Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Naprava za testiranje pravilnosti povezav v kabelskem snopu

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Skoda3
Novinec


Pridružen/-a: Sre Nov 2013 23:29
Prispevkov: 4

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 12, 2017 9:48 am    Naslov sporočila: Naprava za testiranje pravilnosti povezav v kabelskem snopu Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

dobil sem nalogo, da izdelam napravo, ki bo preverjala ali je kabelski snop pravilno narejen, kar pomeni, da morajo biti vodniki pravilno vtaknjeni v konektor ( pravilno zaporednje in dober kontakt ).

Zamislil sem si neko kontrolno tablo, in pod njo elektroniko - npr. Krmilnik Arduino z reed releji.

Ker nimam izkušenj in sem začetnik bi mi prav prišel vsak nasvet/ideja, kako najlažje rešiti problem tetiranja. Naprava bo za avtomobilsko industrijo, testirati pa moram, kot rečeno pravilno zaporedje in povezljivost vodnikov. Če je snop narejen ok, potem naj zagori zelena lučka, če pa ni pa rdeča.

Zanima me ali mi lahko kdo okvirno nariše el. shemo oz poda kakšno idejo kako bi najlažje rešil sistem?

Snop pa ima 6-polni konektor, za lažjo predstavo skica:
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 15, 2017 4:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sheme ti ne bom risal, lahko ti pa pomagam z idejo:

Arduino postavi logično 0 na vse priključke vhodnega konektorja. Potem pa priključke vhodnega konektorja enega po enega postavlja na logično 1. Kabel je pravilno povezan, če ima kabel št1. na desni logično enico takrat, ko je logična enica na vhodnem konektorju na kablu št. 1. Če temu ni tako, potem je kabel narobe povezan i vklopiš rdečo LED. Seveda lahko program v Arduino nadgradiš tako, da ti pokaže, kako so povezani priključki na desni...

Bo šlo?

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group