno vržti puške v koruzo kar takoj...

V kolikor nimaš merilnega instrumenta, si ga izposodi pri prijatelju, če pa slučajno hodiš v elektro šolo sem prepričan, da ti noben profesor ne bo odtegnil pomoči pri meritvah.

Še eno vprašanje - pa si prepričan, da je zvočnik OK?

Slišal sem že, da je nekaterim zvočnik odpihnilo (dobesedno), ko so DMOS170 priključili na zvočnik, priključili signal na "polno" in odklopili MUTE... jasno je zvočnik odneslo iz "tečajev".

V kolikor si blizu Ljubljane lahko svoj ojačevalnik prineseš pokazat v uredništvo revije Svet elektronike, da ga pogledamo in malo pomerimo...

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Lojz
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 17:46
Prispevkov: 62
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 13, 2004 4:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jure, nekaj postov nazaj je Burek napisal:
Citiram:
To pa žal ni mogoče, ker sem iz krškega. Crying or Very sad

Jaz bi predlagal, da raje pošlješ po pošti v SE Juretu in ga tam stestirajo Wink. Mislim, da to ni tako velik strošek.
Brezveze je obupati, saj smo vsi enkrat imeli podobne težave.

_________________
LP
Lojz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
|||BUREK|||
Mojster


Pridružen/-a: Pon Avg 2004 15:15
Prispevkov: 22

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 16, 2004 3:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zadnjič sem se tako razjezil, da sem odlotal kondenzatorje, trafo sem pustil kar odvit...

Mogoče če bom imel kaj časa bom spet zadevo sestavil skupaj in bom mogoče poslal.

Samo dobro bi bilo če mi ne bi bilo potrebno pošiljati tudi "napajalne" vezave.
Saj je le ta v enem lesenem ohišju, ki je kar težko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 17, 2004 9:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,

za začetek bo dovolj, če pošlješ samo ojačevalnik, ki ga bomo priključili na naš napajalnik.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
|||BUREK|||
Mojster


Pridružen/-a: Pon Avg 2004 15:15
Prispevkov: 22

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 17, 2004 1:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dobro bom ta ali pa drugi teden poslal ojačevalnik (ko bom utegnil).

Na kateri naslov pa to pošljem? Embarassed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 20, 2004 6:36 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,

pošlji na naslov:

AX elektronika d.o.o.
Pot heroja Trtnika 45
1261 Ljubljana

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Lojz
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 17:46
Prispevkov: 62
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 18, 2004 10:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Skoraj dva meseca je minilo od zadnjega odgovora, pa vendar!
Ali ojačevalnik že Rolling Eyes dela Question

_________________
LP
Lojz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group