Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

SLAB TV SIGNAL

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Ojačevalniki, predojačevalniki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
EPEPI
Novinec


Pridružen/-a: Pet Avg 2004 16:20
Prispevkov: 2
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 20, 2004 5:02 pm    Naslov sporočila: SLAB TV SIGNAL Odgovori s citatom

Pozdravljeni. Rabim nasvet; imam kabelsko tv in zelo slabo sliko. Imamo 2 tv aparata in na obeh je slika slaba. Do prvega je kabel dolg cca 8,do drugega pa cca 16 m. Težava se je pričela, ko sem potegnil tadaljši kabel. Stiki so vredu in nikjer ni kratkega stika. Kupil sem razdelilec in ni bilo nič bolje. Najboljša slika je še bila, ko sem spletel ovojne žice in jih fiksiral z objemko, sredinski žici pa spojil z navadno klemo. (še vedno ne vredu ampak boljša slika) Slika je boljša tudi, kadar je priklopljen le en aparat. V Baumaxu sem videl neki ojačevalec tv signala, ki je hkrati razdelilec (cena je cca 20.000 sit). Mi lahko kdo svetuje kaj naj naredim? Naj kupim ta ojačevalec ali... Kabel za ca tv se konča pri naši hiši- ne gre naprej, priklopljeni smo na ca tv Pobrežje- MB.
_________________
l.p. P.E.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lojz
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 17:46
Prispevkov: 62
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 20, 2004 9:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A je res potrebno na štirih koncih v istem forumu vprašati za isti nasvet? Evil or Very Mad
_________________
LP
Lojz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
EPEPI
Novinec


Pridružen/-a: Pet Avg 2004 16:20
Prispevkov: 2
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 21, 2004 5:15 pm    Naslov sporočila: JE RES POTREBNO? Odgovori s citatom

Ne vem, če je potrebno,nimam izkušenj s tem, je pa več možnosti, da dobim odgovor. Za morebitne nevšečnosti se iskreno opravičujem.
_________________
l.p. P.E.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 21, 2004 5:25 pm    Naslov sporočila: slab tv signal Odgovori s citatom

Nisem strokovnjak,vendar bom poskusil pomagati.Na kabel ki pride v hišo daj antensko vtičnico,vendar poišči takšno ki je končna (ima zaključni upor) ker je hiša na koncu linije.Na to vtičnico daj razdelilc in poskusi.
Z ojačevalci si ne boš velik pomagal ker boš ojačal tudi motnje ki jih imaš sedaj,edini izhod je poklicati operaterja kabelske tv naj oni odpravijo napake pod pogojem da priključek ni na "črno".
Vlado
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 23, 2004 7:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,

zbrisal sem tvoje odvečne poste. Res ni potrebno za eno vprašanje zasuti Foruma...

Glede odgovora pa tole. S tem, ko si oba kabla vezal vzporedno, si spremenil impedanco in zadeva ne deluje dobro... Podobno se zgodi, če na 12V vir napetosti priključiš dve 12V žarnici... Če je napajalnik dimenzioniran za napajanje ene žarnice se bo ob priklopu dveh žarnic sesedel...
Kabel je 75 ohmski - prav tako tudi breme (TV). Ko vežeš dva kabla vzporedno, se spremeni impedanca na 75/2 = 37,5 Ohm. Očitno je kabelski sistem dimenzioniran tako, da to onemogoča, zato se boš moral pogovoriti z lastnikom kabla, da bi želel priključiti dva televizorja.
Obstajajo tudi ustrezni transformatorji, ki služijo priklopu večih TV-jev na en kabel, ampak o tem vprašaj v trgovinah, ki se s tem ukvarjajo ali pa pokliči v Elti Gornja Radgona...

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
robertos
Novinec


Pridružen/-a: Čet Avg 2004 19:27
Prispevkov: 4
Kraj: vuhred

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 26, 2004 7:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav Pepi !

Nič nisi poročal ali si zadevo že rešil. Drugače pa še nasvet z moje strani. Tudi sam sem imel podobne probleme, ki pa sem jih rešil tako, da sem najprej odnesel prenosni televizor do tja kjer je vhodni kabel v hišo. Ugotovil sem, da je tam signal dovolj dober, vendar se pozneje zmanjša na več televizorjih. Če tam nimaš dovolj dobrega signala, potem boš logično moral poklicat kabelskega operaterja, da ti signal dvigne. Montiral sem originalni ojačevalnik firme SPAUN tip HNV 30 FPE, ki ima 30 dB ojačenja na frekvenci od 47--862 MHz, deluje od -20 do +50 st. Celzija 24 ur na dan. Priključni konektorji so tip F , za njim pa sem dodal delilnik P 803 ( za tri televizorje), vsi delujejo brezhibno oziroma imajo dobro sliko. V tvojem primeru bi bil dosti delilnik P 802 ali pa uporabi katerega boljše kvalitete, npr. od firme Hirshman, nikakor pa ne navadne T člene ali še kaj slabšega. A še to, Ojačevalnik ima možnost regulacije signala, v njem pa je že original usmernik s skupno porabo 8,5 W tako da samo vstaviš vtikač v 230 V vtičnico in stvar že deluje. Cena ojačevalnika pa je v Mariboru cca 10.000,00 SIT za točni naslov mi pošlji zasebno sporočilo, da ne bom delal reklame.

Cheerio baj frm ROBERT! Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Ojačevalniki, predojačevalniki Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group