Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Ta nesrečni Covid...

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Urednikov kotiček
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 08, 2021 11:29 am    Naslov sporočila: Ta nesrečni Covid... Odgovori s citatom

Drage bralke, dragi bralci,

konferenca IKTEM je uspela kljub nesrečnemu Covidu. Covid-19 situacija nam je preprečila, da bi konferenco organizirali na Rogli. Marsikdo od nas se je namreč veselil prijetnega druženja na Rogli. Ampak ne glede na to je konferenca uspela. Preko Zoom platforme smo slišali veliko zanimivih predavanj. Tudi jaz – ki sem vedel, o čem bodo predavatelji govorili, sem bil pri več predavanjih prijetno presenečen nad slišanimi informacijami. Verjamem, da ste bili (boste) tudi vi zadovoljni in zato smo konferenco tudi posneli ter je na voljo na Svet elektronike Youtube kanalu.

Poletje je v polnem zamahu in večina nas išče hladne prostore. Moja delavnica je v prijetno hladni kleti in je tako rekoč idealna za ustvarjanje med poletnimi vročimi dnevi. Tematik za ustvarjanje je vedno dovolj, nekaj pa jih prinaša tudi tokratna številka revije Svet elektronike.

Tako boste v njej našli članek za enostaven FM radijski sprejemnik – ki preverjeno deluje. Vezje je zelo enostavno in sestava sprejemnika ne bi smela biti problem tudi za elektronike – začetnike.

Malce bolj napredni elektroniki boste z zanimanjem prebrali članek o digitalnih potenciometrih, ki jih srečujemo v vsakodnevnih napravah, v katerih je potrebno nastavljati - recimo glasnost avdio signala. Za preklop signalov pa že dolgo uporabljamo tranzistorje različnih vrst: bipolarne in MOSFET-tranzistorje, kar boste lahko prebrali v tokratni številki.

Naj omenim še opis nove PICO razvojne plošče, ki je ugledala luč sveta ne dolgo tega. PICO plošča je zanimiva zato, ker ima vgrajen čip 2040, ki se nahaja na poznani Raspberry Pi razvojni plošči. Zato bo marsikateri razvijalec za manj zahtevne naloge namesto RPi uporabil kar precej cenejšo PICO razvojno ploščo.

Vsi tisti, ki pa »stavite« na brezžično tehnologijo, se boste razveselili članka o naprednem brezžičnem polnilniku baterij. Seveda lahko preko spleta nabavite razne »no-name« brezžične polnilnike, ki sicer delujejo, vprašanje pa je s kakšnim izkoristkom. Predstavljeni brezžični polnilnik je prav zaradi odličnega izkoristka nekaj posebnega, zato vabljeni k branju.

V času, ko pišem ta uvodnik, je poletje v polnem razmahu – in prav je tako. Poletje je čas, ko se vse malce upočasni, zato je to toliko bolj primeren čas, da vzamete v roke svoj izvod revije Svet elektronike.

Malo pa se bomo »upočasnili« tudi v uredništvu revije Svet elektronike, saj tudi mi odhajamo na dopust in se vidimo/beremo v naslednji številki revije, ki izide v 1. tednu septembra. Takrat se bomo že pripravljali na sejemski dogodek leta – MOS v Celju, kjer bomo prisotni tudi mi. Rezervirajte si že zdaj čas za ogled MOS sejma.

Lepo poletje želim!

Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Urednikov kotiček Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group